Spojte se s námi


Fotbal

Další velký talent na obzoru? Brazilský gólman zaujal pozornost evropských klubů, vážný zájem má mít Chelsea a Benfica

Chelsea se podle posledních zpráv v současné době poohlíží po novém brankáři, přičemž jednoho by mohla ulovit v Brazílii. Díky skvělým výkonům začíná pozornost evropských klubů přitahovat gólman Bento. Kromě Chelsea jej sleduje například také Inter nebo Benfica.

Publikováno

dne

Chelsea se podle posledních zpráv v současné době poohlíží po novém brankáři, přičemž jednoho by mohla ulovit v Brazílii. Díky skvělým výkonům začíná pozornost evropských klubů přitahovat gólman Bento. Kromě Chelsea jej sleduje například také Inter nebo Benfica.

Zřejmě brzy přestoupí do jednoho z evropských klubů. A zcela právem a zaslouženě. Brazilec Bento se minimálně v této sezóně ukazuje ve velmi dobrém světle a není tak divu, že nabídky z fotbalově lukrativnějších adres zkrátka přicházejí.

Bento aktuálně stále chytá za Athletico Paranaense v brazilské Sérii A. V tomto kalendářním roce odchytal zatím jedenáct zápasů, ve kterých inkasoval pouze šestkrát a vychytal hned pět čistých kont.

Svými výkony pomohl týmu k postupu do finále Campeonato Paranaense, v němž se Athletico utká s týmem Maringa FC. To ale není vše. Bento za brazilský národní výběr odchytal oba březnové přípravné zápasy.

V prvním Brazílie podlehla Anglii 0:1, poté remizovala se Španělskem 3:3. Nutno ale dodat, Bento měl na stole několik nabídek už v minulém roce. Benfica za něj tehdy nabízela 10 milionů eur, Athletico ale s jeho přestupem nesouhlasilo.

Nyní je však situace jiná. Bento má s brazilským klubem platnou smlouvu do konce června roku 2026, po startu v reprezentaci však kolem něj krouží několik evropských klubů, uvádí deník Ge.

Chelsea není sama, Bento na radaru dalších velkých klubů

Vážný zájem má údajně londýnská Chelsea. Kolem čtyřiadvacetiletého gólmana však krouží také Inter Milán, Wolves, Nottingham a znovu také Benfica Lisabon. Podle výše uvedeného deníku si jej Athletico cení na více než 15 milionů eur.

Bento má navíc jednu další, poměrně velkou výhodu. Drží totiž italský pas a tím pádem by pro evropské kluby nemusel být považován za hráče mimo EU.

Kam se budou jeho kroky následně ubírat je otázkou. Každopádně nesporným faktem zůstává, že odolávat tlaku Chelsea, Interu nebo Benfiky nemůže on, ani brazilský klub odolávat věčně. Dojde v letním přestupovém okně k zajímavému přestupu?

Zdroj: Goal.com, Ge, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.