Spojte se s námi


Fotbal

Další trest za sázky? Drahá posila Newcastlu je znovu v problémech, v Anglii čelí novému obvinění

Hvězda Newcastlu United Sandro Tonali se kvůli sázení znovu nachází v problémech. Bývalý hráč AC Milán byl totiž nyní v Anglii obviněn, že porušil pravidla FA o sázení. Tonali podle tohoto obvinění i po přestupu do Premier League uzavřel dalších 50 sázek.

Publikováno

dne

Hvězda Newcastlu United Sandro Tonali se kvůli sázení znovu nachází v problémech. Bývalý hráč AC Milán byl totiž nyní v Anglii obviněn, že porušil pravidla FA o sázení. Tonali podle tohoto obvinění i po přestupu do Premier League uzavřel dalších 50 sázek.

Už v první polovině října minulého roku se začalo v italských médiích hovořit o sázkařském skandálu, do něhož byla zapojena více než desítka italských fotbalistů. Mezi nimi se nacházeli například Nicolo Zaniolo (Aston Villa), Nicolo Fagioli (Juventus) či právě Sandro Tonali.

Tonali totiž ještě ve svém minulém angažmá v Itálii sázel na zápasy svých týmů – Brescie a AC. Kvůli tomu, že sázel i na zápasy, v nichž hrál, se mluvilo i o stopce na tři roky. Nakonec se ale tato spekulace nijak nepotvrdila, naštěstí pro něj.

Přesto od fotbalu aktuálně odpočívá, Tonali inkasoval desetiměsíční trest. To samozřejmě znamená, že hvězda Newcastlu přijde i nadcházející Euro v Německu.

V rámci trestu pak figuruje také dohoda, že se Tonali musí léčit ze závislosti na hazardních hrách v délce osmi měsíců. Aktuálně také postupně absolvuje 16 veřejných vystoupení, aby svou chybu napravil a odradil ostatní od pádu do stejné pasti.

Jenže jak informují britská média, není to všechno. Tonali byl nyní v Anglii obviněn, že porušil zákaz na sázení i po příchodu do Newcastlu, kam přestoupil z AC Milán minulé léto za 64 milionů eur.

Tonali znovu v problémech

Server BBC Sport přibližuje, že italský reprezentant uskutečnil od 12. srpna do 12. října celkově 50 sázek. Tedy v době, kdy už byl hráčem Newcastlu.

„Newcastle United bere na vědomí obvinění z přestupku, kterého se dopustil Sandro Tonali v souvislosti s údajným porušením pravidel FA o sázení. Sandro i nadále plně vyhovuje příslušným vyšetřováním a má plnou podporu klubu,“ uvedl klub ve čtvrtek, jehož slova cituje BBC Sport.

Tonaliho tedy stoprocentně na letošním Euru neuvidíme. Je ale otázkou, zda za porušení pravidel neobdrží další, horší trest.

Zdroj: CNN, BBC Sport, The Guardian

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.