Spojte se s námi


Fotbal

Další skvělý výkon! Erling Haaland se gólem do sítě Lipska zapsal jako nejmladší hráč historie, který vstřelil 40 branek v 35 zápasech Ligy mistrů

Erling Haaland vstřelil 40 gólů v pouhých 35 zápasech Ligy mistrů UEFA, čímž přepsal knihy rekordů. Norský útočník, kterému je stále teprve 23 let, je ve své teprve páté sezóně v soutěži již na 18. místě v historickém žebříčku střelců Ligy mistrů.

Publikováno

dne

Erling Haaland vstřelil 40 gólů v pouhých 35 zápasech Ligy mistrů UEFA, čímž přepsal knihy rekordů. Norský útočník, kterému je stále teprve 23 let, je ve své teprve páté sezóně v soutěži již na 18. místě v historickém žebříčku střelců Ligy mistrů. A poté, co překonal Samuela Eto’a, Antoina Griezmanna, Kaká a Wayna Rooneyho, je nyní na dohled Sergiu Agüerovi, Alessandru Del Pierovi a Neymarovi.

Rodák z Leedsu Haaland vtrhl na scénu v Salcburku v roce 2019 a stal se prvním a zatím jediným hráčem. Který při svém debutu vstřelil hattrick v prvním poločase při výhře 6:2 nad Genkem.

Skóroval ve svých prvních pěti vystoupeních v Lize mistrů (celkem rekordních osm gólů). A stal se teprve třetím mužem, kterému se to povedlo po Alessandru Del Pierovi a Diegu Costovi.

Haaland odešel do Dortmundu po skupinové fázi sezóny 2019/20 a dva góly při jeho prvním vystoupení v Lize mistrů za klub ho dostaly na dvouciferný počet bodů v soutěži – po tehdy rekordních sedmi zápasech.

Haaland od té doby stanovil podobné mety pro 15 gólů (12 zápasů), 20 gólů (14) a po svém přestupu do Manchesteru City. V létě 2022 25 gólů (20), 30 gólů (25) a 35 gólů (27).

Ve věku 22 let a 272 dní byl také nejmladším hráčem této značky. Haalandův gól v 5. zápase proti Lipsku v sezoně 2023/24 z něj také udělal nejrychlejšího (35 zápasů) a nejmladšího (23 let a 131 dní) se 40 góly v soutěži.

Poté, co překonal rekord proti Liverpoolu, si hvězda Citizens připsala 50. gól v nejvyšší anglické soutěži. V teprve 48. zápase.

Tak jen pár dní na to tímto brilantním počinem nám opět ukázal, kam až se dají posouvat hranice, když opět překonal další rekord, a to v nejslavnější pohárové soutěž na světě.

Zdroj: Twitter, UEFA

Reklama

Oblíbené