Spojte se s námi

Bundesliga

Další rok v Bayernu Mnichov pro osvědčenou brankářskou dvojici?

Dosud nezpochybnitelná brankářská jednička a kapitán Bayernu Mnichov Manuel Neuer (37 let) a dosavadní dvojka Sven Ulreich (35 let) tvoří současně jednu z nejdéle sloužících brankářských dvojic v evropském fotbale.

Publikováno

dne

Dosud nezpochybnitelná brankářská jednička a kapitán Bayernu Mnichov Manuel Neuer (37 let) a dosavadní dvojka Sven Ulreich (35 let) tvoří současně jednu z nejdéle sloužících brankářských dvojic v evropském fotbale.

S výjimkou sezóny 2020/2021, na kterou Ulreich podepsal s Hamburkem, a po které se do Bayernu na Neuerovo přání vrátil, spolu fungují již od roku 2015. A nyní se dle informací magazínu Kicker bavorský velkoklub snaží o prodloužení smluv s oběma brankáři.

Vzhledem k jejich věku a dosavadní praxi Bayernu při prodlužování smluv hráčům, kterým je oběma více jak 30 let, se dá očekávat, že jim bude nabídnuto prodloužení smlouvy o 1 rok.

Kdyby Bayern v létě (úspěšně) neusiloval o Harryho Kanea, byl by pro bavorský velkoklub post brankáře zřejmě nejdiskutovanějším tématem letního přestupového období. Poté, co si v zimní pauze Neuer zlomil při lyžovaní nohu, přivedl Bayern jako náhradu Yanna Sommera z Borussie Mönchengladbach.

Mělo se však jednat o krátkodobé řešení do doby, než se kapitán Neuer ze zranění zotaví, jelikož Sommer měl s vedením Bayernu gentlemanskou dohodu, kdy mu v případě, že nebude mít jistou pozici jedničky, bude mu umožněno odejít. A protože se zdálo, že Neuerův návrat je blízko, tak se švýcarský gólman po půl sezóně stěhoval do Interu Milán.

Ještě před odchodem Sommera se pravidelně spekulovalo, zda vůbec bude ještě někdy Neuer schopný chytat. V době po odchodu Sommera však vzhledem ke komplikacím během rekonvalescence i navzdory původně optimistickým prognózám trénoval pouze individuálně, a tak bylo logicky diskutováno mnoho jmen, která měla rozšířit brankářské řady v Mnichově.

Kromě Kepy Arrizabalagy, který byl přesunu do Mnichova formou hostování zřejmě nejblíže, avšak na poslední chvíli dal přednost Realu Madrid, se hovořilo mimo jiné o Robertu Sánchezovi, Davidu Rayovi či Davidu de Geovi.

Bayern se však nakonec rozhodl jít jinou cestou – namísto osvědčených brankářů z Premier League angažoval mladého Daniela Peretze (23 let) z Maccabi Tel Aviv.

Momentálně již Neuer sice nějakou dobu trénuje v rámci brankářského tréninku a částečně se zapojuje i do tréninku s celým týmem, avšak zatím není do tréninkového procesu zapojen naplno a není jisté, zdali se mezi tři tyče naplno vrátí do zimní přestávky. Peretz tak bude prozatím krýt záda Ulreichovi, který tentokráte dostal důvěru a bude dočasnou jedničkou.

Otázkou však je, jak se Bayern zachová v okamžiku, kdy se Neuer naplno vrátí. V mladém Peretzovi vedení klubu vidí velký potenciál a jeho vývoji rozhodně neprospěje pouhé soutěžení o pozici dvojky s Ulreichem. I kdyby měl pozici brankářské dvojky jistou, brankář v jeho věku potřebuje pravidelně chytat. Řešením by bylo hostování, avšak Bayern je v tomto ohledu dosti zdrženlivý.

Zároveň je zde ve Stuttgartu hostující Alexander Nübel, jenž původně do Mnichova také přicházel s velkým potenciálem a měl by tak být pro vedení bavorského velkoklubu určitým připomenutím toho, že mladému a ambicióznímu gólmanovi nestačí pouze naslouchat radám hrající legendy a krýt ji záda.

Zdroj: Kicker, Getfootballnewsgermany

Reklama

Oblíbené