Spojte se s námi


Fotbal

Další razantní krok ze strany Chelsea! Po zlepšujících se výsledcích i hře se rozhodlo pro odvolání trenéra

Mauricio Pochettino po roce v Chelsea je znovu bez angažmá. Argentinský stratég sice dovedl celek ze Stamford Bridge zpátky do evropských pohárů, navzdory tomu opouští klub po vzájemné dohodě. Kdo by jej mohl nahradit?

Publikováno

dne

Mauricio Pochettino po roce v Chelsea je znovu bez angažmá. Argentinský stratég sice dovedl celek ze Stamford Bridge zpátky do evropských pohárů, navzdory tomu opouští klub po vzájemné dohodě. Kdo by jej mohl nahradit?

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mauricio Pochettino přišel do Chelsea v létě minulého roku. Nepřicházel však v ideálním období, neboť sezonu 2022/23 zakončili Blues až na dvanáctém místě se ziskem pouhých 44 bodů.

Pochettinův návrat na Britské ostrovy nezačal úplně podle jeho očekávání. Chelsea se totiž od samého úvodu sezony potýkala s obrovským množstvím zranění, od čehož se pochopitelně odrážely i výsledky.

Na celku ze západního Londýna však pomalu začínal být znát značný progres. Od poloviny února prohrála Chelsea v rámci Premier League jediný zápas, a to na půdě Arsenalu.

Dvojnásobný vítěz Ligy mistrů nakonec zakončil sezonu na šestém místě se ziskem 60 bodů, přičemž od čtvrté Aston Villy jej dělilo pouhých pět bodů. V případě, že se Manchesteru United nepovede vyhrát FA Cup, zahraje si Chelsea v nadcházející sezoně základní skupinu Evropské ligy.

Také v rámci domácích pohárů byla Chelsea poměrně úspěšná. V EFL Cupu prohrála ve finále po prodloužení s Liverpoolem a v FA Cupu prohrála po gólu ze závěrečných minut s Manchesterem City těsně před branami finále.

Ani to ale vedení nestačilo k tomu, aby se rozhodlo pro setrvání Mauricia Pochettina. Dvaapadesátiletý kouč nakonec odchází po dohodě obou stran, na vině mají být především odlišné názory na dynamiku práce v klubové infrastruktuře.

A kdo by se mohl stát Pochettinovým nástupcem? Spekuluje se o možném angažování Sebastiana Hoenesse, Enza Marescy či Kierana McKenna. Chelsea se plánuje poohlížet po mladých progresivních trenérech.

Zdroj: Chelsea FC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.