Další rasismus v Itálii! Balotelli chtěl opustit hřiště a na oplátku zakopl míč mezi rasistické fanoušky soupeře

Leč je to nepochopitelné, i ve 21. století neustále řešíme tupost a idiocii v podobě rasismu. A třebaže proti tomu UEFA či FIFA, alespoň na oko, bojují, nenese to žádné ovoce. Ani boj ze strany jednotlivých soutěží proti této ohavnosti není zrovna efektivní. Hodně to pociťuje především italská Serie A, v níž dochází k jednomu rasistickému incidentu za druhým. O víkendu byl obětí proslulý průšvihář Mario Balotelli.

Embed from Getty Images

V rámci 11. kola italské Serie A přivítal Hellas Verona na své půdě tápajícího nováčka z Brescie. Tak nějak obecně je známo, že fanoušci Hellasu jsou poměrně bouřlivější a nepříjemní, především pak vůči hráčům tmavé pleti. Ostatně to poznal během této sezony již záložník AC Milán Franck Kessie. V neděli si to pak na vlastní kůži musel vyzkoušet Mario Balotelli.

Hvězda Brescie se totiž stala obětí rasistických urážek a rovněž bučení. Samozřejmě to nenechala bez povšimnutí. V první řadě totiž světově známý útočník zakopl v naštvanosti míč do sektoru, odkud se rasistické pokřiky ozývaly. Zároveň vyhrožoval opuštěním hrací plochy a bylo zřejmé, že to má v plánu.

Za tuto reakci mimo jiné dostal žlutou kartu, která však byla hlavním sudím nakonec odvolána poté, co uznal, že se atmosféra na stadionu Verony opravdu nese v rasistickém duchu. K jeho odchodu ze hřiště ale nakonec nedošlo, jelikož jej spoluhráči i protihráči utěšovali a uklidňovali.

Incident z utkání můžete vidět na níže uvedeném videu:

V 54. minutě rozhodčí utkání zastavil, aby přečetl pravidlo o rasismu, které by znamenalo, že v případě pokračování rasistických pokřiků a chorálů by mohlo dojít také k přerušení zápasu.

Nejlépe se pak Balotelli mohl pomstít vstřeleným gólem, což také dokázal, jenomže i přesto Brescia padla 2:1, což znamenalo konec pro jejího trenéra.

Na sociálních sítích se italský střelec k celé situaci vyjádřil: „Děkuji všem kolegům na hřišti i mimo něj za solidaritu vůči mé osobě. Rovněž děkuji všem fanouškům za zprávy, jež mi byly zaslány. Upřímně děkuji. Dokázali jste, že jste skuteční muži. Ne jako ti, kteří popírají zřejmé.“

Narážel tak na manažera soupeře Ivana Juriče, který jakýkoliv rasismus na stadionu popíral. „Dnes tu nebylo nic, žádná rasistická bouře. Na skvělého hráče se akorát hodně pískalo, nic víc. Jsem ten první, kdo by odsoudil rasistické popěvky. Nevytvářejme případ, který neexistuje,“ vyjádřil se po utkání Jurič.

Proti rasismu pak Serie A chystá nový způsob boje. Pomocí systému VAR chce identifikovat rasistické jedince a to na stadionech po celé Itálii. Kdy se tohoto však dočkáme a jak moc efektivní to bude?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...