Spojte se s námi


Chance Liga

Další fotbalista do Turecka, plzeňský Květ bude hostovat v Sivassporu

Roman Květ zažil hodně turbulentní půlrok. Ještě loni za podzim válel za Bohemians, odkud jej vykoupila Viktoria Plzeň. Po pouhém půlroce přichází odchod do zahraničí, střední záložník míří na hostování do Turecka.

Publikováno

dne

Roman Květ zažil hodně turbulentní půlrok. Ještě loni za podzim válel za Bohemians, odkud jej vykoupila Viktoria Plzeň. Po pouhém půlroce přichází odchod do zahraničí, střední záložník míří na hostování do Turecka.

Květ prorazil do dospělého fotbalu v Příbrami, odkud vyšel z mládeže. První starty zaznamenal v sezóně 2016/17. O rok později po sestupu do druhé ligy dostal šanci a stal se jedním z klíčových hráčů, kteří pomohli k postupu.

Dařilo se mu i po návratu mezi elitu, upozornil na sebe především svou vynikající střelou z dálky, kterou Josef Csaplár ohodnotil, že je na Real Madrid. Jenže poté přišly rozepře, majitel Jaroslav Starka uvedl, že nechce v týmu žádné mrtvé ryby a Květ byl odstraněn.

Odešel tak do Bohemians, kde skutečně jak mu příjmení velí, rozkvetl. V ročníku 2021/22 zaznamenal bilanci 5+5, ještě lépe na tom byl v minulé sezóně, kdy jen za podzim nasázel v zelenobílém dresu devět branek za 13 zápasů.

V zimě si jej tak vykoupila Viktoria Plzeň, kde se stal hráčem do rotace. Zaznamenal dva góly, nijak nezklamal, ale možná se i od něj čekalo trochu víc.

Novou sezónu začal v základní sestavě, při prohře v Teplicích ale po 56. minutách šel ze hřiště a už se na něj znovu nedostal. Trenér Miroslav Koubek jej nejspíš odepsal, Květ totiž poté jen vysedával na lavičce, s Baníkem ani Budějovicemi nebyl ani v nominaci.

Odchod se tak jeví jako nejlepší řešení. O Květa projevil zájem turecký Sivasspor, kam 25letý záložník odchází na roční hostování.

„Romanovo herní vytížení není v tuto chvíli takové, jaké by si on sám přál. Navíc přišla velmi zajímavá nabídka a on projevil zájem vyzkoušet si působení v zahraničí. Domluvili jsme se tedy na ročním hostování. Jde o velmi kvalitního hráče, kterého budeme samozřejmě pečlivě sledovat a držíme mu palce, aby se mu v Turecku dařilo,“ vysvětlil pro klubový web sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.