Spojte se s námi


Fotbal

Další důvod k odchodu? Messi před zápasem opět nesmyslně vypískán fanoušky PSG. Vědí vůbec, co chtějí?

Komentář: Lionel Messi. Nejlepší hráč fotbalové historie a v této sezoně také suverénně nejlepší hráč PSG. Přesto na něj fanoušci v posledních týdnech pískali a jinak tomu nebylo před nedělním utkáním s Olympiquem Lyon. Vědí vůbec, co chtějí?

Publikováno

dne

Komentář: Lionel Messi. Nejlepší hráč fotbalové historie a v této sezoně také suverénně nejlepší hráč PSG. Přesto na něj fanoušci v posledních týdnech pískali a jinak tomu nebylo před nedělním utkáním s Olympiquem Lyon. Vědí vůbec, co chtějí?

PSG je v současnosti suverénně největším klubem ve Francii a vděčí za to hlavně penězům. Může si dovolit zaplatit prakticky kohokoliv. Ostatně zřejmě i to je jeden z důvodů, proč do Paříže v létě 2021 dorazil Lionel Messi.

Argentinská modla přišla s jasným cílem. Vyhrát s PSG poprvé v historii Ligu mistrů. Jenže se to nepovedlo ani v první, ani v druhé sezoně. V té první se to ještě dalo chápat. Messi sice předváděl skvělé výkony, přesto šlo znát, že potřebuje trochu toho času na aklimatizaci.

Před druhou sezonou od členů vedení klubu zaznívalo, že uvidíme nejlepší verzi Messiho v historii. To i vzhledem k jeho věku zřejmě není úplně realitou, nicméně ve svých 35 letech je s aktuální formou jedním z nejlepších fotbalistů planety. Ne-li stále tím nejlepším.

Novopečený mistr světa je v této sezoně jednoznačně největším tahounem PSG. Dává góly, nahrává na ně, některé zápasy PSG vyhrál vyloženě sám. Jenže jak už bylo zmíněno, v Lize mistrů to zase nevyšlo a fanoušci si zvolili jako terč právě Messiho.

Právem? Kdepak. Messi byl v dvojzápase s Bayernem jedním z mála hráčů, kteří vůbec něco vytvořili. PSG selhalo jako tým. Nejen na hřišti, ale už vůbec u skladby celého kádru, který je extrémně nevyvážený a který v takovéto podobě Ligu mistrů vyhrát nemůže.

Vědí fanoušci PSG, co vlastně chtějí?

Po vypadnutí z Ligy mistrů si fanoušci PSG z nemalé části přáli, aby například Lionel Messi z týmu odešel. Mluvilo se o něm jako o žoldákovi, kterému na týmu nezáleží a který se pro tým výrazně nepředře.

Jenže všechny statistické servery se navzdory všemu shodují, že je Messi v této sezoně suverénně nejlepším hráčem PSG. A zatímco Kylian Mbappé se dočkává potlesku, na Messiho se pískalo i v neděli před zápasem s Olympiquem Lyon.

A že by měl být Mbappé tím, kdo si zaslouží potlesk? Ano, podává dobré výkony, ale mnohdy je absolutně nestabilní a ve velkém zahazuje šance, které mu Messi vytváří jako na běžícím páse. A není v tom rozhodně sám. Naopak.

Nemluvě o tom, že jak ještě nedávno fanoušci PSG toužili po odchodu Messiho, aktuální pískot má být dle francouzských médií způsoben tím, že Barcelona potvrdila kontakt o případném návratu Argentince do Barcelony.

Jenže za veškerá selhání PSG v podstatě nese zodpovědnost vedení klubu. Přestupová politika jako kdyby nebyla vedena podle žádné koncepce. A mít v týmu Messiho zkrátka nutně nestačí. Ostatně fotbal je o celém týmu, ne jen o jednom hráči. Byť je tím nejlepším v historii.

Pokud by pak Messi skutečně odešel zpět do Barcelony, nelze se mu divit. V Katalánsku je stále vnímán jako modla. V PSG se na něj snáší od fanoušků nesmyslná kritika, která rozhodně není oprávněná.

Nemluvě o tom, že když má být terč kritiky úplně někdo jiný, třeba vedení klubu či celý tým, je jím pouze Messi.

PSG navíc mělo mnoho času k tomu, aby s Messim kontrakt prodloužilo. Že to nezačalo řešit s dostatečným předstihem? To opět není vina argentinské legendy.

Zdroj: PSG, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.