Reklama

ČT bez české ligy? Nemohli jsme vyhrát. Soukromé stanice budou mít veliký problém, říká Bosák

Jaromír Bosák, fotbalový komentátor České televize, brání veřejnoprávní stanici, která před další sezonou zcela přišla o práva na vysílání Fortuna ligy. Televize podle něj musí šetřit a pečlivě zvažovat, kam dostupné finanční prostředky vložit.

Česká televize a 1. fotbalová liga. Spojení, jež po dlouhých letech definitivně neplatí. Soukromá stanice O2 TV již nebude nabízet jeden zápas z každého kola volně šířenému kanálu, a všechny zápasy tak od příští sezony budou čistě v její režii.

„Česká nejvyšší soutěž je domácím publikem hojně sledovaná a kolikrát čísla obzvlášť při vyhrocených utkání jako je třeba nějaké pražské derby nebo souboje Sparta – Ostrava, Plzeň – Slavia a tak dál jdou přes hodnoty, které nabídne třeba Ligu mistrů, protože prostě česká liga českého diváka zajímá a není to úplně dobře, že z vysílání České televize zmizí – tím myslím pro nás, pro pracovníky ČT,” přiznal Bosák.

„Ztráta to do určité míry určitě je, protože byť jsme pochopitelně nemohli vysílat ty nejatraktivnější duely, tak se ukázalo, že třeba utkání Liberce s Jabloncem nebo zápasy Pardubic, které letos hrály výborně, jsou pro diváky hodně zajímavé.

Ani to už ale na sportovním kanálu veřejnoprávní televize nebude k vidění. Hlavním důvodem je, že poté, co jí s nejvyšší pravděpodobností skončí možnost částečného odpočtu DPH, vznikne ztráta až 350 milionů korun ročně.

Česká televize bude muset šetřit ve všech segmentech, protože to opravdu nejsou malé peníze. Samozřejmě se tak škrty musí dotknout i redakce sportu. Není to nic veselého, ale je to tak. A je pravda, že u nás se musí hodně přemýšlet, co vlastně vysílat, a kam peníze, které zbydou, vložit,” zmínil Bosák, že Kavčí hory jsou v nelehké situaci.

Koupit práva na českou ligu nebo LM, nezbylo by na nic dalšího

Přímých sportovních přenosů na obrazovkách ČT ovšem stále přibývá a přes palubu nebyl zdaleka hozen ani fotbal. Bosák a spol. budou moct nadále komentovat utkání Evropské i nové Evropské konferenční ligy, zápasy české reprezentace, mistrovství světa 2022, Národní fotbalovou ligu i Mol Cup.

A nejuznávanější tuzemský fotbalový komentátor k tomu dodává: „Za chvíli začínají olympijské hry, teď vysíláme mistrovství Evropy ve fotbale, MS v hokeji je vždycky hodně sledované, k tomu šampionáty v atletice, lyžování, vodní slalom, tohle všechno vysíláme a je toho ještě mnohem víc a holt se prostě nedá ubránit úplně všechno.

„Nejde zkrátka jenom o fotbal. Ono by bylo teoreticky možné, že utratíte peníze, které dostáváte na provoz za fotbalové přenosy, ať už třeba Ligy mistrů nebo české nejvyšší soutěže, jenže pak vám nezbyde na to další.

Nabídka byla neakceptovatelná, souboj s O2 TV nemohla ČT vyhrát

Soukromá televize se navíc netají tím, že mít nejvyšší českou fotbalovou soutěž jen a pouze pro sebe byl pro ní velký cíl. „Upřímně, tohle jsme chtěli,” napsal třeba moderátor Petr Svěcený ve svém již smazaném tweetu.

„Jít s O2 TV do boje by nedávalo smysl, protože vlastně analogická situace se opakovala už co se týká Ligy mistrů a nabídka, která visela ve vzduchu, byla tak vysoko postavená a pro veřejnoprávní televizi neakceptovatelná, že tenhle souboj prostě nemohla vyhrát.”

„Není to ale případ, který se týká pouze Česká televize. Když se podíváte po Evropě, tak většinou veřejnoprávní televize tahá za výrazně kratší konec v těchto duelech a myslím si, že teď se jen v trochu menším opakuje tahle už zmíněná situace,” řekl Bosák.

Ten zároveň neztrácí naději, že by se elitní tuzemský fotbal mohl v budoucnu na obrazovky ČT v omezené míře opět vrátit.

„Třeba v Německu dlouhá léta platilo, že soukromé stanice mají práva na Champions League, Bundesligu, ale v tuhle chvíli už zase veřejně šířené kanály odvysílají alespoň pár zápasů nejvyšší německé soutěže do roka a řekl bych, že to je dáno i tlakem sponzorů, protože ti mají samozřejmě zájem, aby jejich loga a jejich partnerství bylo vidět pro co nejširší diváckou obec.

To placené kanály zase nemůžou úplně nabídnout, protože nikdy tady nebude, já nevím, tři miliony lidí, kteří si zaplatí placený sportovní kanál, ať už bude jakýkoliv,” dodal 56letý uznávaný komentátor.

Amazon i Google vstupují do boje o práva na nejatraktivnější soutěže

A přidal ještě jeden zásadní bod k celé záležitosti. Bod, který bude v příštích letech nepochybně hýbat celým světem sportovního vysílání a může jej velmi výrazně ovlivnit.

„Je tu ještě jedna důležitá věc, a sice že dneska všechny televizní stanice, které dávají velké peníze za práva na sportovní utkání, šampionáty, tak bojují s tím, že dneska si cokoliv, ale opravdu cokoliv, co se kde vysílá, můžete najít na počítači na streamu.

„V tomhle je internetová džungle opravdu hodně hluboká a tohle bude do příštích let veliký problém všech sportovních stanic, které jsou v soukromých rukou a vyžadují poplatek od těch, kteří se na ně dívají, když jim to zároveň utíká někde jinde,” varuje Bosák.

„A není tajemstvím, že do boje o televizní práva na nejatraktivnější soutěže už dnes vstupují firmy jako třeba Amazon nebo Google a to jsem sám zvědavý, jak se situace bude vyvíjet a jak bude vypadat třeba ze pět let.”

Zdroj: DVTV

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Bosákovi a jeho kolegům je to jedno, o svůj astronomický plat nepřijde a bude mít meně práce, prostě klasika ve státním.
  nějací díváci jsou mu u zadele…

  • Nejvíc se mi líbí, že Česká televize musí šetřit, tak proč má ředitel Dvořák tak obrovské odměny ? Hned mají možnost šetřit na těchto nehorázných výdajích.

   • Ať zruší ty svoje debilní stanice ČT3 je k ničemu, ČT Art straní jen jejich koňům, některé hudební styly ignorují ( např.Heavy Metal), přitom slibovali podobný formát jako Kultur ZDF nebo Arte, kde jsou vysílány i fesťáky a další koncerty. V ČT Art nic, jen stál stejní trapáci, co jim lezou do zadku. A ten kanál pro děti je taky k ničemu, pochybuju že se na to někdo dívá, ještě do toho muslimská a teploušská propaganda, na to stačí ČT2. Stejně tam vysílájí neaktuální zastaralé dokumenty..kam se serou na na Zoomko…..ať zruší ty tři stanice a bylo by i na ligu mistrů, a vyházet polovičku zaměstnanců, prodat zbytečný majetek, stejně je to tam prolezlé klientelismem a rodinnýma mafiema. Stáhnout zpravodajské vyžírky, ty jejich žblepty dokážou vytvořit i z domova. Stejně tak jejich tvorba, to je děs, předabovávání dávno nadabovaných filmů (Motýlek, Mlčení jehňátek), nedá se to poslouchat. Největší paradox je tn, že ČT se zastávají mladí, ktří ty poplatky neplatí a na ČT se evětšinou ani nedívají (mnohdy i nesledují televizi vůbec).

    • Proč nezrušit raději ČT Sport? Nebo, když už ho mají, proč tahají sport do ostatních programů? Co člověk, to požadavek a ČT je v situaci, kdy se z principu snaží zavděčit všem – a to, i podle známého přísloví, není možné.
     Metal už na Artu byl, syn se díval. I punk.
     Nový dabing může být levnějším řešením, kdy koupí za X peněz originál, za Y ho nadabují – a X + Y je levnější, než hotový dabing od konkurence, tedy X + Z.

     • Obhajujete neobhajitelné. Veškerý archív má ve vlastnictví ČT který prodávají soukromým stanicím. Tento moloch je třeba zlikvidovat. Jestli chce někdo tuto stanici sledovat tak ať si ji platí tak jako soukromé stanice. Zrušit koncesionářské poplatky a žijí za svoje

     • Hovno Motylka a Jehnatka dabovali v brnenskem studiu! Takze jedna firma jeden kseft. Tak kde je to X+Y

    • čt3 je pro mne lepší zábava než stupidní americké seriály,ale proč mají někteří z čt takové odměny?radši byl dal svoje peníze na wimbledon,než
     jako odměnu řediteli čt!!

    • Vy musíte mít ale smutný život. Tolik zášti a závisti v pár řádcích. Je mi vás celkem líto.

   • Pokud závidíte, není nic jednoduššího než se přihlásit do výběrového řízení na ředitele ČT a ukázat, co ve vás je. Tedy jestli ve vás vůbec něco je. Přeju vám hezký den.

    • Pokud dostane právo na ligu pouze nějaká stanice, pak nebude liga ani na streamu, to je snad jasné, bylo by to stejné jako v dnešní době, kdy nejsou na streamu Liga mistrů, Evropská liga, ani zápasy Sparty, Slávie a Plzně v naší lize.

   • Současné vedení ČT myslí jenom na sebe.Přece nemohou umožnit svým koncesionářům sledovat českou fotbalovou ligu,poněvadž by nezbylo na jejich
    milionové premie.Je nejvyšší čas vyměnit celé vedení ČT. Rada ČT by měla okamžitě se touto výměnou zabývat.Je smutné,když koncesionáři nevědi,kam se jejich 7 miliard ztratilo.

  • Bosákovi a jeho kolegům to jedno není, plat pobírá úměrně tomu, jak se vypracoval a co dělá, méně práce mít nebude a klasika ve státním to prostě není. Diváci mu nejsou u zádele.

  • Nejúznavanější komentátor?Vždy ,,komentoval” jen vybrané zápasy,jiné byly pod jeho úroveň.Ty jeho kecy mimo dění na hřišti mi draly nervy.Dokonce chtěl být i ,,vtipný”otřes.Když komentoval,tak u mě jedině bez zvuku.

  • Vy jste fakt šměšní hlupáci. V ČT nemá nikdo astronomický plat. To že děláte za málo je čistě váš problém.

   • Bohatý možná ,ale chytrý bych zaměnil za závislí. Tento státní moloch ,mohutně dotovaný celým národem ,není schopný zveřejnit své hospodaření, myslím to které zveřejní NKÚ , platy managmentu, platy rady ČT .Vaše ironická poznámka o nižších platech je v tomto případě pouze zoufalství obhajovat něco ,co je většině národa proti srsti.

    • Hospodaření je pouze jedno. Platy managementu nelze zveřejňovat ze zákona (jen souhrnné číslo).
     Většině národa je to úplně jedno – a mně taky.

  • Přesně tak neschopni přeplaceni chudáčci !!!!§Na přenos ČT se nedívám je to hrůza !!!!! Všichni redaktoři se chovajÍ jak majitelé Sparty ČT má peněz moc jen má o 70% vice zaměstnanců než by asi měla mít a platy mají možná dvakrát vyšší jak v soukromné TV

  • na tu naší nakopávanou se stejně nedá koukat a pro ty trapný keci reportérů vypínám zvuk

  • Ty ses ho ptal, toho Bosáka, jak to chce? Nebo mu vidíš do hlavy? A s tím státním sektorem to myslíš jak? Jako že v soukromém sektoru jsou všichni žhaví na to, aby měli co nejvíce práce za co nejméně peněz? Zřejmě máš nějaký problém.

 2. Fanoušci by si rádi zaplatili např. 300kč měsičně za fotbalovou a hokejovou stanici pokud by na ni byly vysílány zápasy České ligy+MolCupu + zápasy českých týmu v Evr.pohárech + zápasy repre. A k tomu alespoň 2 zápasy týdně z Anglické Německé Italské Francouzské ligy . Zápasy z České hokejové ligy a zápasy hokejové reprezentace .

  • Již jsem s tím trapnej ty ubožáčku co jsi se sem nasral před 5 týdny !! Ty musíš být strašnej debílek zakomplexovaný viď?!! Ubožáčku poradím ti jiné nicky když již musíš mít se jménem Anglického klubu co třeba – Reading Leyton Orient Bristol Leeds Nottingham atd.atd. 😉

  • Máte možnost si ji zaplatit. V nabídce O2 je ve sportovním balíčku i ČT Sport a ani vás to nebude stát ty 3 stovky měsíčně.

   • Orange. O2 sport a fotbal je vše fušérské. Nekvalita ve všem. Nejlepší je vypnout zvuk a dívat se na obraz. Pamatuji Poláka, Škorpila, Mikysku a další socialistické sportovní komentátory. Kvalita po všech stránkách.

    • Ještě jste zapomněl pochválit Slepičku, Suchánka a polistopadové ňoumy Titelbacha s Poulíčkem… To byli stejní zoufalci jako ti, které adorujete! Asi Vám už neslouží paměť, když napíšete “kvalita po všech stránkách” …

     • Titelbach s Poulíčkem byli skutečně zoufalci, těm s kterými je srovnáváte nesahají ani po kotníky!
      Pan Zdeněk máme pravdu, nic o tom nevíte.

   • Navíc o2 patří PPF.Ta nam tu manipuluje s veřejným míněním a dle Faltýnkova deníčku tunelovali české dráhy.Tak to je kelnerova firma.Snačí se s nama manipulovat aby jsme měli lepší pohled na čínu, tak si nechal u KU vypracovat pozitivní studii.l
    Tak opravdu chce někdo využívat služeb takových hajzlů.A to hovado na hradě mu chce ještě dát nejvyšší státní vyznamenání.Radši nikdi už fotbal neuvidím než si kupovat a dotovat PPF-02

  • V žádném případě platit, zapomínáte. že to byla vždy lidová zábava, neměly by se vysílat nikde ty atraktivní zápasy, aby lidi šli na stadiony. Až O2 z toho udělala otázku peněz. Jsou dvě možnosti Bojkotovat O2, nebo nechodit na stadiony klubů, kde dostávají peníze od O2

  • Je spoustu fanoušků, který platit nechtějí za to, že jejich tým chodí po trávníku. Sport by měl být ZDARMA. Sportovci i televize dostávají miliony za reklamy. 10 minut sportu a 10 minut reklam. A za to chcete platit troubové? Rodiče jsou důchodci. Tak to platej kvuli tobě, aby ti udělali radost. Az budeš bydlet sám a počítat účty, tak 300kc měsíčně ti taky nebude málo.

 3. Když sleduji zápas, který komentuje Bosák, tak si vypínám zvuk, aby mne nerušil. příliš prezentuje svoje názory a málo komentuje zápas.

 4. Tak naše pravdomluvná televize musí šetřit? Na licenci pro přenosy fotbalové ligy peníze nejsou, ale na příživniky typu Moravec, Wolner, Frydrychová, Dvořák a spoustu dalších je peněz dost.

 5. Tak ti Bosáku zbývá golf a poker a nezapomeň zase pozvracet Rusko, to se bude zase při zápase Němců určitě hodit.

 6. Pomohlo by snížení platů všech zaměstnanců ČT na úroveň celostátního průměru to stejné poslancům státním úředníkům od presidenta po ministry a různé poradce externí spolupracovníky Advokáty.Hned by bylo na přímé přenosy, až po Divizi.Nevysíláš nemáš příjmy nepracuješ nemáš výplatu.Nyní můžou vysílat piškvorky nebo házení flinty do žita u Bolka Polívku.

 7. Čím méně uslyšime tvoje žvanění, Bosáku, tím lépe pro nás. Nejhorší komentator v celé střední a východní Evropě, zaměstnali by ho pouze jako eunucha v harému

 8. Je jasný že s tak chudým rozpočtem /asi sedm miliard/, což je podobný rozpočtu zdravotnictví se nedá koupit fotbalová liga.Už teď soudruh ředitel a pan Moravec dřou bídu s nouzí.

  • 😁👍 přesně tak 160 mil.kč na koupě fotbalové ligy nemají ale na Královské platy pro sebe – na financovaní akcí milionu chvilek – volebních pruzkumu od firmy Kantar – na Moravce a jeho žvasty – na režisera Ondřička a jeho chlastačky v Karl. Varech – dokumenty o “chudáčcich” migrantech – sponzorování neziskovky tahající migroše z Libye do Evropy lékaři bez hranic a dalšich x věcí na to prachy ČT09 má !!!

 9. Posledně jsem náhodně nahodil Slováky a dokoukal jsem celý zápas.Perfektní erudovaný komentář bez Bosákových vzdechů a neustálému divení skučení a přirovnávání k jiným druhům sportu.Je smutné nechat si radit ,jak se měla herní situace řešit od člověka,který nehrál ani Čfl.

 10. Vsadím se, že ČT nedostala práva, kvuli Bosákovi a jeho trapným politickým kecům, politické korektivitě a českému broukpytlíkovství při fotbalových zápasech. Nejednomu fanouškovi už leze tento člověk na nervy. A jak by řekl Bosák “Nic naplat, na fotbal se dívají i lidi, kteří rozdávají práva televizním stanicím”

 11. Sportovní přenosy ČT bylo jedno z mála, na co se dalo dívat. Už ne poslouchat přihlouplé komentáře. Hospodské kecy reportéra a jednoho “eksperta”. To že budu nadále vypínat zvuk komentářů, kdy jsem se nedozvěděl, kdo právě hraje , ale jak to měl dát , komu měl přihrát, jak to hrajou v Horní Dolní a jak se jmenoval kocour jeho babičky (díky vzoor Blesk Bosák) je mi dost jedno. Jestli to bude na O2 nebo jinde. Blíží se doba, kdy za dívání na sport krvavě zaplatí každý závislák. Respektive sportovní fanoušek. Za pokoukání na Brazilii svého času jsem dal čtvrtinu důchodu a to bylo naposledy. Příště mi zbývá Viktorka Žižkov nebo Slavia KV.

  • Pokud bude alespoň na 5 let jistota že na té stanici bude 5 let za 300kč/ měsičně sledovat zápasy z České ligy – domácího poháru- šlagru z 2.ligy ( zápasy prvních 4 tymu v 2.lize mezi sebou) – předkola a zápasy Českych týmu v Evrop. pohárech- zápasy repre + alespoň 2 zápasy týdně z Anglické Německé Francouzské Italské ligy tak proč ne rád za to zaplatím ale ne každé 2 roky aby to bylo na jiných stanicích a mít kuli tomu jak satelit tak kabelovku !!!

 12. No sláva…. Bosák a spol jsou tam na dožití, trapný a okoukaný i na EURO koukám na Slovákách…jako cestovka za,, naše,, to bude dobrý dál…

 13. Stejně měli jenom jeden méně atraktivní zápas, to jim nějak zásadně vysílací schéma nenaruší. Můžou přidat zápasy druhé ligy, aby komentátoři a experti neumřeli hlady. Když se to vezme za správný konec, tak domácí zápasy Opavy a Zbrojovky by mělo navštěvovat více než 50 diváků. Sparta B a farma Slávie ve Vlašimi by měly předvádět zajímavý fotbal.

 14. Jestli si Bosák myslí, že sledovat “kradenej” stream například v turečtině je nějaký terno, tak je těžce na omylu. Dnes má člověk za 199,- sportpack od O2, kde má pohodlně celou PL, ligu mistrů a teď i celou Fortuna ligu a nemusí řešit, kterej link streamu z pochybných odkazů bude funkční. Dnes už nejsou ty dvě kila žádný peníze. To by měl i Bosák při svým platu vědět 😀

  • A kolik platíte paušál? Takže s tím O2 sport to bude nejmíň 600,-, nemám pravdu? Když řeknete A musíte říct i B, chytráku!

   • O2 TV Sportpack je samostatná služba nezávislá na ostatních službách O2. Dá se zaplatit měsíčně bez vázání smlouvou. Takže klidně můžete mezi ligovýma ročníkama udělat pauzu a platit zase až na začátku další sezóny. Nejdřív si o tom něco nastuduje než začnete někoho urážet. Jak si říká.. když o tom nic nevím, tak radši držím hubu

 15. A bude hůř… Myslíte si, že se kdosi, kdesi nad těmito komentáři zamyslí ? Že se obtěžuje je vůbec někdo číst ? Nebuďme naivní. Ti lidé žijí v “jiném světě”. To je fakt !

  • Nezamyslí, to je jasné. Ale že cituji: “ti lidé žijí v jiném světě”, je ubohost. Pane svět je pouze jeden – ale mozků je více.

 16. Basáka, Čapka a bandu expertů v čele s Karochem a Zelenkou nemohu ani cítit. Doufám, že se nepřesunou na placené stanice, až dojdou mergle.

 17. Bosák kecá o všem. Brouk pytlík je proti němu zoufalec. Jako komentátor katastrofa. Méně Bosáka více kopané.

 18. Nechápu, jak může existovat sportovní kanál, který nabízí pouze jeden poskytovatel. Není problém si za sportovní kanál zaplatit, ale nechci kvůli tomu měnit poskytovatele.

  • Myslíte poskytovatele internetu ? O2 TV Sportpack není zavyslej na žádným poskytovateli. Stačí být online, klidně i na telefonu.

 19. Tak předně za to může Fortuna liga, ta si rozhoduje o právech a je hlavně zajímá kdo jim dá nejvíc a jestli se budou smět dívat pouze PPF zákazníci O2TV jim je úplně u zadku…. Fotbal je jen těžkej business a nic jiného 🙁

 20. Bylo by na čase zrušit veřejnoprávní poplatky za televize a rozhlas….vždyť stejně vysílají reklamy….

 21. Je mi u zádele co kdo vysílá a co kdo platí nebo neplatí když finálně jeden blb dokáže rozbourat sestavu na vítězné vlně a místo fotbalistů nechá hrát bandu hňupů bez formy jen proto, že je chce mermomocí prodat za draho a zkurví příležitost k úspěchu.Sráč pitomý.Až se český fotbal zbaví těchto debilů bude i v jakékoliv telce k dívání a ne k bezmocnému vzteku.K čertu se šilhavýma tvrdíkama ať táhnou za peltonenem

 22. Statni hlasnou troubu – tv bych zachoval. Pokud jsou stale nějací koncesieři, drtivě 35+, pak v intencich jejich fin. příspěvků.
  Tihle nekomplikovani lidé jsou bez názorů, potřebují nezbytně komentáře aby mohli aspoň něčemu věřit a něco přijatelně pochopit.
  Ostatním stačí nekomentované zpravy, tedy fakta. A samozřejmě stream, dokonce v televiznim přijímači.

 23. HLAVNE ZE Z NAS TAHAJ NEKRESTANSKE PENIZE PRODAT CT PROC MNE STATNUTI JE NASDALE SPONZOROVAT JA SI NAJDU TV KTEROU BUDU PODPOROVAT.

 24. Koukám, že je tu zas v diskusi trollů jak nasypáno. Poděkujte pánové mediální radě a poslancům, kteří zkrouhli ČT rozpočet.

 25. Ono, kdyby si snížili platy a hlavně nehorázné odměny, tak by na to měli. Ale hlavně nebudeme muset poslouchat duchaplné komentování páně Bosákova.

 26. Naprostej souhlas BOSAK uz je trapnej s tema kecama , radoby vtipama a politikou – nerkne k zapasu temer nic vcera snad fandil Dánům – nasi daji gola a on zaseopta hmm asi gol .A studio to je ubohost a korektnost sama nelze nikoho kritizovat .

 27. Ale vysíláním sportů na které se nikdo nedívá a baví ani ne 0.05% národa, teda lidi nenalákáte.
  Už vidím ten program: Yachting na 1000 mil, parkour a nějací magoři co si vyndavají zbytky mozku z hlavy. Gratulace pro ČT.

  • Ano, právě jste pochopil úlohu veřejnoprávní TV. Má vysílat pro skupiny s menším zájmem. Jako je třeba vodní slalom a podobně. Nikde v kapitalistickým světě veřejnoprávní TV nevysílá dominantní sporty, jako je fotbal, hokej, basket, házená či volejbal. Protože na to veřejnoprávní TV prostě nemají peníze. Za dvacet let se tady stále najde dav, který to pořád nechápe, viz. tato diskuse.

 28. Jsem mladý, ale nelíbí se mi, že platím povinně za něco,co stejně nevyužiji.Čt kromě sportu nemá nic, maximálně filmy, které se každou chvilku opakují, trapné pohádky pro děti,kde ani člověk nerozezná psa od kočky.A sport?Krom hokeje a minimum fotbalu není nic.Takže člověk, aby se u televize, když přijde z práce trošku pobavil, musí si platit poplatky za Čt a za nějaký rozhlas, který stejně neposlouchám tak si musím zaplatit i jiného poskytovatele,kde to není slavné, ale musí člověk platit 2 krát.

 29. konečně dojde na to že bude zrušen koncesinářský poplatek (tlak veřejnosti – musí být změna zákona o ČT) a člověk si bude platit jen na to co se chce koukat. Nechápu jak v redakci na hokej platí přes 100 lidí a potom utrácejí za sledování všech přiblblých utkání nebo juniorská MS a nedávají NHL . KHL atd nebo golf, kolika hodinový přenos ,kde by stačil setřih 10min. toho nejlepšího. Ať si to ČT zakoduje a pak se uvidí ta její sledovanost..

 30. Povinne musim platit ct. Takze jste normalni placeny kanal, jenze hodne neschopny, alespon, co se sportu tyka… A Bosakovo ego je nezmeritelne

 31. Docela by mě zajímala statistika jak moc sledují mladí sport v televizi.
  Jako dítě jsem čuměl v televizi na kde co, postupem to výrazně klesá a přesun sportu na placené kanály jen způsobí, že se na sport přestanu dívat úplně.
  Moji kluci už sport nesledují vůbec, nic jim to neříká.
  Je tedy otázka, jaký bude mít tohle dojení sportu formou licenčních poplatků vývoj. Aby se jim nakonec nestalo, že na to budou koukat jen důchdci.

  Problém má samozřejmě i Česká televize. Platit miliardy za tendenční zpravodajství také přestává dávat smysl. Bohužel nic moc navíc mimo zpravodajství a bohatého archívu nám Česká televize dnes nenabízí.

 32. Tak mít pomalu 7 miliard z výpalného a nemít na fotbal je tedy něco. Kam ty prachy jdou? Tam se musí tunelovat jedna radost. Proto tam nesmí ani NKÚ. Nechápu proč se nezmění ,aby tam mohlo NKÚ

 33. Pan Bosák to na konci jasně vystihnul. Dnes zhruba 85% domácností vlastní počítač, dokonce v době pandemie COVID-19 tato čísla mnohem výrazně vyskočila nahoru a s tím jde i Internet. Existuje mnoho, stovky streamů, kde se dají shlédnout i nejeden super film, ale i sportovní přenosy a ať už vysílané ČT; Novou; O2 a nebo jinou TV stanicí, sázkovou kanceláří, Seznamem atd.
  “Kdo umí ten čumí” a tak pro mě není problém sledovat přímí přenos České fotbalové ligy, či NHL, NBA, F-1, GP moto ….. a když mám potřebu si to pustit na velké TV? K počítači lze zakoupit HDMI kabel (69,- 1 metr), ale stačí i USB 2.0 kabel, PC propojit s televizí a jaké je to pokoukáníčko. A MÁM TO ZADARMO!!!!! Vlastně nemám, musím platit internet (299,- měsíčně).
  A co se týče NETFLIX, VOYO, iPRIMA, GOOGLE, AMAZON a jiných filmových TV? Poradím. Stačí zadat do vyhledávače filmy zdarma a najít ten správný pirátský web z Ruska, Číny, ale jsou i Italský, Německý, Anglický (já rád koukám na web z Panamy) a věřte nebo ne, jsou tam 1000-ce filmů s českým dabingem a dokonce, fakt nekecám, jsou tam i filmy České produkce. Jen pro naše producenty …. mnoho Českých filmů dlouho před premierou. A pokud není zrovna čas, existují mnohé, i české weby, kde se dají tyto filmy stáhnout. Stažení není trestné, ale jejich veřejná produkce ANO. Skouknu a vymažu.
  Jsme Český národ vychcánků, zlodějů, podvodníků, tak snad se nebudeme zbytečně rozčilovat a prostě si to vezmeme ……. někdo by řekl ukradneme.

 34. Pan Bosák to na konci jasně vystihnul. Dnes zhruba 85% domácností vlastní počítač, dokonce v době pandemie COVID-19 tato čísla mnohem výrazně vyskočila nahoru a s tím jde i Internet. Existuje mnoho, stovky streamů, kde se dají shlédnout i nejeden super film, ale i sportovní přenosy a ať už vysílané ČT; Novou; O2 a nebo jinou TV stanicí, sázkovou kanceláří, Seznamem atd.
  “Kdo umí ten čumí” a tak není problém sledovat přímí přenos České fotbalové ligy, či NHL, NBA, F-1, GP moto ….. a když mám potřebu si to pustit na velké TV? K počítači lze zakoupit HDMI kabel (69,- 1 metr), ale stačí i USB 2.0 kabel, PC propojit s televizí a jaké je to pokoukáníčko. A MÁM TO ZADARMO!!!!! Vlastně nemám, musím platit internet (299,- měsíčně).

 35. Přesně , Bosák mi vždycky zkazí zážitek z fotbalu, ty jeho pumlíče a snaha bejt za každou cenu vtipnej jsou nesnesitelný.

 36. Všechno jde když se chce,za co platíme poplatek 135 kč nebo kolik to je. Budeme sledovat samé záznamy nebo koně atd které nejsou u nás moc populární. Bosakovi je jedno jestli bude fotbal v tv,peníze mu půjdou pořád a za ním práce. V poslední době je v tv prd,samé opakovačky nic nového. Nejlépe se odhlásit a neplatit nic.

 37. Naprosto souhlasím s názorem velké peníze pro ředitelema malé peníze pro programy pro diváky. \Zruště poplatky a bude. Bosák, Karoch, Zelenka apod. parta to je příšerný. Zrovna tak je všech programech sportovních Šmicer,když měl do nového svazu tak radši utekl. Hanba všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!§!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 38. Kvůli Bosákovo přiblblým kecům jsem vždy raději vypnul zvuk. Pro mne z toho důvodu žádná ztráta nevznikne. Nikdy nepochopím, jak může nejdůležitější zápasy českého fotbalu komentovat ten nejhorší z komentátorů.

 39. Jděte už s tím poťapaným fotbalem někam.Jestli ho chcete vidět tak běžte na stadion a v telce ať nevotravuje.Hlavně ta naše slavná liga línejch, namachrovanejch a nagelovanejch čutálistů.

 40. Brečíte kvůli tomu že nebude na ČT sport naše “fotbalová” liga? Vždyť se na tu hrůzostrašnou kvalitu nedá koukat. Každopádně bych zrušil ČT, ať se uživí sama.

 41. Tak se vykaslu na koncesionarske poplatky vyhodim setobox a mistoo toho dam penize soukrome spolecnosti a budu koukat pres internet. Vyjde to skoro nastejno. Treba se v CT chytnou za rypak az nebudou mit co do huby.

 42. Tak Slovenská,Maďarská,Polská TV na to mají a my ne,to zní hodně nevěrohodně.Čt je kanál ,který nikdo nesleduje.

 43. Přestaňte platit Karochy, Zelenky a jiné “odborníky” a nechte jednoho komentátora, který se bude věnovat dění na hřišti.

 44. Česká Tv nemá peníze? Tak proč neomezíte přrdzápasové studia, kde jsou 3 kecálkové, dva u mikrofonu další dva u hřiště.
  A nebo náš v poslední době rodinný sport biatlon. tam snad je týden co týden 10-12 redaktorů a expertů, kteří nám řeknou, jaké je počasí, jak si namazet, jak se ráno projeli po trati a potom to skvělý, jak se střílelo do terčů.
  ME v kopané – 3 ve studiu, 2 u mikrofonu, jeden v městě, kde se hrálo a pak jeden šášula na Strahově, aby nám řekl, že naši potrénovali.
  Tam se utrácí zbytečně moc peněz.

 45. Samé keci a výsledek je ten,že zřízeny kanál ČT Sport bude bez české ligy na české televizi!!! A když nejsou peníze pro diváka Českého,který platí poplatky a pan ředitel bere milionové odměny tak na co peníze jsou!!!? Za pár let nebude ani fotbal z evropských pohárů!!! A pan Bosák ve vší účtě obhajovat musí, protože ho televize platí jinak tady mele nesmysli, je to demagogie a neobhajitelne. Když máte vy ČT tak rádi českého diváka, tak si snižte aspoň odměny, nezadavejte výrobu programů externím firmám (kamarádům)a bude i na fotbal chytraci!!

 46. Neznám hloupější sport, než běhat za mičudou po 120 metrovém placu. Navíc ty nagelované primadony s IQ houpacího koně, tomu dávají korunu.

 47. a na co má jako zbyt? Na golf? 😀 Je to ostuda, at se nedivi ze prijmy nerostou kdyz se tam není na co koukat. Právě naopak mají pořád stejný příjem i když nabídka klesá, takže kde ty love mizí?

  • Umíte taky někdy pochválit? Toť otázka pro všechny zde. Já ČT sleduji a vždy si vyberu, i když se nedívám stále. Teď sleduji Tour de France a parádní zážitek. OH se blíží. Jděte už někam s těma kecama.

   • No tak zrovna infantilní spolu-komentátoři při TdF (kde jistou úroveň má snad jen Ján Svorada) tedy není zrovna vhodný příklad toho, co se ČT Sport povedlo. Zdejší kritika je naprosto oprávněná!

 48. ČT musí šetřit , ale na toho jejich “vůdce” si najdou milionové odměny, neměl by pan Bosák i ostatní rozebrat ten televizní binec na Kavkách?

 49. Ať se zruší koncesionářské poplatky a státní dotace. Ono se vše urovná samo. Kdo chce sport tak si ho priplati a ostatním to bude jedno.

 50. Skoro souhlas se všemi příspěvky, mě zase vytáčí když v sedm večer ve zprávách vyskočí živě reportér někde na mostě nad dálnicí a začne vykládat jak se tam ráno stala nehoda, to můžou říci ze studia a nemusí platit předraženýho reportéra v terénu.

 51. Česká liga zajímá diváka právě pouze a jen díky zápasům, které jsou zmíněny. Ostatní je odpad a pokud se rozšíří na 18 týmů, bude ten odpad ještě větší. Nicméně, pakliže FAČR přistoupil na pouze placené zápasy, jsem pro okamžité zastavení dotací přes tuto organizaci do klubů s profesionální a poloprofesionální licencí. Pokud mají jít peníze z našich daní do tohohle molochu, musí přijít tam, kam patří. Amatérským klubům, které se opravdu zajímají o rozvoj dětí, které se o ně starají z důvodu lásky k fotbalu a ne jen proto, aby z nich později vytěžily stamilióny za přestup. Takové kluby v podstatě “vyrábí” svůj produkt a nevidím důvod, proč by na něj měly dostávat dotace, když jsou to čistě soukromé subjekty.
  Jsem pro zastavení všech dotací i mimo sport, vyjma malých podniků a OSVČ. Velké mega a nadnárodní firmy mají miliardové obraty a zisky a přesto čerpají dotace, které jinde chybí.

 52. Ač jsem k tomu napsal výše své, tak připojím i pozitivum. Konečně se zbavíme Karocha a reportérů, které během zápasu zajímá spíš původ hráče, s kým se vyspal, kdo jsou jeho rodiče, co prožil jako dítě, odkud pochází matka, odkud otec, co vystudoval, jestli rozvážel pizzu, kde hrál v dětství na plácku, jaké měl štěstí, jaké neštěstí, jaké měl první kopačky, co potkalo jeho rodinu za tragédii atd. V podstatě, všichni hráči, kteří byli na posledním ME, mají nějaké takovéto stigma. Byly to zvratky, které velice rád oželím. Dá se říci, že se do repre nikdy nemůže dostat hráč, který je nějakým takovýmto způsobem “postižený”.

  • OPRAVA v poslední větě: “…….. který NENÍ nějakým takovýmto způsobem “postižený”.”

 53. p.Bosák,tak to ČT nezbude, než sáhnout do archivu,pro nějakou novinku,která na ČT ještě neměla premieru.

 54. Zrušit koncesionářské poplatky všech programů ČT včetně 1, 2, 3,CT Sport a jiné, vyhodiit celé vedení včele s Dvořákem! Ve většině případů stejně jen štvou lidi a dělají bordel zejména v politických relacích, diskuznich programech, které jsou převážně zaměřované proti řádně zvolené vládě, prezidentovi a zejmna Babišovi, nahrávají opozici, která programů využívá jen pro svoje politické cíle viz zejména nedělní a jiné pořady Moravce! Za ušetřené peníze zajistit u některýcjh vysílacích stanic vysílání sportovních relací a pořadů , zejména bez amerických přenosů jako jsou golf, NBA, Ragby a pod, sportů, které nemají v ČR žádnou tradici a zázemí!’

 55. Já osobně bez fotbalu přežiju, jsem rád, že tam jsou hokeje, Tour De France výborně udělaná. Upřímně vlastně mimo čtsport/čt2 nic jiného nesleduju. A podle diskuze koukám, že to co říká Bosák půlka lidí ani nečetla nebo jim to prostě nepobrala hlava. Prostě O2 je chtěla za každou cenu přeplatit, to je fakt. jenže ta blbá O2 Vám nebude dávat lyžování v zimě, spousta dalších sportů. Úloha čt je někde jinde. Proste dávat i to co není komerčně zajímavé, třeba ten Art a další věci. Chápu, že pro hloupé lidi toto není.

 56. tahle veřejnoprávní jako tv je mi k ničemu, trapné zprávy nesleduji, jako sport co to je? a staré ubohé filmi, no fuj a za tohle se tu musí platit, ať si platí kohoto zajímá, musí se tu vážně něco změnit vy ČT!!

 57. Žádná škoda! Já se dívám většinou na přenosy jiných TV. Když není zbytí a nikde to nechytnu, pustím si to bez zvuku. Poslouchat ty dva přechytralé (fotbal jeden, hokej druhý) je nad mé síly :oD Pokud přenosy komentují ostatní komentátoři, bylo by to v pohodě, nebýt tedy tzv. “expertů”.

 58. Tak hlavně, že jsou peníze na ty všelijaké “experty”, jejichž hospodské kydy se nedají poslouchat.

 59. Ja se na fotbal nedivam a ani v Cechach nebyvam, ale je smutne ze “Ceska televize” nebude vysilat “Cesky fotbal”, ale evropskou ligu, ligu mistru jo. 02 se snazi nalakat divaky tim ze odkupuji prava postupne na vsechno. Uz z principu nych si je nezaplatil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené