Spojte se s námi

Serie A

Cristiano Ronaldo vysvětlil, proč od června nenastoupil za portugalskou reprezentaci

Zveřejněno

dne

Cristiano Ronaldo je stabilním členem sestavy Juventusu, dres portugalské reprezentace však naposledy oblékl na konci června 2018 na světovém šampionátu v Rusku. Nyní se vyjádřil, proč takové kroky podstoupil.

Embed from Getty Images

V osmifinále portugalský tým v čele s Cristianem Ronaldem podlehl Uruguayi 1:2 a sen Portugalců stát se mistry světa se rozplynul. To byl také zároveň poslední zápas, do kterého nejlepší střelec Portugalska zasáhl. Nyní se k této situaci vyjádřil.

“Musel jsem se adaptovat na nové prostředí. Mluvil jsem s koučem i prezidentem federace a řekl jsem jim, že potřebuji přestávku od reprezentace. Stěhoval jsem se do nové země s jinou kulturou a byla to velká změna pro mě i mou rodinu,” řekl k tomuto tématu Ronaldo.

“Po Španělsku se mi nestýská. Samozřejmě jsem opustil hodně kamarádů, avšak země jako taková mi nechybí. Adaptoval jsem se na nové prostředí celkem dobře a mohu konstatovat, že nejvyšší italská soutěž je náročnější než ta španělská. Hrál jsem také Premier League a mohu říct, že v Serii A je nejtěžší se prosadit,” poznamenal dále Cristiano.

Na otázku, kdy ale návrat zpět do portugalského týmu plánuje odpověděl velice jednoznačně. “Už jsem se přizpůsobil italské kultuře i stylu fotbalu, proto doufám, že se znovu do národního týmu dostanu, protože je mým domovem a chci mu pomoci kvalifikovat se na příští evropský šampionát,” řekl pětinásobný držitel Zlatého míče a nejlepší střelec Realu Madrid a portugalské reprezentace na závěr.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019