Spojte se s námi


La Liga

Cristiano Ronaldo ukázal velké srdce a vzdal se Zlatého míče

Publikováno

dne

Cristiano Ronaldo opět ukázal svoje velké srdce. Během své kariéry už pomohl mnoha lidem v nouzi a pravidelně se snaží potěšit hlavně malé fanoušky. Teď přispěl do další charitativní dražby jednou vzácnou věcí z jeho bohaté sbírky trofejí.

Ronaldo se rozhodl poskytnout do aukce repliku svého zlatého míče, který vyhrál v roce 2013. Vítězové této ankety mají kromě vlastní ceny nárok i na jednu repliku.

Tu obvykle darují svému klubu, který jí buď vystaví v muzeu, nebo se nachází v domácí šatně spolu s ostatními důležitými cenami.

 

Charitativní aukce se konala v Londýně během minulého víkendu. Výtěžek z celého večera putoval na konto organizace Make A Wish. Ta se věnuje pomoci dětem, které překonávají těžké zdravotní problémy. Její pracovníci pro ně pravidelně připravují překvapení, kterými plní jejich největší sny. Často jde o velké projekty, které si vyžadují větší finanční pokrytí.

Novým šťastným majitelem této trofeje se stal izraelský miliardář Idan Ofer. Ten neváhal vyplatit za Ronaldův míč 600 000 eur. Šťastný vítěz dražby patří v jeho rodné krajině k nejbohatším lidem a zároveň je i velkým sportovním fanouškem.

Kromě Cristiana Ronalda se do charitativní aukce zapojili i manažeři José Mourinho a Pep Guardiola. Tito dva páni darovali do dražby možnost osobního setkání v den velkého manchesterského derby. Vítěz zaplatil za tuto vzácnou cenu 30 000 eur.

Reklama

Oblíbené