La Liga

Cristiano Ronaldo ukázal velké srdce a vzdal se Zlatého míče

Cristiano Ronaldo opět ukázal svoje velké srdce. Během své kariéry už pomohl mnoha lidem v nouzi a pravidelně se snaží potěšit hlavně malé fanoušky. Teď přispěl do další charitativní dražby jednou vzácnou věcí z jeho bohaté sbírky trofejí.

Ronaldo se rozhodl poskytnout do aukce repliku svého zlatého míče, který vyhrál v roce 2013. Vítězové této ankety mají kromě vlastní ceny nárok i na jednu repliku.

Tu obvykle darují svému klubu, který jí buď vystaví v muzeu, nebo se nachází v domácí šatně spolu s ostatními důležitými cenami.

Charitativní aukce se konala v Londýně během minulého víkendu. Výtěžek z celého večera putoval na konto organizace Make A Wish. Ta se věnuje pomoci dětem, které překonávají těžké zdravotní problémy. Její pracovníci pro ně pravidelně připravují překvapení, kterými plní jejich největší sny. Často jde o velké projekty, které si vyžadují větší finanční pokrytí.

Novým šťastným majitelem této trofeje se stal izraelský miliardář Idan Ofer. Ten neváhal vyplatit za Ronaldův míč 600 000 eur. Šťastný vítěz dražby patří v jeho rodné krajině k nejbohatším lidem a zároveň je i velkým sportovním fanouškem.

Kromě Cristiana Ronalda se do charitativní aukce zapojili i manažeři José Mourinho a Pep Guardiola. Tito dva páni darovali do dražby možnost osobního setkání v den velkého manchesterského derby. Vítěz zaplatil za tuto vzácnou cenu 30 000 eur.

Real Madrid ve čtvrtek v dohrávce 17. kola La Ligy porazil Valencii 2:0 po gólech Asensia a Viníciuse. Ovšem co předvedl stoper Valencie Gabriel Paulista, to poztrácelo jakoukoliv logiku.

Domácí byli od začátku jasně lepším týmem, ale přenesli si střeleckou smůlu z nedělního utkání s Realem Sociedad (0:0). V první půlhodince se do tří šancí dostal Marco Asensio, ani jednou však neproměnil.

Valencia prakticky nebyla nijak nebezpečná a pouze se bránila útokům Realu. Tak to pokračovalo i ve druhé půli, kdy už střelecký půst Realu odšpuntoval Asensio.

Krásnou ranou z dálky otevřel skóre, hned za minutu přidal druhý gól po úniku po levém křídle Vinícius. Na brazilském fotbalistovi bylo vidět, že z něj spadla kritika posledních dní, a uvolněně si užíval zbytek zápasu.

Když si společně s Camavingou pohráli s pár hráči na levé straně, unikal i přes stopera Valencie Gabriela Paulistu, jemuž unikl a předkopl si míč. Brazilský stoper ovšem z absolutní frustrace bez jakékoliv šance hrát balón plnou silou nakopl Viníciuse do nohy.

Vinícius naštěstí stačil naskočit a nebylo tak z toho žádné zranění. Tohle ale mohlo dopadnout i mnohem hůře. Paulista za svůj řeznický zákrok pochopitelně viděl okamžitě červenou kartu a čeká ho stop alespoň na 3 zápasy.

Realu se už tak totiž v zápase zranil Eder Militao a Karim Benzema, další zranění opory by bylo pomalu katastrofou.

Zvlášť v tomto nabitém programu, kdy Real čeká příští týden mistrovství světa klubů, následně dojde na osmifinále Ligy mistrů s Liverpoolem.

Zdroj: Twitter, La Liga

Real Madrid odpověděl na výhru svého konkurenta z Barcelony domácí porážkou trápící se Valencie. První branku vstřelil Marco Asensio. Samotnou výhru ale doprovází nepříjemné události.

Bílý balet vstoupil do utkání s Valencií velmi aktivně. V první půli měl dvě vyložené šance španělský záložník Marco Asensio, ve kterých však neuspěl.

Real Madrid se z první branky radoval už minutku před koncem první půle. Po rohovém kopu se prosadil obránce Antonio Rüdiger, ale gól byl kvůli údajnému faulu odvolán. Nebyla to však jediná nepříjemná událost, která fotbalisty Realu potkala.

Ve 36. minutě utkání musel být kvůli zranění střídán stoper Éder Miliato, což způsobilo další vrásky na čele fanoušků Realu Madrid, protože ten se už delší dobu potýká s početnou marodkou.

Nádherné branka Marca Asensia

Bílý balet šel do vedení hned sedm minut po startu druhé půle, kdy se nádhernou ránou prosadil Marco Asensio.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Tu vstřelil Brazilec Vinícius, který se později stal obětí faulu krajana Paulisty. Ten za zákrok z frustrace viděl zaslouženou červenou kartu.

Faul rozbouřil i dalšího Brazilce Militaa, který se svého spoluhráče zastal a obránci Valencie při odchodu ze hřiště patřičně domluvil.

Ani druhou branku svého oblíbeného klubu si nemohli fanoušci Realu Madrid pořádně užít, protože zanedlouho poté byl ze hřiště stažen kulhající Karim Benzema.

Druhý celek tabulky si vedení proti oslabenému soupeři bez problémů uhlídal do konce utkání a stáhl náskok Barcelony zpět na pět bodů.

Fotbalisté Realu Madrid se pomalu chystají na MS Klubů, kde své první utkání odehrají 8. února. Ještě předtím je čeká jedno utkání v rámci domácí soutěže, kdy se vydají na Mallorcu.

Haaland a Mbappé? Ve Španělsku jen do Realu, Barca si je nemůže dovolit, říká šéf La Ligy

Kylian Mbappé a Erling Haaland jsou bráni jako budoucí vládci fotbalu, kteří nahradí Ronalda s Messim. Logicky jsou tak spojováni s příchody do asi dvou největších klubů světa, Realu Madrid a Barcelony. Jenže dovolit si je může pouze jeden klub.

Na první pohled se zdá, že odchod Mbappého či Haalanda není na programu dne. Francouzský útočník prodloužil smlouvu s PSG, ukázal, že z Paříže se mu odcházet nechce.

Haaland zase přišel do Manchesteru City teprve v létě a střílí jeden gól za druhým. Navíc je v Premier League, která je dle mnohých nejlepší ligou světa. Jenže oba hráči dobře vědí, že pokud chtějí celosvětovou prestiž a získat Zlatý míč či mít větší šanci na Ligu mistrů, Real Madrid či Barcelona je cesta.

Od roku 2008 až do současnosti vyhrávají Zlatý míč pouze hráči Realu Madrid a Barcelony. Kromě Ronalda s Messim také Luka Modrič a Karim Benzema. Los Blancos navíc vyhráli Ligu mistrů pětkrát z osmi posledních ročníků.

Barcelona? Ne, jen Real Madrid

Je tak logické, že hráči jako Mbappé či Haaland budou neustále spojováni s příchodem do španělských velkoklubů. Jenže momentálně vede cesta pouze do hlavního města.

V pořadu El Chirinquito byl hostem prezident La Ligy, Javier Tebas. 60letý šéf se nechal slyšet, že by obě hvězdy moc rád v La Lize přivítal, aby španělská soutěž mohla znovu konkurovat v prestiži Premier League.

„Doufám, že se tak stane, že budou oba hrát v La Lize. Ale oba hráči mohou hrát pouze v Realu Madrid, protože ekonomická situace Barcelony nedovolí klubu přivést takové hráče,“ potvrdil Tebas nadále špatnou finanční situaci Blaugranas.

Zároveň dodal, že by se musela v katalánském velkoklubu spousta věcí změnit, aby to bylo možné v budoucnu. „Ani tuhle sezónu, ani tu další. Je to nemožné,“ připomněl šéf La Ligy trvající problémy s platovým stropem i finančním fair-play.

Zdroj: El Chirinquito