Cristiano Ronaldo pod palbou kritiky! Nechová se jako správný kapitán, tvrdí bývalý reprezentant Portugalska

Cristiano Ronaldo v sobotním zápase proti Srbsku neudržel své emoce na uzdě. Po neuznané brance zahodil kapitánskou pásku a odešel ze hřiště. Tento jeho zkrat již nevybíravě okomentovalo několik bývalých fotbalistů.

Zdroj: Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0

Psala se poslední minuta utkání, kdy se za nerozhodného stavu 2:2 dostal míč k Ronaldovi. Ten střelou překonal brankáře domácích, střele však chyběl patřičný důraz a ještě než se balón dostal za brankovou čáru, stihl ho srbský obránce odkopnout.

Z opakovaných záběrů je těžké posoudit, zdali byl míč v brance celým objemem. Většina fotbalových fanoušků na internetu však zastává názor, že míč brankovou čáru přešel.

V zápasech kvalifikace na mistrovství světa chybí VAR i goal-line technology.

Právě na VAR si poslední dobou, hlavně kvůli incidentům z Premier League, stěžuje nejeden fanoušek a právě jeho nepřítomnost si lidé zamlouvali. To však pouze do doby, než jeho absence uškodila největší celebritě fotbalu.

O Ronaldovi je známo, že dává do zápasů své maximum a také je velmi prožívá. Tentokrát to podle mnohých přehnal.

Své emoce nedokázal ovládnout a po neuznaném gólu vzteky odešel ze hřiště. Před odchodem si ještě z ruky strhl kapitánskou pásku a agresivně ji hodil na zem.

Ronaldovo chování vzbudilo hodně reakcí. Většina ho podporovala a vcítila se do jeho situace. Jiní však jeho čin odsuzovali a zastávali se názoru, že by se kapitán takovéhle úrovně chovat neměl.

Jedním z těch, kdo se Ronalda nezastává, je bývalý portugalský reprezentant Fernando Meira.

“Cristianova reakce byla přirozená, ale není akceptovatelná pro kapitána reprezentace. Nemůže zahodit kapitánskou pásku a odejít ze hřiště, když zápas dále pokračuje. Je to naprosto nepřijatelné chování od takto důležitého hráče,” dodal bývalý reprezentant Portugalska.

“Rozumím jeho frustraci a souhlasím s tím, že gól měl platit, ale rozhodčí musí učinit rozhodnutí, ještě k tomu bez VARu, a Ronaldo musí jít příkladem. Tentokrát opravdu příkladem nešel,” zakončil Meira

Historicky nejlepší střelec Portugalska se ze začátku k incidentu nechtěl vyjadřovat. Poté se však omluvil za svou nepřijatelnou reakci. Dále také přes Instagram konstatoval, že je to pro něj velmi těžké skousnout, jelikož bylo jeho národu ublíženo.

“Být kapitánem Portugalska je jedním z největších privilegií mého života a jsem na to hrdý. Vždy jsem obětoval a vždy také budu obětovat vše své zemi, to se nikdy nezmění. Jsou to těžké časy, se kterými se musíme vyrovnat, hlavně proto, že cítíme, že bylo ublíženo celému národu,” vyjádřil se k incidentu Ronaldo.

Zdroje: Goal, ESPN, Livesport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Komentář pro autora článku: nemyslíte, že byste měl upravit Vámi chybně napsaný článek? Přijde Vám, že míč, který je více než 20cm (pro zjednodušení: mezi míč a čáru by se vešel ještě jeden míč) za brankovou čarou je sporný? Jste jediný novinář, který takovou blbost napsal…

    • Stále se zastávám názoru, že se jednalo o těžce posuzovatelnou situaci. Úhly záběrů velmi zkreslují realitu a každý záběr ukazuje něco trochu jiného. Když si například vzpomenete na zápas ligy mistrů mezi Realem Madrid a Ajaxem, když byl před brankou Tadiče míč zdánlivě mimo hrací území. Kvůli úhlu záběru se zdálo, že byl míč 5-10cm za čárou, avšak objemem byl stále na čáře. Toto chci uvézt jen jako příklad, proč si myslím, že není lehké posoudit, zdali míč byl opravdu celým objemem za brankovou čárou. V tomto konkrétním případě si myslím, že balón byl za čárou a gól měl platit, nicméně jsem to chtěl posoudit objektivně a bez žádných závěrů, zda míč byl nebo nebyl za. Je pravda, že jsem se mohl vyjádřit trochu jinak a smysluplně, za to se omlouvám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.