Spojte se s námi


Fotbal

Cristiano Ronaldo? Klíčová postava týmu, říká kouč Portugalska před EURO 2024. Na šampionát si jede pro další velké rekordy

Již v pátek 14. června startuje fotbalové EURO 2024, na němž opět nebude chybět Cristiano Ronaldo. Ve svých 39 letech bude útočit na další velké rekordy. Podle kouče portugalské reprezentace Roberta Martíneze bude pro svůj tým stále klíčovým hráčem.

Publikováno

dne

Již v pátek 14. června startuje fotbalové EURO 2024, na němž opět nebude chybět Cristiano Ronaldo. Ve svých 39 letech bude útočit na další velké rekordy. Podle kouče portugalské reprezentace Roberta Martíneze bude pro svůj tým stále klíčovým hráčem.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

EURO 2024 je za rohem, nicméně Portugalsko, které se ve skupině F utká s Českou republikou, Tureckem či Gruzií, do šampionátu vstoupí až 18. června. Program turnaje zahájí právě duelem proti svěřencům Ivana Haška v Lipsku.

Trenér Roberto Martínez má v týmu i jednoho z nejlepších hráčů historie. I ve 39 letech bude Cristiano Ronaldo pro každého nebezpečným soupeřem. Ostatně toho hodlá celek z Pyrenejského poloostrova využít.

„Není mnoho hráčů, kteří dosáhli toho, čeho dosáhl on. Jde příkladem v mnoha ohledech. Odehrál více než 200 zápasů za reprezentaci, to bude těžké překonat. Překvapuje mě, že Cristiano stále vzdoruje svému věku. Vždy jsme ohromeni jeho úsilím v tréninku. Je poháněn vítězstvím a posedlý tím, že je nejlepší, je posedlý dokonalostí, které chce dosáhnout,“ vyjádřil se Martínez na adresu legendy.

„Je to nakažlivé. Mladí hráči tak mohou vidět svého idola, k němuž vzhlíželi. Jeho chování je neuvěřitelné, musíme si toho vážit. Je skvělé mít hráče jako jsou Pepe a Ronaldo. Jdou příkladem, dělají nás lepšími. Cristiano je jedinečný tím, jak celou hru vidí,“ uzavřel téma belgický stratég.

Ronaldo jede do Německa překonávat rekordy

Cristiano Ronaldo před sebou má už šesté mistrovství Evropy. Martínez jej vnímá jako klíčovou součást týmu, zejména kvůli jeho kvalitě v šestnáctce soupeře. I proto se očekává, že by Portugalec mohl překonat nejeden rekord.

Aktuálně má držitel pěti Zlatých míčů 39 let. Pokud se dokáže gólově prosadit, stane se nejstarším střelcem v historii evropských šampionátů. Prvenství nyní drží bývalý rakouský záložník Ivica Vastič, jenž se prosadil proti Polsku na EURO 2008 ve 38 letech a 257 dnech.

Ronaldo ale není jediným hráčem, který může Vastiče pokořit. Na rekord může útočit také chorvatský Luka Modrič, jenž oslaví 39. narozeniny v září.

Pokud by se Modrič či Ronaldo dokázali se svými týmy dostat až do finále, mohou překonat i jiný rekord. Nejstarším střelcem ve finále je Leonardo Bonucci, jenž měl v době finálového zápasu na EURO 2021 přesně 34 let a 71 dní. Byl teprve druhým fotbalistou nad 30 let, který se prosadil ve finále mistrovství Evropy.

Chorvatsko ani Portugalsko však nepatří mezi největší favority. Oba týmy před sebou mají dlouhou a těžkou cestu.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.