Spojte se s námi


Fotbal

Courtois: Pérez? Skvělý prezident, je to šéf. Na Whatsappu si nepíšeme, ale pozval jsem ho na svatbu

Thibaut Courtois je korunovaný nejlepším brankářem za minulou sezónu. A ačkoliv úspěchy Realu Madrid zajišťují hráči na hřišti, podle belgického brankáře má velkou zásluhu i prezident klubu Florentino Pérez.

Publikováno

dne

Thibaut Courtois je korunovaný nejlepším brankářem za minulou sezónu. A ačkoliv úspěchy Realu Madrid zajišťují hráči na hřišti, podle belgického brankáře má velkou zásluhu i prezident klubu Florentino Pérez.

Dobré vedení klubu je základ, to už dnes zjistili v PSG či Manchesteru United. Pokud se něčím může Real Madrid chlubit, tak je to právě skvělým řízením klubu.

Florentina Péreze můžete mít rádi či nemusíte, ovšem musíte uznat, že jde o naprostého profesionála ve svém oboru, který ví, co dělá.

76letý podnikatel dobře ví, že aby v klubu byla dobře nastavená chemie, tak musí mít hráči s dobrý vztah. A to se mu rozhodně daří.

V rozhovoru pro ‚Vanity Fair‘ se brankář Realu Thibaut Courtois se svou partnerkou Mishel Gerzig rozpovídal o vztahu právě s prezidentem Pérezem.

„Máme skvělý vztah. Je to šéf. Chce, abychom vyhrávali. Líbí se mi jeho styl, má k nám hodně blízko. Nenechá si ujít jediný zápas, to jsem předtím v jiných klubech u vedení nezažil,“ uvádí Courtois.

„Vyhrál úplně vše. Hodně od nás vyžaduje, ale je to skvělý prezident. Zase si neposíláme zprávy na whatsappu (smích), ale mluvíme spolu před zápasy i po nich. Ve VIP vždy prohodí pár slov s Mishel, i s rodinami dalších hráčů,“ vysvětluje brankář Realu, proč je mezi hráči tak oblíbený.

Právě s izraelskou modelkou Mishel Gerzig se Courtois připravuje na svatbu. „Pozvali jsme Florentina Péreze na naši svatbu a doufáme, že bude moct přijít,“ dodala partnerka belgického brankáře.

Zdroj: Vanity fair

Reklama

Fotbal

Messi jde dohrát kariéru do USA. Které další hvězdy si zahrály v MLS?

Lionel Messi se rozhodl zabalit svou evropskou kariéru a odejít do USA, kde bude nastupovat za Inter Miami. Není sám, který tuhle cestu zvolil, které další hvězdy v MLS nastupovaly?

Publikováno

dne

Lionel Messi se rozhodl zabalit svou evropskou kariéru a odejít do USA, kde bude nastupovat za Inter Miami. Není sám, který tuhle cestu zvolil, které další hvězdy v MLS nastupovaly?

David Beckham

Asi nejslavnější hráč v historii MLS, který tak nějak prošlapal cestu evropským hvězdám do Ameriky. Poté založil i nový klub, Inter Miami, kam právě teď Lionel Messi přichází.

Thierry Henry

Dalším slavným fotbalistou, který se rozhodl završit svou kariéru v Americe, je Thierry Henry. Za New York Red Bulls odehrál 122 zápasů a vstřelil 51 gólů a třikrát se dostal do nejlepší jedenáctky MLS.

Wayne Rooney

I Wayne Rooney zanechal v MLS obrovskou stopu. V roce 2018 přestoupil do D.C. United, kde vstřelil 23 gólů za 48 zápasů.

Zlatan Ibrahimovič

Bůh, který právě ukončil kariéru. V MLS si zahrál za LA Galaxy, kde nasázel ohromných 52 branek za 56 utkání, což činí téměř průměr jednoho gólu za zápas.

Gareth Bale

Nejčerstvější hvězda, která do MLS odešla. Gareth Bale přišel do Los Angeles FC loni v létě a strávil zde sice jen půlroku, ale ihned pomohl k trofeji.

Kaká

I brazilský hračička zamířil dohrát kariéru do USA. Poslední vítěz Zlatého míče před érou Ronalda s Messim odešel do Orlanda v roce 2014 a hrál zde do konce kariéry v roce 2017.

Andrea Pirlo

Pohodlný život v Americe přilákal i italského maestra jménem Andrea Pirlo. V roce 2015 odešel do New Yorku City FC, kde nastupoval čtyři sezóny.

Didier Drogba

Jedna z největších legend Chelsea odešla do Montrealu Impact v roce 2015. Drogba za 33 zápasů nastřílel 21 gólů.

Frank Lampard

Lampard je považován za jednoho z nejlepších záložníků své generace. Po 13 letech v Chelsea odešel do New Yorku City FC, kde ve 29 zápasech vstřelil 15 gólů.

Steven Gerrard

Legenda Liverpoolu zvolila jako destinaci na dohrání kariéry Los Angeles. Za místní Galaxy odehrál Gerrard

Další hvězdy v MLS:

Bastian Schweinsteiger, David Villa, Carlos Vela, Alexandre Pato, Lothar Matthaus, Lorenzo Insigne, Gonzalo Higuain, Carlos Valderrama.

Zdroj: MLS

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Finále Konferenční ligy v Praze, fotbalový svátek

Zápas dvou nejlepších klubů, to je vždy finále, a i když se jednalo až o třetí nejlepší evropskou ligu, stále je to prestižní záležitost. Letos se do pražského finále dostaly týmy West Hamu a Fiorentiny.

Publikováno

dne

Zápas dvou nejlepších klubů, to je vždy finále, a i když se jednalo až o třetí nejlepší evropskou ligu, stále je to prestižní záležitost. Letos se do pražského finále dostaly týmy West Hamu a Fiorentiny.

Poslední úspěchy

West Ham získal svou poslední trofej v roce 1965, kdy vyhrál Pohár vítězů pohárů. Poslední trofej Fiorentiny je zase o trochu méně „vousatější,“ sahá do roku 2001 a jedná se o Italský pohár.

Oba celky tedy dlouho nezískaly žádný titul, a o to víc je pražské finále motivovalo. Jak dopadlo už víme, nicméně pojďme se kouknout trochu pod pokličku.

Malá kapacita jako problém

Před zápasem byl hodně kritizován všude po fotbalovém světě edenský stadion. Prý je malý kapacitou a nevejde se do něj tolik zájemců o lístek, avšak atmosféra byla úžasná, což možná bylo dáno útulností Edenu. Oba tábory fanoušků prostě a jednoduše fandily skvěle.

Tolik se tomu nedivme, stadion The Hammers má kapacitu 60 tisíc lidí. Kdybychom to měli brát jejich optikou, naplnili by onen pražský stadion třikrát jen oni sami. Nicméně, co fanoušci Fiorentiny?

Finále na malých stadionech?

UEFA proto už na kritiku reagovala tím, že se finále bude moct hrát už jen v arénách s minimální kapacitou pro 30 tisíc lidí.

Konferenční liga však byla původně založena proto, aby se dostala i do menších zemí a menších stadionů. Například loňské první finále této soutěže přivítala Tirana s 22 tisícovým stadionem.

Praha jako pořadatel

Praha pro fanoušky udělala hodně. Nejen, že připravila stadion do černozelených barev a celý ho oblékla do UEFA hávu, připravila policii, připravila dopravu, infrastrukturu a hlavně dvě fanzony přímo pro všechny, kteří se nedostanou do Edenu do arény.

Ve fanzoně na Letné se „mačkalo“ 20-25 tisíc lidí už dlouho před zápasem.

Co na to Petr Fousek?

Petr Fousek pro ČT zmínil několik věcí. Mimo jiné třeba, jak bylo těžké sem finále dostat, poté zopakoval, jak se na finále těší a na otázku jaké finále se z českého pohledu chystá, dodal, že je jen „šlehačkou na dortu, když proti sobě stojí Souček s Coufalem na straně jedné a Barák na straně druhé.“

Coufal se Součkem

Samotný zápas byl zpočátku veden opatrně, ale to je u finále takové důležitosti obvyklé. Navíc časem se opatrnost roztrhala a zápas dostal pořádné „grády.“

Coufal se Součkem v součtu podali parádní výkon. Coufal běhal, házel výborné a nebezpečné dlouhé auty, zabraňoval útokům po straně a podal celkově zodpovědný výkon.

Souček byl všude, naběhal skoro 12,5 km, byl v útoku, byl v obraně a především měl dvě poměrně velké šance.

Antonín Barák

Zato fiorentinský Barák se do sestavy nedostal, a to i přesto, že rozhodl semifinále v Basileji. Kouč Italiano mu dal důvěru až na poslední dvě minuty a za tu dobu se to ve fotbale nedá moc stihnout. Škoda.

Zdroj: Česká televize

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Čvančarův odchod? I Kuchta říkal, že jim útok bez něj nefungoval, řekl záložník Bohemians

Sparta se chystá na předkola Ligy mistrů a chce udržet co největší část kádru pohromadě. Tomáš Čvančara je přesto velmi intenzivně spojován s odchodem, s čímž řada fotbalových expertů nesouhlasí. Stejně to vidí záložník Bohemians Martin Hála.

Publikováno

dne

Sparta se chystá na předkola Ligy mistrů a chce udržet co největší část kádru pohromadě. Tomáš Čvančara je přesto velmi intenzivně spojován s odchodem, s čímž řada fotbalových expertů nesouhlasí. Stejně to vidí záložník Bohemians Martin Hála.

Všichni vyzdvihují Jana Kuchtu, pokud ale někdo z útočníků Sparty měl formu v podstatě celou sezónu, byl to právě Tomáš Čvančara. Podzim Spartě vůbec nevyšel, relativně poblíž Plzně a Slavie ji držely góly a asistence Čvančary.

Celkově dvaadvacetiletý útočník vstřelil ve 30 zápasech 15 gólů a pětkrát asistoval. Dokud byl na jaře zdravý, Letenští z desíti ligových zápasů devětkrát vyhráli a jednou remizovali. Čvančara se podílel sedmi zásahy a asistencí.

Ve zbylých osmi kolech, ve kterých šel do hry pouze dvakrát z lavičky, vyhrála Sparta pouze pětkrát, jen jednou o více než jeden gól. Pouze při výhře nad Olomoucí si nemusela pomoci penaltou, naopak proti Liberci kopala hned dvě.

„Jak se zranil, tak se jim ofenziva docela zadrhla. Říkal to sám Kuchta, že jim to úplně nefungovalo,“ řekl v pořadu Mimo hřiště Martin Hála.

Nebylo to jen o Čvančarovi, úpadek formy souvisel i se zhoršenými výkony Lukáše Haraslína. Slovenský reprezentant najednou nebyl tak gólový, ani se nedostával do svých oblíbených soubojů jeden na jednoho.

Sparta každopádně dokázala zápasy lámat v úplných závěrech. Doma proti Bohemians to dlouho v, padalo na prohru, vývoj ale úplně změnila chyba brankáře klokanů Romana Valeše. Z následné penalty bylo vyrovnáno a o výhře Letenských rozhodl Kuchta.

„Já jsem přesvědčen, že kdybychom nedostali ten smolný gól na 1:1, že by nám ten zápas gól nedali. Neměli šanci, neměli nás jak ohrozit. Potom se nadechli a fanoušci je hnali. Ale bez Čvančary to jednoznačně drhlo,“ pokračoval ofenzivní univerzál Bohemians.

A Čvančara je dle českých médií blízko odchodu. Zájem mají mít v německé Bundeslize, otázka je, zda Sparta bude chtít pouštět opory před předkoly Ligy mistrů. Mistrovská část kvalifikace totiž není nehratelná.

Zdroj: Mimo hřiště

Pokračovat ve čtení

Oblíbené