Reklama

Courtois: Je to zápas jen pro peníze. UEFA myslí jen na své kapsy, rozčiluje se brankář Belgie

Liga národů je u konce, trofej ovládla Francie po výhře nad Španělskem, v boji o třetí místo porazila Itálie Belgii. Právě důležitost tohoto utkání zpochybňoval Thibaut Courtois, brankář Belgie.

Trenéři obou týmů udělali oproti semifinálovým duelům obrovské množství změn. Například za Belgii do duelu nezasáhly hvězdy jako Eden Hazard a Romelu Lukaku, Kevin de Bruyne přišel až z lavičky. Význam tohoto utkání není moc pochopitelný, třetí místo v Lize národů skutečně není nic lákavého.

“Tenhle zápas je jen o penězích. Hrajeme to jen pro to, že pro UEFU to jsou peníze navíc. Podívejte se na oba týmy, jak se změnily. Kdyby jsme hráli finále, nastoupili by úplně jiní hráči. To jen ukazuje, že hrajeme příliš mnoho zápasů,” vyprávěl ostře po zápase Courtois.

Celkově přetěžování hráčů je velké téma. Fanoušci často argumentují tím, že za to berou obrovské peníze, tak ať hrají. Jenže si neuvědomují, že profesionální sport je neuvěřitelná dřina a lidské tělo není stroj a také potřebuje odpočinek. Fotbalisté, když mají za celý rok 3 týdny volna, tak je to hodně. A tato situace skutečně není udržitelná.

“Příští rok hrajeme mistrovství světa v listopadu, budeme hrát zase až do konce června. Zraníme se. A nikdo se o hráče nezajímá. Po dlouhé sezóně musíte opět hrát 4 zápasy Ligy národů. Proč? Pak máte 3 týdny volno a to není dostatečné pro hráče, aby mohli hrát 12 měsíců na nejvyšší úrovni,” pokračoval rozčarovaný Courtois.

UEFA ostře vystoupila proti klubům, kteří chtěli zorganizovat Super Ligu. Courtois však říká, že UEFA káže vodu a pije víno.

“Jsou proti Super Lize, ale pak udělají to samé, přidají další zápasy a vytvoří další soutěž, Konferenční ligu. Můžou být naštvaní na týmy, co žádají Super Ligu jak chtějí, ale nezajímají se o hráče, zajímají se jen o vlastní kapsy. A to je špatné, hráči se proti tomu musí postavit,” burcuje své kolegy hvězda Realu Madrid.

Dá se prakticky říct, že s Courtoisem souhlasí drtivá většina fotbalistů na nejvyšší úrovni, proti přetěžování hráčů už se v minulosti vyjádřil třeba Toni Kroos či Gerard Piqué.

“A to slyšíme, že chtějí udělat mistrovství světa nebo Evropy každý rok. A kdy budeme odpočívat? Nikdy,” nelíbí se Courtoisovi.

Zdroj: Sky Sports News

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Asi jo ale šachy můžou jít hrát vždy… Když je dost hráčů můžou být i zápasy. Nevidím důvod proč by někteří nemohli dostat šanci aspon parkrat za rok když jsou celý rok jen na lavičce nebo pouze stridaji. .

    Vždy je třeba v té nabubrelosti myslet i na ostatní… Možná ta kvalita nebude v každém zápase koncentrovana na maximum ale pomuze to nahradnikum získat zapasove zkusenosti a to není špatna vec pro kvalitu fotbalu celkove. A že jde o peníze no tak vítej ve světě dospělých.

    Superliga by sice taky přinesla zápasy ale vzala peníze uefe a mě přijde logicke že uefa je proti tomu , brání své vlastní zájmy to by dělal každý .

    Nevidím prostor pro superkritiku to že jde o peníze vi každý malý kluk ale koho fotbal baví víc zápasu chce a vlastně je to skoro jako by se Courtois bal že se blyskne na velke scéně i někdo jiný a výkopné ho z brany ven což se zas dá pochopit ale nijak me to nedojima. Ať vyhrávají silnější

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené