Coufal v rozhovoru o svých začátcích i o tom, jak měl jít do Sparty

Vladimír Coufal momentálně zažívá nejšťastnější období v kariéře. Hraje vysněnou Premier League za West Ham a místní fanoušci jej zbožňují. Jde to poznat i z rozhovoru, který poskytl deníku Aktuálně.cz, kde se rozpovídal o svých fotbalových začátcích i o silném zájmu Sparty.

Zdroj: whufc.com

Coufal v rozhovoru neskrývá svou osobní euforii. A není divu, momentálně nastupuje za vysněný West Ham a na konci roku se mu narodila dcera Natálie. “Momentálně nemůžu být spokojenější. Po osobní stránce určitě ne, z dcery jsem úplně nadšený. Jsem teď asi nejšťastnější, co jsem kdy byl,” potvrzuje Coufal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Cesta na vrchol však nebyla pro Coufala vůbec jednoduchá. Už v dorostu o něj Baník příliš nejevil zájem. “V Baníku to ze začátku vypadalo skvěle. První tři výkonnostní kategorie v žácích jsem prošel úplně bez problémů, byl jsem i chvíli kapitán a každý byl nadšený. Poslední rok v žácích nás ale převzal trenér Vojáček a ten vyznával úplně jiný styl fotbalu, do kterého jsem vůbec nezapadal.”

Coufal tak přestal v Baníku hrát a místo toho cestoval po hostováních. “Potom mě odložili, šel jsem do Hlučína na hostování, které ale Baník po čase nechtěl prodloužit, protože kluby mezi sebou měly nějaké spory. Šel jsem hrát do Bílovce,” říká Coufal o těžkých chvílích své kariéry.

Další těžkou zkoušku zaznamenal Coufal hned po svém příchodu do Liberce. Fanoušci jej prakticky hned začali srovnávat s Gebre Selassiem, jenž právě ze severu Čech nedávno odešel do Werderu Brémy. “Hned jsem se dostal pod tlak od fanoušků. Sebekriticky musím říct, že jsem tehdy ještě neměl srovnanou hlavu. Hodně jsem četl komentáře na sociálních sítích. Musel jsem se dobrat k tomu, že to v dnešní době nejde, když si tam každý může anonymně napsat, co chce. Tím se nemůžete zaobírat, protože byste se zbláznil a oběsil. Potom jsem si tohle urovnal v hlavě, přestal některé věci úplně řešit. No a všechno se začalo lepšit.

Vladimír Coufal začal pravidelně nastupovat a začaly se objevovat první nabídky. V roce 2018 byl dokonce blízko přestupu do Sparty, což letenští už brali jako hotovou věc. “Byl jsem tomu hodně blízko. Někdo říká, že jsem si s ní už plácl a pak couvl, ale tak to úplně nebylo. Na Spartě proběhla schůzka, kde jsme řešili konkrétní věci. Já s tím byl spokojený, jenomže jsem zároveň stále čekal na nabídku ze Slavie. Na Spartě jsme se rozloučili, podali si ruce. Pokud to oni brali tak, že je tím stvrzený přestup, já rozhodně ne.”

Nabídka do Slavie přišla, kam tak Coufal záhy přestoupil. A s odstupem času ví, že udělal dobře. “Slavia byla od začátku první volba. I manželka mě tehdy trochu tlačila do Slavie. Říkala, ať jsem trpělivý, že znám trenéry a že jí ten klub připadá sympatičtější a víc rodinný. Což se nakonec potvrdilo. Ve Slavii jsme se semknuli a utvořili skvělou partu, mám tam ty nejlepší kamarády. Byla to neuvěřitelná životní etapa, na kterou nikdy nezapomenu.”

Zdroj: Aktuálně.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.