Coufal se v rozhovoru pro Sky Sports postavil za Kúdelu. Britští fanoušci jeho postoj odsuzují

Obránce londýnského West Hamu před kvalifikačním utkáním s Walesem komentoval situaci, v níž se objevil jeho bývalý spoluhráč Ondřej Kúdela. Se svým názorem u britských fanoušků narazil.

Zdroj: West Ham United

Televize Sky Sports si pravého beka Kladivářů odchytla po jednom z tréninků předcházejících kvalifikační zápas proti Walesu. Kromě dotazů spojených s mezinárodním kláním mezi Českou republikou a Walesem padla řeč také na Kúdelu.

“Všichni z českého národního týmu stojíme za Ondrou a jsme rádi, že je tu s námi,” pravil Coufal.

“Kúdela je důležitou součástí týmu. Je rád, že nás může podpořit v boji proti Walesu, je to velký profesionál. Události, které se nedávno odehrály, nemohu komentovat,” dodal.

Není třeba připomínat, že byl Kúdela obviněn z rasistického útoku na hráče Rangers Glena Kamaru. Finský fotbalista tmavé pleti následně stopera Slavie napadl v útrobách stadionu Ibrox Park.

Prakticky každý den je závěr zápasu mezi jasně postupující Slavií a domácími Rangers mediálně propírán, přičemž presumpce neviny v tomto případě neexistuje.

Výrok, který tedy Coufal pronesl na adresu Kúdely, tak zůstal britskými fanoušky nepochopen, ba dokonce byl většinou komentujících fanoušků odsouzen. Ihned poté, co byl krátký rozhovor Coufala zveřejněn na profilu televize Sky Sports na Facebooku, začaly se objevovat kritizující komentáře na jeho adresu.

“Měl by znovu zhodnotit své názory,” uvedl komentující B. Stout. Nutno přiznat, že to byl ještě jeden z méně radikálních komentářů.

“V tom případě je stejně tak špatný (jako Kúdela). Hráči tmavé pleti ve West Hamu budou asi hodně spokojeni, až se spolu po pauze uvidí,” myslí si A. Jagger.

Většinu s Coufalovým názorem souhlasných komentářů měli na starosti buď čeští občané, občas se objevily i anglicky psané věty postrádající hysterii posledních dnů a týdnů. Je však pozitivní, že se i v této době Coufal nebojí říci svůj názor i na “horké” britské půdě.

Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Idiocie západu je nekonečná.Černý rasismus jim úplně vylil jejich mozky.Jestli klučina Kúdela něco řekl, tak je to úplná nicota proti kriminálnímu zákroku na brankáře Koláře.

  • Mýlíte se i na západě jsou rasisté jste na úrovni těch co kritizují Coufala ,víte proč řeknete západ,kolektivní vina to je stejné ,jak oni říkají východ jsou rasisté nejsou !!! Je to objektivně neuchopitelné ,tento problém uchopili nacionalisté a populisté a daří se jim! Coufal odpověděl dobře! Za sebe myslím si ,že to Kudela řekl ,neměl ,nemusel ,ale věc je vyřešena Kamara mu dal pěstí v zájmu ne rasismu se to ,takto bude řešit ? Tudíž je to 1:1 a tím bych to ukončil ,bohužel Skotové se nesrovnali s vyřazením,tak se chopili rasismu ,který je tam možná větší neż u nás!

   • Mýlíš se ty. Tvá logika ti moc nefunguje. A tvá snaha “být nad věcí” je směšná. Komentář, který kritizuješ nemluvil o kolektivní vině, ale o katastrofální situaci “západu”. Římské právo, které vždy západní civilizace prosazovala je postavené na tom, že nemůže být někdo trestán a souzen dokud není prokázán čin. A tíha dokazování je na žalobci. To se teď BLM, metoo a podobní “zachránci světa” snaží změnit. A odsouzen je dokonce i každý, kdo si dovolí říci, že s takovým přístupem nesouhlasí. Tedy není dovolen jiný názor než názor těch údajně “uražených”. A tyto výhody platí navíc jen pro některé 🙂 V něčem je to ještě o dost horší než totalita u nás z toho nejtvrdšího období.

 2. Ten upjatý a pokrytecký antirasismus, to je něco nesmírně stupidního. Dobře bude,
  až si ze sebe budeme navzájem utahovat mezirasově a vím jak ještě. Ne slova,
  ale činy jsou rozhodující, pokud někdo hraje zákeřně a surově je to ta největší
  ubohost. Pan Gerard je zodpovědný za průběh zápasu , on stanovil taktiku
  založenou na brutalitě a zákeřnosti, byl si dobře vědom, že na soupeře fotbalově
  jeho tým nemá. Bohužel Kúdela se neudržel a hodil protivníkovi záchranné lano.
  Přestože Kúdela pochybil, je zřejmé, že musí být potrestána hlavní, rozhodující
  příčina. Záměrná a cílená surová hra Rangers.

 3. A řeší se tak vyhroceně i ostatní “rasově” motivované útoky? Shodou? okolností se jich najednou urodilo hned několik a vypadá to, že se řeší jen ten “jeden”, který je navíc zatím neprokázáný.
  Zavání mi to snahou odpoutat pozornost od dění na hřišti.

 4. Nástup nacionalistů a populistů.Rasismus je v Britanii jen to nepřiznají je i u nás je ve světě není to dobře nejsem rasista ,ale tyto kolektivní hony na tzv ,ale i skutečné rasisty je druhý extrém! Podívejte OKAMÚRA ,jak je demokraticky antirasistický tato nacionální čistá rasa ????? Jde o voliče pro politiky jedno ,kde a kdo!

 5. Takové řečnické zamyšlení se, které asi moc nezapadá do sportu, ale já ho položit musím.
  V současné době se začínají i v Anglii řešit karikatury jistého proroka, na což vláda odpovídá klasickou svobodou slova. Dokážete si představit, co by způsobily karikatury například Martina L. Kinga v tom samém duchu? Byly by obhajoby totožné, nebo by se měřilo každému jiným metrem?

 6. Zajímavé je že nikdo z Vietnamců nebo Číňanú nikdo neřeší spory rasismu.
  Jenom afroameričané.Omlouvám se jestli jsem něco napsal špatně.
  To pro ty hnidopichy.

 7. Koukal jsem na facebo west hamu a tam nic takového není. 99% příspěvků jsou pozitivních. Takl nevím co tady rozdmýcháváte. A i na Skysport lidé píšou, že věty vtrhli z kontextu. A ti “fanoušci” jak tady píšete, jsou všehcno anonymní účty…

 8. Jsem zklamaný přístupem “ostrovanů”! A nejen “fanoušků”! O brutální, zákeřné a zbabělé hře jejich miláčků ani slovo!
  Jak zbaběle využívají, nebo zneužívají rasizmus před svojí vlastní brutalitou! Divým se, že nám nevyhlásili válku!
  A svět jim to bohužel žere. Přeci jen “ostrované” mají ve fotbalové Evropě jiný zvuk, jiné postavení, a jiný vliv než Češi! A podle toho to taky dopadne!

 9. Nemohu si pomoci, ale musím to napsat.
  Na druhou stranu mě hodně pobavilo vyjádření některých křetínských “fanoušků” v mém okolí, kteří se vyjádřili o sešívaných hráčích jako o zasraných rasistických prasatech!:-)))
  Tak to mě vážně pobavilo!:-)))))))))))))))))

  • Kalous oč ti jde ty blbe?Nikdy nic takového jsem nečetl,že by to někdo řekl.Podněcuješ k nenávisti proti Spartě.Že jsou slávisti šmejdi to každý vý,ale to cos vymyslel je už za hranou ty šmejde.

  • Kalous ty meleš nesmysly jak naši mocipáni vymýšlet si kecat a lhát nemáš mezi nima někoho příbuzného. Jde ti to velmi dobře. Jen tak dál kvakale.

 10. Prostě se tím většina lidí začla živit , rasismus by už mohli začít řešit i bílí , plno černých nadává bílým ve fotbale , tak co se tak brá nit. Však multikulti společnost říká , že všechny rasy jsou si rovny . Co vy na to?

 11. Mě by zajímalo kdyby řekl F*****g monkey Camara Kudelovi jestli by to bylo také považováno za rasismus🤔

 12. Mě zase baví,když někdo odsuzuje druhé a sám to má doma.A to se týká jak debilních slávistů,tak stejně debilních sparťanů.Nemají si co vyčítat.Tak čemu se Jaroslav+Kalous vlastně diví?Nebo to u slávistů neplatí?Ti mohou?Blb zůstane blbem u kteréhokoliv týmu!

 13. Nechápu proč nemůže člověk říci svůj názor. To je snad základním pilířem demokracie. Proč mi má pořád někdo předepisovat koho musím mít rád. Jeli něco černé, tak je to černé a ne africké, afro-americké nebo tmavé barvy. V různých jazycích má název černá barva nero, negro, negru, apod. a není to myšleno jako nějaká rasistická nadávka, ale prostě jen název dané barvy. Pokud v tom někdo hledá rasizmus, tak je debil.

 14. Klasická ukázka, kdy použít historií prověřené pořekadlo “mluviti stříbro, mlčeti zlato”. Ty naše babičky nebyly tak blbé jako v Británii působící Coufal.

  • “Události, které se nedávno odehrály, nemohu komentovat,” dodal.” To mi nepřipadá, jako kdyby se k tomu nějak přehnaně vyjadřoval.

 15. Chudaci černoši každy jim křivdi nikdo je nema rad a přitom to jsou tak hodni lide a vubec se nepodili na trestne činnosti co proti nim mate lidi.

 16. Coufal to asi teď nebude mít v Britanistánu jednoduchý. Ale palec nahoru za to jeho prohlášení. To chce odvahu. Jinak náš nároďák teď vystupuje sympaticky hrdě (odmítání klekání, postavení se za Kúdelu).

 17. Britští fanoušci jsou prachobyčejné jelita, které už vůbec netuší, co je fér play a nemají žádný svůj názor na ni, ale nechávají se ovlivnit bulvárním tiskem, ve kterém často vystupují bývalí reprezentanti Anglie či Skotska. Ale podívejme se na fakta a ty jsou zatím taková. Glasgow Rangers hráli proti Slávii od samého počátku brutálně, protože si nevěděli rady s její hrou. Když pak dostali ve 2. poločase gól, tak byli velmi frustrovaní a přišel úmyslný a naprosto nesmyslný zabijácký faul Roffea na brankáře Koláře a po druhé brance Slávie už Skotové byli úplně mimo. Mimochodem údajné nadávce Kúdely Kamarovi, kterou nikdo neslyšel, předcházel další incident, který byl podobný faulu na Koláře. Skotský hráč povalil Kuchtu na zem a protože blízko něho byl míč, tak dva Skotové kopali do Kuchty jako smyslů zbavení. Dohra byla po zápase, kdy Skotové nepustili hráče Slávie do kabiny a v tunelu Kamara fyzicky napadl Kúdelu. Další dohra byla ještě při zápasu s Walesem, kdy Gareth Bale naprosto úmyslně trefil Kúdelu loktem a zlomil mu nos a rozhodčí naprosto náhodou ten faul neviděl, přestože byl viditelný přes celé hřiště a rozhodčí se nacházel pár metrů od něj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.