Reklama

Coufal, Kadeřábek, Masopust? Ne! Jak Šilhavý vyřeší problém na pravé straně obrany?

Walesu bude v pátek chybět Gareth Bale, co je Achillovou patou fotbalistů České republiky? Rozhodně post pravého beka, kde Jaroslavu Šilhavému vypadli hned tři hráči. Kdo zalepí díru po Vladimíru Coufalovi?

Do původní nominace nebyl vůbec zařazen Pavel Kadeřábek. Ten sice v Hoffenheimu nastupuje, po každém zápase ale potřebuje klid kvůli problémům s lýtkovým svalem. Sám se rozhodl celý reprezentační podzim vynechat.

V úterý navíc Česká fotbalová reprezentace zveřejnila změny v složení týmu pro říjnový sraz. Ze seznamu zmizel další pravý bek, Vladimír Coufal, jenž chce v Londýně doléčit své drobné zranění.

Vedle Coufala byl z nominace vyškrtnut i Lukáš Masopust, tedy další varianta na post pravého obránce. Toho (podobně jako Kadeřábka) trápí drobné zranění lýtka, které si přivodil v derby se Spartou.

První volbou je Aleš Matějů. Již zkušený univerzál nastupuje pravidelně v Serii B a v posledním roce si i v národním týmu zajistil pevné místo.

Ve hře je i varianta s univerzálním vojákem. Tomáš Holeš na tomto postu začínal kariéru a Slavia jej kupovala jakožto pravého beka. Tato možnost by dávala smysl i z toho pohledu, že by se do středu zálohy mohl vrátit Alex Král.

Teoreticky může Jaroslav Šilhavý vsadit na nováčky, ale to se nepředpokládá. Tomáš Wiesner a Milan Havel se budou pravděpodobně jen rozkoukávat a sbírat zkušenosti na lavičce.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené