Spojte se s námi


Fotbal

Copa América klepe na dveře. Obhájí Argentina v čele s Messim titul?

Zatímco klubová sezona končí až na výjimky fotbalistům po celém světě, reprezentační fotbal na svůj vrchol teprve čeká. Kromě blížícího se mistrovství Evropy v Německu bude na programu také Copa América, která bude mít letos sice netradiční, avšak o to více atraktivní model.

Publikováno

dne

Zatímco klubová sezona končí až na výjimky fotbalistům po celém světě, reprezentační fotbal na svůj vrchol teprve čeká. Kromě blížícího se mistrovství Evropy v Německu bude na programu také Copa América, která bude mít letos sice netradiční, avšak o to více atraktivní model.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Turnaje se účastní země z Jižní Ameriky, které doplní některý z pozvaných týmů. V minulosti se zde představil třeba Katar nebo Japonsko. Tentokrát desítku jihoamerických účastníků doplní šestice celků ze Severní a Střední Ameriky. Původně plánované dějiště turnaje, kterým měl být Ekvádor, se navíc přesouvá do Spojených států.

Ty už si pořadatelství akce vyzkoušely v roce 2016, kdy se také naposledy hrálo v tomto formátu na čtyři skupiny po čtyřech týmech. Tehdy se z prvenství radovalo Chile, které překvapivě zdolalo ve finále Argentinu po pokutových kopech.

Letošní ročník odstartuje 20. června, finále je pak na programu 14. července. Zahajovací duel obstará v atlantském Mercedes-Benz stadium obhájce titulu Argentina proti Kanadě. Finále pak uvidí diváci na Floridě v Hard Rock Stadium s kapacitou 64 767 míst.

Skupina A

Ve skupině A tyto dva celky doplní Chile a Peru. Hlavním favoritem na postup bude Argentina v čele s Lionelem Messim, o druhé místo by se však měly svádět tuhé boje.

Chile se po plodných letech nachází na ústupu ze slávy. Po nezvládnuté kvalifikaci na poslední světový šampionát a se mu nedaří ani v bitvách o ten příští, po šesti odehraných zápasech je až osmé.

Ještě hůře je na tom v kvalifikaci o MS 2026 Peru, jež uzavírá desetičlennou tabulku se dvěma body. Postup ze skupiny by tak mohla vybojovat Kanada. Ta na rozdíl od svých soupeřů mezi světovou elitou v Kataru v roce 2022 startovala a mohla by tak zužitkovat načerpané zkušenosti.

Skupina B

Skupinu B tvoří tradičně silné Mexiko, Ekvádor, Venezuela a Jamajka. První dva týmy budou velkými favority na postup do další fáze turnaje, pozadu však nebude chtít zůstat ani Venezuela. Ta se v již zmiňované kvalifikaci na MS 2026 dokonce drží o jednu pozici nad Ekvádorem. Jamajčané zase nedávno v Lize národů CONCACAF získali bronz a mohou děním ve skupině pořádně zamíchat.

Skupina C

Domácí Spojené státy pak figurují v céčku jako hlavní favorit společně s Uruguayí. O překvapení se budou v tomto případě chtít postarat Bolívie a Panama. V této skupině jsou karty rozdány poměrně jasně, Bolívie je obvykle jedním z nejslabších týmů v Jižní Americe a Panama i přes narůst popularity fotbalu stále nedosahuje kvalit USA či Uruguaye.

Skupina D

Jako nejsilnější se pak jeví poslední skupina D, ve které by měl hlavní roli sehrát výběr Brazílie. Tu však čekají nelehké zápasy s Kostarikou, Paraguayí a především Kolumbií. Právě poslední jmenovaná reprezentace bude papírově druhým největším favoritem na postup.

Z každé skupiny postoupí dva týmy, které se pak budou chtít přes čtvrtfinále a semifinále dostat do finálového klání. Pro poražené celky turnaj končí.

Zdroj: Copa América

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.