Spojte se s námi


Fortuna liga

Co ukázala Slavia: základní sestavě chyběla osmička, wing-beky lze využít lépe

První ztráta až v generálce. Slavia prošla přípravou na novou sezónou bez porážky, na závěr remizovala s Dynamem Drážďany 1:1. Co utkání ukázalo směrem k lize, která začíná již příští víkend?

Publikováno

dne

První ztráta až v generálce. Slavia prošla přípravou na novou sezónou bez porážky, na závěr remizovala s Dynamem Drážďany 1:1. Co utkání ukázalo směrem k lize, která začíná již příští víkend?

Drážďany se v generálce ukázaly jako nečekaně důstojný a vyrovnaný soupeř. V určitých pasážích byly dokonce lepší, v závěru šly do vedení. Slavia udeřila z kopačky Ivana Schranze, velké příležitosti však měli spíše hosté.

Střed lepší s kreativcem

Sešívaní dlouho ne a ne se prokombinovávat k pokutovému území. Základní jedenáctce se to nedařilo především proto, že uprostřed hřiště chyběla klasická osmička typu Petra Ševčíka či Christose Zafeirise. Jednoduše hráč, který by přišel s překvapivým pasem.

Zafeiris se na hřiště dostal na posledních třicet minut a měl okamžitý vliv na výkon. Najednou se hrálo mnohem více kolem vápna a balóny se dostávaly do volných prostor. Přesně to bude potřeba, když soupeři proti Slavii obvykle zalezou. V kooperaci s defenzivně jistým Oscarem Dorleym ideální varianta.

Kačaraba potřebuje parťáka

Příprava mu vyšla, dostal důvěru v generálce, ale nevyužil ji ideálně. Taras Kačaraba naskočil coby pravý stoper tříčlenné defenzivy a dvakrát selhal v klíčovém souboji jeden na jednoho. Tím soupeři nabídl dvě gólově šance.

Kačaraba si zároveň nerozuměl s Davidem Douděrou. Rychlonohý reprezentant zůstával často vepředu, tudíž ukrajinského obránce již nikdo nejistil. Pokud Jindřich Trpišovský chce oba dva hráče využívat dlouhodobě, musí se Douděra poctivěji vracet.

Nedostatečně využití wing-beci

Krajním obráncům se budeme věnovat bokem, nedostatečné využití jejich náběhů je ale třeba zmínit již nyní. Matěj Jurásek, David Douděra i střídající Michal Tomič měli několikrát spoustu prostoru na dlouhý sprint, jenže jim nepřišla kolmice.

Prostor byl občas tak veliký, že rozehrávajícímu stoperovi stačilo zvednout hlavu a napálit dlouhý balón. To začal zkoušet až střídající Tomáš Vlček, který všeobecně po stránce rozehrávky zářil. Při rychlosti Juráska i Douděry by to přitom byla taková zbraň.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.