Fortuna liga

Co ukázala Slavia? Výborný Ousou, režisér Ševčík i povolení ve druhé půli

Slavia se po reprezentační pauze vrátila výhrou, Liberec doma porazila 3:0. Skvělé výkony předvedli zejména Aiham Ousou a Petr Ševčík, co ukázal zápas Slavie?

Skvělý Ousou

Vynikající výkon. Švédský stoper perfektně bránil, nic přes něj nepřešlo a skvěle rozehrával. Jako třešničku na dortu přidal otevírací gól v 16. minutě, kdy hlavou skvěle uklidil míč k tyči.

Účast na srazu švédské reprezentace mu zřejmě dodal sebevědomí, i když nezasáhl do zápasu ani na minutu. Po takto skvělém výkonu se nabízí otázka, proč bylo v Plzni upřednostněno duo Santos – Kačaraba.

Dirigent Ševčík

Když je zdravý, hra Slavie je s ním úplně jiná. Skvěle režíruje hru, dokáže dostat spoluhráče do šancí, rozjíždí většinu útočných akcí. Hráč podobného typu v kádru Slavie momentálně není, proto musí doktoři dělat vše pro to, aby byl Ševčík zdravý, jelikož je často na marodce.

První gól připravil centrem ze standardní situace na Ousoua, před druhým gólem našel nádherným centrem z první Olayinku. Neustále by chtěl však dohrávat situace do konce, někdy mu chybí střela zpoza vápna.

Povolení ve druhé půli

Když v předchozích zápasech Slavia nadělovala soupeřům velké příděly, bylo to zejména díky tomu, že nepovolovala, neustále chtěla hrát a střídající hráči se chtěli také prosadit. Proti Liberci se to však nestalo.

Slavia si vystačila s třígólovým náskokem z první půle, ve druhém dějství sundala nohu z plynu a další branky už nepřidala.

Konkurence v brance

Zranění Aleše Mandouse přihrálo šanci Ondřeji Kolářovi, který se do branky v soutěžním zápase postavil poprvé od 24. dubna. A své šance se chytil dobře, udržel čisté konto a ukázal i svou velkou přednost – dobrou rozehrávku.

Pokud by Mandousovo zranění bylo vážnější a musel na operaci, nemusí se trenéři bát, Kolář se vrátil ve velkém stylu.

Zdroj: SK Slavia Praha