Spojte se s námi


Fortuna liga

Co ukázala Slavia? Špatná koncovka, ale jinak slušný výkon. Wallem se dostává do čísel

Pražská Slavia v osmifinále Mol Cupu udolala Hradec Králové v prodloužení a jako poslední celek si zajistila postup do čtvrtfinále. Vítězný gól vstřelil Conrad Wallem, co Slavia ukázala?

Publikováno

dne

Pražská Slavia v osmifinále Mol Cupu udolala Hradec Králové v prodloužení a jako poslední celek si zajistila postup do čtvrtfinále. Vítězný gól vstřelil Conrad Wallem, co Slavia ukázala?

Zahazování šancí

Zejména Mojmír Chytil asi nebude mít na zápas v Hradci nejlepší vzpomínky. Dostal se do několika šancí, jenže pokaždé jej zastavil brankář Adam Zadražil, jednou nastřelil i břevno.

Nebyl to ale jen Chytil, ve slibných pozicích se nacházel také třeba van Buren. Sešívané trápí koncovka od začátku sezóny, potence gólů oproti loňské sezóně spadla na polovinu. Důležité ale je, že to dokázali prolomit.

Povedený výkon

Kromě 20 minut v prvním poločase předvedli sešívaní solidní výkon. Zejména ve druhém poločase zařadili na vyšší stupeň a stupňovali tlak, který vygradovali v prodloužení. I trenéři byli s výkonem svých hráčů spokojení.

Červenobílí se tak postupně zbavují bloku z venkovních utkání. I když to tentokrát byla v základní hrací době jen remíza, hrálo se na celkové vítězství a to sešívaní uhráli. Aktuálně tak vyhráli už pět utkání v řadě na venkovních hřištích. Tedy bilance, o které se jim na jaře ani nesnilo a dost možná je připravila o titul.

Wallem sbírá čísla

Jindřich Trpišovský Conrada Wallema představoval jako hráče, který umí zahrát kdekoliv na hřišti a má potenciál stát se důležitým hráčem základní sestavy. A norský univerzál k tomu pomalu přidává čísla. Svůj první gól vstřelil v předkole Evropské ligy proti Dnipru po minutě na hřišti.

Pak se ale zranil, znovu se předvedl proti Karviné, když proměnil penaltu panenkovským dloubáčkem. Pak čekal na gól o něco déle, přišel v polovině listopadu v Olomouci a už ve čtvrté minutě. Znovu se teď trefil v Hradci a byla to vítězná trefa.

Celkem tak už nasbíral bilanci 4 gólů a 4 asistencí. To jsou na hráče, který často nastupuje na levém halfbekovi a navíc ne vždy v základu, poměrně slušná čísla.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené