Spojte se s námi


Chance Liga

Co ukázala Slavia? Ševčík má chatrné zdraví, ale zlaté nohy. Jurečka se se štěstím dostává do formy

Pražská Slavia zvládla jeden z velice těžkých ligových duelů a v Olomouci vyhrála 3:1. První dva góly nesly podpis Petra Ševčíka, třetí branku přidal rozjíždějící se Václav Jurečka.

Publikováno

dne

Pražská Slavia zvládla jeden z velice těžkých ligových duelů a v Olomouci vyhrála 3:1. První dva góly nesly podpis Petra Ševčíka, třetí branku přidal rozjíždějící se Václav Jurečka.

Zlatý Ševčík

Fanoušci už si z něj dělali trochu srandu, kdo že to vlastně je, že už ho ani neznají. Petr Ševčík toho v poslední době skutečně moc neodehrál, jeho chatrné zdraví jej často vyřadí na delší dobu ze hry. Někteří dokonce kvůli jeho neustálým absencím volali po jeho konci, ale šikovný špílmachr opět ukázal svou kvalitu.

Už ve čtvrté minutě narýsoval naprosto přesný centr na hlavu Wallema a Slavia šla do vedení. Mimochodem tak za čtyři minuty překonal v počtu asistencí Christose Zafeirise, hlavní slávistickou hvězdu. Před poločasem se ukázal znovu.

Skvěle na sebe navázal dva hráče Sigmy a poslal skvělou kolmici do vápna na Provoda, kterou nečekal nikdo, ani sám Provod. Jeho střílený centr tečoval Jurečka a do sítě uklidil Tomič.

Ševčík tak už nemůže být brán za stavební kámen sestavy, protože málokdy vydrží alespoň 2 měsíce bez zranění. Ale kvalitu má stále obrovskou a pokud se přivede zdatná náhrada, která bude schopná při jeho absenci zaskočit, má ve Slavii neustále své místo.

Jurečka se se štěstím rozstřeluje

Od začátku sezóny se toho o něm namluvilo spousta. Po dělostřelecké nadstavbě na jaře (12 gólů v 5 zápasech) se čekalo, co předvede letos. Jenže dlouho to byla velká nula. Poté se začal prosazovat alespoň z penalt, ale ze hry byl stále nulový a to i výkonem.

Fanoušci Slavie už začali na Jurečkův přístup a nezájem být trochu naštvaní, loňský král střelců ztratil bezmeznou důvěru ze začátku sezóny a upadl na lavičku.

V posledních dvou zápasech ale naskočil v základu a začíná se revanšovat. S AS Řím vystřelil vítězným gólem nesmírně důležitou výhru, ačkoliv míč do branky dotlačil s velkým štěstím.

Štěstí mu pomohlo i v Olomouci, kdy si navedl míč do středu na levačku a střelu otřel o obránce Sigmy a Digaňa byl bez šance. Za poslední dva zápasy zvládl 2+1 a pomalu se dostává do střelecké formy, ačkoliv trochu se štěstím.

Tijani jen jako žolík

Slavia předvedla v Olomouci skvělý výkon, vyhrála 3:1, všichni hráči odvedli solidní práci, přeci jen se jedná malá kaňka najde. A tou je výkon Muhameda Tijaniho. Vytáhlý útočník působil jakoby ho vytáhli z divize do první ligy bez jediného tréninku. Balóny mu odskakovaly, nevyhrál prakticky souboj a to ani hlavičkový, což s jeho výškou je na pováženou.

Pohyboval se ve špatných prostorech a ofenzivní situace neřešil vůbec dobře. Není tak divu, že jej Jindřich Trpišovský o poločase vystřídal a to i za příznivého stavu, což se moc nedělá. Tijani po dobré sérii výkonů a gólů trochu upadl o několik úrovní zpátky a nevypadá vůbec dobře.

Pomalu se tak nejspíš vrátí do role, se kterou do Slavie přišel. Žolíka, který přijde za nerozhodnutého stavu na 20-30 minut a bude se snažit jako buldozer zápas zlomit.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.