Fortuna liga

Co ukázala Slavia proti Rapidu? Posily hvězdami týmu, Trpišovský našel konečně stopery

Slavia zvládla úterní přátelské utkání s Rapidem Bukurešť, rumunský celek rozdrtila 7:1, především zásluhou hattricku Ewertona. Co zápas ukázal směrem k poslednímu přáteláku a blížící se sezóně.

Ewerton na základ

Ewerton svou show nastartoval ve třetí minutě, kdy přebral balón od Oscara Dorleyho a z hranice vápna se nemýlil. V druhé půli přidal dvě další trefy a byl jednoznačně nejlepších hráčem zápasu.

Brazilská posila si tak hlasitě řekla o místo v základní sestavě, navíc když jeho konkurent Peter Olayinka má za sebou špatnou sezónu. Střela, práce s míčem, myšlenka i přihrávka do gólové akce, to vše hraje pro Ewertona. Teď jen zda v Evropě dokáže bránit.

Konečně ustálení stopeři?

Úspěšně debutovat je těžké, ještě těžší je si výkon obhájit. Aiham Ousou s Eduardem Santosem spolu solidně odehráli zápas s Olympiakosem (1:1), na výkon navázali i proti Rapidu Bukurešť, kdy udrželi dokonce čisté konto.

Oba stopeři jsou stejní a přitom odlišní. Oba jsou rychlí, nebojácní v rozehrávce, nejsou jim cizí průniky do útoku, Santos je přeci jen o něco silnější v soubojích. Moderní stoperská dvojice, po dvou přátelácích zjevná stoperská dvojice číslo jedna do sezóny.

Douděrova rychlá adaptace

Samozřejmě jde pouze o přípravné zápasy, trenérský štáb přesto rozhodně těší, že největšími hvězdami zápasů jsou posily. David Douděra rozhodně nezůstává ve stínu Santose a Ewertona a s pozicí pravého beka se statečně pere.

Proti Olympiakosu to byla zkouška defenzivních schopností, s Rapidem už měl prostor na ofenzivní výpady a hned dvakrát asistoval svému parťákovi z Mladé Boleslavi Ewertonovi. Rychlostně i technicky je na tom velmi dobře, v kooperaci s Lukášem Masopustem by to mělo fungovat!

Zdroj: SK Slavia Praha