Spojte se s námi


Fortuna liga

Co ukázala Plzeň proti HJK? Stopeři rychlostně nestačí, osvědčená sestava jinak fungovala

Plzeň zvládla úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů, v Helsinkách vyhrála 2:1 a do odvety si veze jednogólový náskok. Co utkání ukázalo směrem k dalším utkáním a startu ligové sezóny?

Publikováno

dne

Plzeň zvládla úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů, v Helsinkách vyhrála 2:1 a do odvety si veze jednogólový náskok. Co utkání ukázalo směrem k dalším utkáním a startu ligové sezóny?

Maratonec Mosquera

Předloni pomohl Liberci vykopat skupinovou fázi Evropské ligy, loni byl u konce Plzně v play-off o Konferenční ligu, letos Jhon Mosquera má poprvé v životě možnost bojovat o Ligu mistrů. A debut mu vyšel.

Do střelecké listiny se sice nezapsal, na levé straně však celých devadesát minut poctivě makal. Tempo mu vydrželo do úplného konce, v 85. minuty zaujal sprintem přes půl hřiště v rámci presinku, v nastavení po levé straně sympaticky potáhl míč a zařídil autové vhazování, které znamenalo konec utkání.

Pomalí stopeři

Před zápasem visel ve vzduchu otazník, zda bude k dispozici kapitán Lukáš Hejda, který bojoval s drobným zraněním. Skutečně nastoupil a po skvělé loňské sezóně tentokrát zapadl do průměru.

Ani Luďku Pernicovi se příliš nedařilo. Stopeři hned několikrát chybovali, Jindřich Staněk se na ně vztekal po právu. Hlavně ve sprinterských soubojích se projevilo, že vedle zkušeností oba střední obránce pojí i vyšší věk a s tím související ztráta rychlosti.

Sázka na zkušenost vyšla

Leckoho překvapila sestava, kterou do utkání poslal Michal Bílek. Všichni hráči z loňského týmu, zářící Cadu z přípravy jen na lavičce, nejlepší střelec letních přáteláků Ondřej Mihálik se do nominace vůbec nedostal.

A ve finále to vyšlo. Krom startu druhé půle Viktoria přečkala všechna kritická období, v závěru nepustila soupeře do tlaku a tradičně ze dvou střel na bránu dvakrát slavila gól. Vydřená výhra? Spíše typická plzeňská.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené