Spojte se s námi


Fotbal

Co ukázala Lvíčata: Tým působí jednotně a odhodlaně, Fukala nalevo obstál

Velmi dobrý výkon, výborný výsledek. Česká reprezentace do 21 let porazila Německo a postup do čtvrtfinále má ve svých rukou. Co nedělní utkání ukázalo směrem do dalších utkání na turnaji?

Publikováno

dne

Velmi dobrý výkon, výborný výsledek. Česká reprezentace do 21 let porazila Německo a postup do čtvrtfinále má ve svých rukou. Co nedělní utkání ukázalo směrem do dalších utkání na turnaji?

Z hráčů čiší týmovost

Základ úspěchu v týmovém sportu je dobrá atmosféra v kabině, mládežnické výběry ale bývají často plné talentovaných a zároveň občas přehnaně sebevědomých fotbalistů kteří touží uspět hlavně individuálně.

Specialistou jsou v tomto ohledu Angličané a Italové. Pravidelně mají na Euru jednadvacítek TOP výběry, ale vždy je to pouze parta individualit, která neuspěje. Češi s nesehraností dlouhodobě problém nemají, před dvěma lety z týmů každopádně taková energie cítit nebyla.

Hodně prospěšný v udržování přátelského kolektivu je emotivní Lukáš Červ, pomáhají i gesta Martina Vitíka nebo Adama Gabriela. A dobrá týmová atmosféra je zjevná i při střídáních, kdy se jednotliví hráči motivují.

Fukala lepší volbou nalevo

Neúspěch v zápase s Anglií souvisel i s výkonem Martina Cedidly, jenž si s netradiční rolí levého beka neporadil. Suchopárek reagoval nasazením Michala Fukaly, jenž si vedl podstatně lépe.

V první řadě Fukala držel pozici, s čímž měl Cedidla problém, jelikož je zvyklý hrát na stoperovi. Jeho nástupce zároveň aktivněji podporoval ofenzivu a Němci přes něj neprocházeli tak snadno.

Kaloč kapitánem z lavičky

Trenérovi Suchopárkovi se povedla všechna střídání. Asi nejvíce riskantní bylo stažení kapitána Filipa Kaloče, jehož nahradil Matěj Valenta. A kmenový hráč Slavie si vedl dobře, makal hlavně směrem do defenzivy.

Navíc když Kaloč nastoupil, střed pole se poprvé v zápase rozpadl. Angelo Stiller dostal na hranici vápna příliš mnoho prostoru a vyrovnal. Přitom hájení jednogólového náskoku stálo celý tým do té doby tolik sil a sebeobětování.

Paradoxně Kaloč nehraje vyloženě špatně, jen zbytek týmu podává nadstandardní výkony a ve středu pole je konkurence velká. A na záložníkovi Baníku Ostrava je znát, že se mu tento ročník po individuální stránce nepovedl.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.