Spojte se s námi


Chance Liga

Co se týče nasazení, nelze Plzni nic vytknout, říká Rosa

Dvě ligová kola za jeden bod a ve čtvrtek náročná odveta druhého předkola Konferenční ligy na horké půdě kosovské Drity. Plzeň pokračuje ve špatných výsledcích z konce minulé sezóny, problémem je i přes zvučnými jmény našlapaný útok právě ofenzivní složka hry. 

Publikováno

dne

Dvě ligová kola za jeden bod a ve čtvrtek náročná odveta druhého předkola Konferenční ligy na horké půdě kosovské Drity. Plzeň pokračuje ve špatných výsledcích z konce minulé sezóny, problémem je i přes zvučnými jmény našlapaný útok právě ofenzivní složka hry. 

Úvod sezóny je pro Plzeň ve znamení neproměňování šancí. Zatímco v přípravě nasázela v průměru 4,5 branek, na úvodní trefu v ostrých zápasech čekala až do 81. minuty třetího klání, kdy udeřil kapitán Lukáš Hejda. 

V prvním kole vyšli Západočeši naprázdno proti Teplicím. Na půdě loňského účastníka nadstavbové skupiny o záchranu nebyli vyloženě lepší, naopak inkasovali z pokutového kopu a nedokázali zareagovat. Poté vstoupili do kvalifikace Konferenční ligy bezbrankovou remízou s Dritou.

Kosovský celek byl celou dobou pod tlakem, s přispěním brankové konstrukce, skvělého výkonu gólmana a velkého štěstí ale neinkasoval. Do třetice prokletí pokračovalo i při domácí ligové premiéře, prolomil ho až v 81. minutě Lukáš Hejda.

Jenže ani to nestačilo. Přestože Jindřich Staněk chytil penaltu, v poslední minutě nastavení vyrovnal Ondřej Šašinka. Viktoria tak navázala na jaro, během kterého často inkasovala i z minima šancí. A především přestala sbírat body.

„Bylo to trochu jako za Bílka. Chtěli to urvat silou,“ řekl v pořadu Finito Antonín Rosa.

Pravdou je, že s blížícím se koncem angažmá Michala Bílka hrála Plzeň čím dál více defenzivněji, ačkoli kádr kvalitou měl na to hrát útočně. V tom jsou hráči pod novým koučem jiní, minimálně vypadají hladověji a s větší touhou vyhrát.

„To se teď daří Spartě, i když výkon není takový, tak to dokáže uhrát. Dneska jsem od všech Plzeňáků viděl poctivý výkon. Co se týče nasazení, nelze nic vytknout,“ pokračoval bývalý stoper Teplic.

Možná se Viktorii trochu vrací, že v minulosti vyhrávala zápasy, ve kterých byla horší. Trenér Koubek zmiňoval paniku v koncovce, která je zjevná. Na druhou stranu, jediné ze tří utkání, ve kterém Plzeň střílela dostatečně, bylo to proti Dritě.

„V neděli chyběl klid na míči, kvalita, kombinace byla dobrá jen za pomala, hodně přihrávek dozadu. Rozhodně to nebyl výkon, se kterým by byli spokojeni, na druhou stranu blížilo se to vítězství,“ dodal Rosa.

Zdroj: Finito

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.