Spojte se s námi


Fotbal

Co policie zjistila z dokumentů získaných při razii v Miláně? Majitelé Newcastlu chtěli vstoupit do AC, Cardinale dluží stovky milionů

V Miláně mají opět o zábavu postaráno. Na nařízení italské prokuratury policie podnikla razii v sídle AC, přičemž zde našla dokumenty o tom, že majitelé Newcastlu United skutečně měli zájem investovat do milánského velkoklubu.

Publikováno

dne

V Miláně mají opět o zábavu postaráno. Na nařízení italské prokuratury policie podnikla razii v sídle AC, přičemž zde našla dokumenty o tom, že majitelé Newcastlu United skutečně měli zájem investovat do milánského velkoklubu.

V srpnu roku 2022 americká společnost Elliott Management prodala svůj podíl v AC Milán firmě RedBird Capital Partners, jejímž představitelem je Gerry Cardinale. Nutno dodat, i tato firma sídlí v USA. Italská prokuratura se však domnívá, že Elliot i nadále klub řídí.

A tak nařídila vykonat razii, kterou policie v nedávné době úspěšně provedla. Pokud se neprokáže opak, italský fotbalový svaz může AC Milán udělit pokutu nebo dokonce odebrat zatím nespecifikovaný počet bodů v tabulce.

Obvinění je podle sdělení milánského velkoklubu falešné. Oficiální verze je údajně taková, že AC byl prodán společnosti RedBird 31. srpna 2022. K tomuto datu již společnost Elliott nemá žádný majetkový podíl ani kontrolu nad společností AC Milán.

Policie však našla v sídle aktuálně druhého celku italské nejvyšší soutěže ještě něco. Není totiž žádným tajemstvím, že Cardinale po roce a půl od převzetí klubu začal hledat nové investory, kteří by měli zájem vstoupit do klubu.

Už na základě dřívějších spekulací byla připravena vstoupit do klubu společnost PIF. A tedy současní majitelé anglického Newcastlu, kteří by se stali menšinovými akcionáři AC Milán.

Společnost PIF měla být novým spolumajitelem klubu

Dokument nazvaný „AC Milan Investor Presentation“ tyto předchozí spekulace italských médií potvrzuje. PIF měl koupit 41,7 % akcií Milána prostřednictvím odkupu 80 % z úvěru od předchozího vlastníka klubu ve výši 487,5 milionu dolarů.

Podle italských médií společnost RedBird odkoupila milánský klub za 1,2 miliardy eur. Přes 600 milionů měl dát Cardinale ze svých zdrojů. Na zbytek (nyní se uvádí částka 550 milionů eur) dostal půjčku právě od bývalého majitele, firmy Elliott Management.

Tento úvěr měl být splatný za tři roky se 7% úrokovou sazbou. To znamená, že Cardinale musí bývalému majiteli do konce roku 2025 vrátit zhruba 665 milionů eur včetně úroků.

Jednání zahrnující PIF nejsou součástí vyšetřování, ale jak vysvětlila Gazzetta dello Sport, podíl, který měli získat majitelé Newcastlu, by byl převeden na vlastní kapitál, čímž by se státní investiční fond Saúdské Arábie stal druhým akcionářem Milána.

Zdroj: La Gazzetta dello Sport, Football Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.