Spojte se s námi


Fotbal

Co nabídnou poháry: Žilinu čeká těžká prověrka, český reprezentant jde do akce

V úterý startují druhá předkola evropských pohárů. Do hry jdou dva české kluby, za zmínku stojí ale i jiná utkání než konfrontace Bohemians s Bodo/Glimt a Plzně s Dritou. Co by vám nemělo uniknout?

Publikováno

dne

V úterý startují druhá předkola evropských pohárů. Do hry jdou dva české kluby, za zmínku stojí ale i jiná utkání než konfrontace Bohemians s Bodo/Glimt a Plzně s Dritou. Co by vám nemělo uniknout?

Zrinjski vs. Slovan Bratislava

Slovan se štěstím vyřadil jednoho trpaslíka v podobě lucemburského Hesperange, nyní ho čeká další. Bosenské Zrinjski zvládlo první předkolo a nyní mu stačí jeden postup, aby si zajistilo historický postup do skupiny evropských pohárů.

Klaksvik vs. Hacken

Objev z Faerských ostrovů proti nečekanému šampionovi Švédska. Klaksvik v prvním předkole překvapivě vyřadil Ferencváros, když ho v Budapešti přejel jednoznačně 3:0. Nyní ho čeká možná papírově slabší soupeř. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Auda vs. Trnava

Souboj vítězů pohárů svých lig, z nichž je jasným favoritem slovenský celek. Spartak by rád po letech do pohárů, čímž by trochu zmírnil tvrzení, že slovenský fotbal stojí pouze na Slovanu Bratislava. Pokud opravdu chce skupinu, Audu musí přejet.

Djurgarden vs. Lucern

Přesouváme se do Konferenční ligy, v níž jednou z nejzajímavějších konfrontací bude švédsko-švýcarský souboj. Lucern má nejslavnější pohárové roky za sebou, naopak Djurgarden loni prošel až do osmifinále EKL. Může to být zajímavé. Za Luzern navíc hraje Martin Frýdek.

Kluž vs. Demirspor

Další silná dvojka. Ačkoli Kluž loni dvakrát porazila Slavii, poslední roky se trápí. Proti ní bude v Evropě nezkušený turecký Demirspor, který si v lize suverénně došel pro čtvrté místo. Kluž působí unaveně, zde by mohli jít překvapivě dál Turci.

Gent vs. Žilina

I pro Žilinu jsou v posledních letech předkola prokletá. Tentokrát zvládla suverénně to první, ve druhém ale mladý kádr čeká těžký kalibr. Loňský čtvrtfinalista soutěže je jasným favoritem a po čerstvé zkušenosti má chuť dojít ještě dál.

Twente vs. Hammarby

Zajímavý zápas pro českého fanouška. Twente s Michalem Sadílkem vyzve švédský celek s cílem napravit loňskou neúspěšnou kvalifikaci. Minulý rok Twente ztroskotalo v posledním předkole na budoucím fnalistovi Fiorentině.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.