Spojte se s námi


Fotbal

Co mám zprávy, Gerrard se v Rangers nebavil s hráči, řekl Zdeněk Zlámal

Téma hráčská legenda a neúspěšný kouč je v Anglii velmi žhavé téma. Frank Lampard ani Steven Gerrard zatím na lavičkách týmů z Premier League neuspěli, zvláště druhý zmíněný na to přitom zjevně měl kádr.

Publikováno

dne

Téma hráčská legenda a neúspěšný kouč je v Anglii velmi žhavé téma. Frank Lampard ani Steven Gerrard zatím na lavičkách týmů z Premier League neuspěli, zvláště druhý zmíněný na to přitom zjevně měl kádr.

Již před startem minulé sezony bylo zjevné, že Aston Villa kvalitou kádru může hrát minimálně o desáté místo. Stačí jít po jménech – Emiliano Martinez v bráně, vybalancovaná obrana, v útoku Ollie Watkins, Leon Bailey či Philippe Coutinho.

Steven Gerrard ale zajímavou partu nedokázal sehrát a v zimě opouštěl klub jen pár bodů nad pásmem sestupu. Nastoupil Unai Emery a nastal rychlý vzestup. Výkonnostně nahoru šli zvláště John McGinn a Tyrone Mings.

Nejprve to vypadalo na klidný střed tabulky, na jaře se ale opatrně začalo mluvit o TOP 7 a Konferenční lize. Vzestup Villans vyvrcholil v závěrečném kole, kdy je výhra nad Brightonem dostala právě do Konferenční ligy.

„Je mezi nimi hrozný kontrast. Gerrard byl zašklíbený a odtažitý. Co mám zprávy, když trénoval Rangers, nebavil se s hráči, když něco pokazili, vyčítal jim to,“ řekl Zdeněk Zlámal v pořadu Premier Club.

Bývalý český gólman se s Gerrardem potkal během angažmá ve Skotsku. Tam hrál za St. Johnstone, St. Mirren a Hearth of Midlothian. Konkrétně mezi roky 2018 a 2021. Legenda Liverpoolu tehdy vedla Rangers.

Zlámal v několika rozhovorech zmínil, že mu dle jeho názoru angažmá ukončily jeho výroky ke kauze údajného rasismu vůči Glenu Kamarovi. Český gólman se totiž veřejně zastal Ondřeje Kúdely.

Aktuálně s úsměvem přihlíží, jak Villans válcují Premier League. Doma vyhráli 15 ligových kol v řadě, což je nový klubový rekord. A pouhé dva body za prvním Liverpool, to nepotřebuje dodatek.

„Emery když přišel do klubu, bylo to jako osvícení. Ten kontrast hráčům nalije energii a elán, jdou za tím koučem. Emery je skvělý trenér a taktik, ale nejtěžší je, aby ti kabina uvěřila. Jakmile tohle dokáže, ten tým bývá úspěšný,“ dodal Zlámal.

Zdroj: Premier Club

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.