Spojte se s námi


Fotbal

Co kdo potřebuje k postupu ve středečním programu Ligy mistrů?

Po úterním poměrně dramatickém vývoji nás čekají středeční duely Ligy mistrů, ve kterých také půjde o hodně. Kdo si může zajistit postup a co k tomu potřebuje?

Publikováno

dne

Po úterním poměrně dramatickém vývoji nás čekají středeční duely Ligy mistrů, ve kterých také půjde o hodně. Kdo si může zajistit postup a co k tomu potřebuje?

Ve skupině A je situace poměrně dramatická. První Bayern Mnichov se 12 body má jistý postup z prvního místa, o druhou postupující příčku bude ale ještě velký boj. Druhý je Kodaň se 4 body, stejný počet má Galatasaray, poslední Manchester United má body 3.

A právě Red Devils čeká duel na divoké půdě v Turecku. Jedno je jisté, dnes se o postupu žádného týmu nerozhodne. Pouze Manchester United může vypadnout ze hry, pokud prohraje s Galatasarayem. V posledním kole je na programu duel Manchesteru United s Bayernem a Kodaň s Galatasarayem.

Všechny tři týmy mohou ještě skončit v play-off Ligy mistrů, v Evropské lize, nebo vypadnout úplně. Právě tato skupina tak nabídne asi největší drama.

Skupina B ale také slibuje zajímavou podívavnou. Arsenal je první s 9 body, PSV a Lens mají 5 bodů. Poslední Sevilla má pouhé 2 body. I tak ale může ještě postoupit, nicméně musela by vyhrát oba zápasy. Ani PSV ani Lens si dnes nemohou zajistit postup.

Platí tu však to stejné, co v předchozí skupině, Sevilla, PSV i Lens mohou ještě skončit jak v play-off Ligy mistrů, tak v Evropské lize, nebo vypadnout úplně.

Jistota španělských celků

Ve skupině C má jistý postup Real Madrid, který nasbíral plný počet bodů. K jistotě prvního místa mu stačí s Neapolí dnes uhrát bod. Třetí Braga má tři body a pokud porazí Union, může se situace ještě zdramatizovat. Italové mají 7 bodů a k jistotě postupu jim stačí vyhrát jeden ze dvou zápasů.

Co se týče postupu, skupina D už je rozhodnutá. Dál jde Real Sociedad a Inter Milán, zbývá vyřešit, v jakém pořadí. Salzburg má tři body, Benfica 0, tyto týmy budou ještě bojovat alespoň o Evropskou ligu.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené