Reklama

Co dělá Cristiana Ronalda tak speciálním? Podívejte se, co udělá před gólem, aby zmátl obránce

Cristiano Ronaldo je nejlepším střelcem v historii fotbalu, k čemuž mu dopomohla hlavně jeho neuvěřitelná univerzálnost. Umí zakončit pravou i levou nohou, hlavou, má úžasný výskok i skvělé zrychlení. Jeho branky však nejsou náhodou, podívejte, se jak pracuje 36letý útočník v šanci.

Cristiano Ronaldo ve středu překonal další neuvěřitelný rekord. Stal se nejlepším střelcem reprezentační historie, když přeskočil Ali Daeího, který nasázel v dresu Íránu 109 branek. Portugalec se proti Irsku trefil hned dvakrát a je tak na čísle 111.

Jenže způsob, jakým k těm brankám došel, je ohromný. A vyznačuje vlastně jeho kariéru. Neuvěřitelný hlad po gólech, předvídaní a vůle udělat něco navíc. Několik branek Ronaldo skóruje dorážkou či jen lehkým doklepnutím do prázdné brány.

Ale to je jen finiš, nikdy to není tak lehké, jak to vypadá. Do této pozice se musí Portugalec dostat, kdyby to uměl každý, měl by stejně gólů, jako on.

Proti Irsku Ronaldo vyrovnával v 89. minutě na 1:1 a překonal tak Daeího rekord. Vůbec však neslavil, okamžitě běžel na půlku a chtěl přidat další gól. V 96. minutě si naskočil na centr Joãa Marii, všemu ale předcházela jeho neuvěřitelná práce s prostorem.

Jsou to detaily, které však následně umožňují Ronaldovi střílit tolik gólů. Ronaldo celou dobu sleduje míč, následně si zaběhne za obránce, aby byl v takzvané “blind side,” tedy v bodě, kde ho obránce nevidí. Rukou si jej ještě odstrčuje, aby se před něj nemohl dostat.

Centr do vápna nepřiletí, Ronaldo však nelení a ihned se připravuje na další akci. Opět si chytře stoupne za obránce, kde jej nemůže vidět a v pravou chvíli si naskočí na centr a hlavou zavěsí. Jsou to možná detaily, ale pokud by Ronaldo tyto pohyby neudělal a zůstal stát před obráncem, gól by nevstřelil.

Ronaldovu práci s prostorem a chování v šancích by si měli pouštět všichni mladí fotbalisté, kteří chtějí dávat branky. Lepšího učitele totiž ve fotbalovém světě nenajdete.

Zdroj: Caño Football | Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ve fotbale obecně,je pohyb bez míče a nabízení se na přihrávku strašně důležité.Když se dívám na dnešní Spartu, tak tam právě tohle hrozně postrádám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené