Spojte se s námi


Fortuna liga

Co bude s Rigem? Talentovaný záložník na odchodu z Baníku, zájem ze Slavie i ze zahraničí

Baník má ve svém kádru opět klenot, o který je velký zájem. A opět je mezi prvními zájemci pražská Slavia, situaci monitorují ale také kluby ze zahraničí. Nejpravděpodobnější však je, že v Ostravě už pokračovat nebude.

Publikováno

dne

Baník má ve svém kádru opět klenot, o který je velký zájem. A opět je mezi prvními zájemci pražská Slavia, situaci monitorují ale také kluby ze zahraničí. Nejpravděpodobnější však je, že v Ostravě už pokračovat nebude.

Rigův odchod do Baníku ze Slavie byl zahalen rouškou tajemství. Sešívaní totiž informovali, že mají na hráče předkupní právo, jenže nikdo moc netušil, co to obnáší.

Jedni tvrdili, že Slavia si musí hráče kdykoliv odkoupit za předem domluvenou částku, jenže tak to podle všeho není, to by bylo právo zpětného odkupu. Sešívaní tak nejsou v úplně ideální situaci, protože s předkupním právem je vše v rukou vedení Baníku.

Předkupní právo totiž znamená, že Slavia může dorovnat jakoukoli nabídku jiného klubu a hráč bude její. Podmínkou však logicky je, aby s tím Rigo souhlasil.

21letý talentovaný záložník prožívá skvělou sezónu. Patří mezi nejlepší hráče Baníku a přitahuje velký zájem nejen z Česka, ale také ze zahraničí.

Slavia či zahraničí?

„V rámci agentury se o tom dost intenzivně bavíme. V brzy 22 letech není na co čekat. Zájem je převážně z venku a myslím, že Tomáš je hráč, který by mohl zamířit ven rovnou,“ uvedl v podcastu Kudy běží zajíc Rigův agent Martin Štěpanovský.

Zároveň je ale ve hře i varianta, že se Rigo vrátí do Slavie a ta si jej buď nechá nebo případně rovnou přeprodá se ziskem. V Ostravě má slovenský záložník smlouvu do roku 2026.

V aktuální sezóně vstřelil 3 góly a přidal 2 asistence, zároveň byl už také povolaný do slovenské reprezentace. Za Slavii před přestupem do Baníku nastoupil do jednoho ligového duelu, jednoho utkání Mol Cupu a naskočil i v Evropské lize.

Zdroj: Kudy Běží Zajíc, Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.