Spojte se s námi


Fotbal

Co bude s Fatim? Mladý Španěl se chce prosadit v Barceloně, katalánský klub váhá

Samotné vedení Barcelony váhá ohledně toho, jak naloží s Ansu Fatim po jeho návratu z hostování. Španělský hráč by chtěl zabojovat o místo v sestavě Barcelony, vše bude záležet na vedení klubu.

Publikováno

dne

Samotné vedení Barcelony váhá ohledně toho, jak naloží s Ansu Fatim po jeho návratu z hostování. Španělský hráč by chtěl zabojovat o místo v sestavě Barcelony, vše bude záležet na vedení klubu.

Ansu Fati se probojoval do prvního týmu Barcelony v roce 2019 a ihned fotbalovou veřejnost zaujal. Na svůj věk se jednalo o velice sebevědomého, avšak pokorného hráče. Navíc těžil ze spolupráce s Lionelem Messim, vedle kterého mohl Fati růst a zdokonalovat se.

Ansu Fati byl na křídle velice rychlým a nebezpečným hráčem, což dokazuje i množství kanadských bodů. Ve své první sezóně Fati nastřílel sedm branek. Nutno však dodat, že do této sezóny naskočil španělský křídelník až v jejím průběhu.

Velký zlom přišel v kariéře Fatiho na konci roku 2020. Vlivem vážného zranění kolena chyběl Fati bezmála rok, bohužel se však po zranění nevrátil do formy, v jaké byl ve svých začátcích.

Fati postupně vypadával ze sestavy a jakmile se dostal na hřiště, často chyboval a nedával branky. Vše vyvrcholilo jeho odchodem na hostování do Brightonu.

Ovšem ani v Brightonu nemá Fati takové vytížení, jaké si představoval. Celé utkání Fati odehrál pouze jednou a to v duelu v rámci Evropské ligy. Jinak se spíše na hřišti hledá.

Co po hostování?

Vedení Barcelony si tak velice brzo bude pokládat otázku, jak s Fatim naloží po jeho návratu z hostování. Dle serveru Football Espaňa má Fati v plánu návrat do Barcelony a boj o místo v základní sestavě. Bude v ní ale pro mladého útočníka místo?

Barcelona totiž prošla generační obměnou a začíná se ji dařit a to jak na domácí, tak i na evropské scéně. Na hrotu útoku hraje Robert Lewandowski, jehož z křídel doplňuje João Félix. Na další straně je k dispozici Raphinha, Ferran Torres nebo mladičký Lamine Yamal. Konkurence je tedy obrovská.

V médiích se spekuluje o zájmu Barcelony Fatiho odprodat. Byla by to určitě vítaná finanční injekce, s ohledem na Fatiho formu se ale mladý Španěl neprodá za tolik, za kolik by se prodal před třemi lety. Poslední možností je podržení Fatiho v kádru, to se ale zatím nejeví jako příliš pravděpodobné.

Zdroj: Football Espaňa, Livesport, Marca

Reklama

Oblíbené