Spojte se s námi


Bundesliga

Člověk by nikdy neměl strkat hlavu do písku. Z neúspěchu si může vzít vždy něco pozitivního, říká Wirtz, jenž hlásí velký návrat

Florian Wirtz má za sebou velmi těžkou životní zkoušku, když musel kvůli zranění stát několik měsíců. V zimní přípravě však odehrál všechny 4 přípravné zápasy a na několik minut se představil i v ostrém zápase.

Publikováno

dne

Florian Wirtz má za sebou velmi těžkou životní zkoušku, když musel kvůli zranění stát několik měsíců. V zimní přípravě však odehrál všechny 4 přípravné zápasy a na několik minut se představil i v ostrém zápase.

Wirtz zažil úžasnou minulou sezonu, alespoň tedy její většinu, v níž ve 31 zápasech nastřílel 10 gólů a k tomu přidal 14 asistencí. Na jaře si totiž přetrhl přední zkřížený vaz a rok 2022 pro něj tím pádem skončil.

To se nakonec potvrdilo, když se velký německý talent vrátil na trávník až 22. ledna, kdy odehrál 16 minut proti Monchengladbachu. Na hřiště ovšem přišel za stavu 3:0 a nakonec ještě všem fanouškům Bayeru ztuhl úsměv na rtech, když Lars Stindl snižoval v 82. a 93. minutě na konečných 3:2.

„Z té doby si odnáším to, že by člověk nikdy neměl strkat hlavu do písku a že si může vzít z neúspěchu vždy něco pozitivního. Během té doby, kdy jsem nemohl být na hřišti, jsem měl možnost pracovat na věcech, na které normálně nemáte čas. Pro mě to znamenalo to, že jsem především mohl dostat svou fyzickou kondici a své svaly na vyšší úroveň,“ rozpovídal se Wirtz pro klubový web.

Vše se už ale zdá být za ním a je tak čas dívat se opět dopředu. Ostatně se toho hodně v klubu událo. Na co se Wirtz nejvíce těšil a jaké má cíle pro tento rok?

„Pro mě je comeback něčím opravdu výjimečným. Těším se na okamžik, na kterém jsem tak dlouho pracoval. Je to první soutěžní zápas a jde o to vyhrát. V přátelských zápasech si chcete hlavně vybudovat sebevědomí a doladit určité věci.

Teď jde o to, co mám na fotbale nejraději – o soutěž, kde se musíte prosadit jako tým a také individuálně. Rád bych lidem ukázal, že umím hrát dobrý fotbal, a chci s týmem pokračovat tam, kde jsme skončili před zimní přestávkou.“

Jak už bylo řečeno, Leverkusen šel do této sezony s velkými ambicemi, ovšem po 16 ligových kolech se nachází až na 9. místě, přičemž na 2. Frankfurt ztrácí 9 bodů.

Ovšem spíše než aktuální pořadí je důležitá forma, kterou mají svěřenci trenéra Xabiho Alonsa skvělou, když vyhráli již 4 ligové zápasy v řadě.

Cílem klubu je jednoznačně urvat pro sebe místo v příštím ročníku Ligy mistrů. Pakliže takto budou pokračovat, dá se počítat s tím, že se jim to podaří, což by bylo pro dvojici českých útočníků, kteří v BayAreně působí skvělé.

Zdroj: Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.