Spojte se s námi


Fortuna liga

Čistka v Plzni! Kteří hráči si mohou hledat nové angažmá?

V létě dojde v kádru Plzně na podstatné změny. Některým hráčům totiž končí smlouva a s vedením klubu se nedokázali dohodnout na jejím pokračování. Kterých hráčů se to týká?

Publikováno

dne

V létě dojde v kádru Plzně na podstatné změny. Některým hráčům totiž končí smlouva a s vedením klubu se nedokázali dohodnout na jejím pokračování. Kterých hráčů se to týká?

Ještě před startem jarní části sezony byla Plzeň v boji o titul. To se ale změnilo a po sérii několika nepřesvědčivých výkonů z něj vypadla. Nyní se nachází na třetím místě, na pražská „S“ ztrácí kolo před koncem základní části již devět bodů.

Budoucnost trenéra Michala Bílka je nejistá, není však příliš pravděpodobné, že by na západu Čech pokračoval. To se týká i čtyř velmi zkušených hráčů, jimž v létě končí smlouva.

Prvním z nich je zkušený stoper Luděk Pernica. Dvaatřicetiletý obránce působí v Plzni od roku 2018. Stal se klíčovou postavou obrany, v aktuální sezoně si už však kvůli zranění kolene nezahraje. Souboj s Jabloncem tedy pro něj možná byl tím posledním v modročerveném dresu.

Nejistá je rovněž i budoucnost Filipa Kaši. Devětadvacetiletý obránce přišel v roce 2020 ze Žiliny jako volný hráč. V Plzni se ale příliš neosvědčil, nepatřil mezi stěžejní postavy základní sestavy. Letos nastoupil jen do sedmi ligových utkání.

Na odchodu je s největší pravděpodobností také Radim Řezník. Zkušený obránce, jenž má za sebou i mnoho zkušeností s Ligou mistrů, nemohl svému týmu v právě probíhající sezoně kvůli zdravotním komplikacím pomoci.

V červnu vyprší smlouva rovněž i Václavu Pilařovi, bývalému členu reprezentačního mužstva. Ten do Doosan Arény přišel minulý rok v létě z Jablonce, avšak toto angažmá se mu příliš nepodařilo.

Ve Fortuna lize odehrál šestnáct utkání, většinou ovšem nastoupil coby střídající hráč. Na své konto si připsal jeden gól a jednu asistenci, nyní se spekuluje o jeho možném odchodu do Hradce Králové.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.