Reklama

Čistě kanadská divize v NHL zná vítěze, teď ale musí do USA. Co bude dál?

Přeskupení divizí NHL tak, aby došlo k co nejmenšímu cestování. Před začátkem letošní zkrácené sezony NHL vytvořilo vedení soutěže speciální koronavirový formát, ve kterém se až do teď potkávaly týmy jen se soupeři ze svých divizí. S koncem druhého kola play-off by se však měla liga vrátit do starých kolejí.

Zdroj: Minnesota Wild

Amerika a Kanada hrají sice společnou ligu, na hokejové mapě však tyhle země působí jako den a noc. Zatím, co se arény v Americe pomalu plní ke své plné kapacitě, v Kanadě stále panuje komorní atmosféra. Na zápasy Montrealu s Winnipegem přihlíželo na místě činu jen 2500 diváků.

Když vedení ligy před sezonou vytvářela herní plán, funkcionáři doufali, že v této části sezony už bude situace kolem Covidu daleko stabilizovanější. V Kanadě však stále panují poměrně přísná bezpečnostní operatéři.

Tak či onak, Montreal, jakožto vítěz kanadské divize, čeká v konferenčním finále tým z USA. Cestování mezi těmito státy je stále bez dodržení karantény prakticky nemožné.

Televizní stanice ESPN však přinesla dobré zprávy. Pro poslední kanadský tým v NHL bude platit vyjednaná výjimka, tudíž můžou boje o Stanley Cup pokračovat přesně podle plánů. 

V opačném případě hrozilo, že by musel Montreal zbytek soutěže dohrát pouze na území NHL, čímž by pochopitelně ztratila výhodu domácího prostředí. Podobně fungovala kanadská mužstva v Major League Baseball nebo Major League Soccer.

Podmínka kanadských úřadů spočívá v tom, že americké kluby musejí cestovat do Kanady privátním letadlem. Zároveň se jim samozřejmě nevyhnou přísné protokoly, včetně tzv. bubliny, kterou hráči za poslední rok už moc dobře znají. Ta bude znamenat kompletní izolaci s žádným kontaktem s veřejností.

National Hockey League je velmi vděčná kanadské vládě a federálním zdravotníkům, že umožnili kanadskému týmu během semifinálové a eventuální finálové série hostit americká mužstva na vlastním hřišti,“ uvedla v prohlášení NHL.

Zdroj: NHL

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Milionový byznys! NHL by mohla mít v brzké době reklamy i na dresech

Pro evropské fanoušky běžná záležitost, pro zámořské noční můra. O reklamě, kterou by mohli nosit na svých dresech už i hráči NHL, se docela vážně mluví už od roku 2018.

Čeští para hokejisté se střetnou s Ruskem. Hlavním adeptem na zlato je Kanada

Češi sehráli své zápasy v základní skupině se ctí. Přesto dál čekají na gól. Jasnými favority zůstává Kanada s USA.

Václav Varaďa je v nominaci na nejlepšího kouče v Evropě! V další nominaci figurují taky Jágr a Hübl

Hlavní trenér třineckých Ocelářů se po letošní mistrovské sezóně dočkal velké pocty! Server Eurohockeyclubs jej zařadil do úzké nominace o nejlepšího trenéra v Evropě. Václav Varaďa je vůbec prvním trenérem z Česka, který se této nominace dočkal.
Reklama