Spojte se s námi


Fotbal

Chytil svého hráče pod krkem a končí! Trenér Utrechtu se rozhodl odstoupit

Po incidentu na tréninku končí v Utrechtu hlavní trenér Henk Fraser. Šestapadesátiletý kouč se rozhodl sám rezignovat poté, co chytil pod krkem německého fotbalistu Amina Younese.

Publikováno

dne

Po incidentu na tréninku končí v Utrechtu hlavní trenér Henk Fraser. Šestapadesátiletý kouč se rozhodl sám rezignovat poté, co chytil pod krkem německého fotbalistu Amina Younese.

Henk Fraser je bývalým fotbalistou, který zanechal největší stopu ve Feyenoordu. Zahrál si i v nizozemské reprezentaci, po konci kariéry se dal na roli trenéra.

V ní už toho okusil mnoho, mimo jiné byl i asistentem u národního celku. Od roku 2022 byl rodák ze Surinamu hlavním koučem Utrechtu.

S tím na podzim vybojoval sedmou příčku v nejvyšší soutěži. Klub ale v jarní části bude vést již někdo jiný. Fraser se rozhodl rezignovat, přičemž důvody jsou pochopitelné.

Zkušený trenér totiž na tréninku neudržel nervy a chytil pod krokem devětadvacetiletého německého fotbalistu Amina Younese.

„Henk Fraser s okamžitou platností opouští FC Utrecht. Příčinou je incident z minulé soboty na tréninkovém hřišti v Utrechtu. Hlavní trenér oznámil vedení, že si uvědomil, že překročil hranici, a rezignuje na svou funkci,“ oznámil klub na svém webu.

„Toto se mi v trenérské kariéře ještě nikdy nestalo. Nehodí se to ke mně, nehodí se to ke klubu. Klubu jsem ublížil, což je líto všem včetně mně.

Proto jsem se rozhodl odstoupit z funkce hlavního trenéra. Nepoznávám ve svém chování sám sebe a chtěl bych se všem omluvit,“ vyjádřil se samotný trenér, který si tak může hledat nové angažmá.

Zdroj: FC Utrecht

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.