Spojte se s námi


Fortuna liga

Chytil je hokejista, jsme s ním moc spokojení. Tomič? Strašně zajímavý hráč, říká Trpišovský

Slavia zvládla venkovní zápas na půdě Bohemians a po skvělém výkonu vyhrála 2:0. Není tak divu, že Jindřich Trpišovský měl na tiskové konferenci pro svůj tým pouze slova chvály.

Publikováno

dne

Slavia zvládla venkovní zápas na půdě Bohemians a po skvělém výkonu vyhrála 2:0. Není tak divu, že Jindřich Trpišovský měl na tiskové konferenci pro svůj tým pouze slova chvály.

Dlouho se v pondělí nevstávalo Jindřichu Trpišovskému tak dobře jako dnes. Slavia totiž po hodně dlouhé době předvedla na venkovním hřišti výborný výkon podpořený vítězstvím. Sparta navíc prohrála a sešívaní se tak vrátili do čela tabulky.

Není tak divu, že na tiskové konferenci měl kouč Slavie skvělou náladu. A pro svůj tým měl pouze slova chvály, což mu jeho svěřenci výborným výkonem umožnili.

V prvním poločase odváděl skvělou práci Mojmír Chytil. Výborně vystihl malou domů, předskočil brankáře Jedličku, poté ale z úhlu místo do prázdné branky zamířil do boční sítě. Ve druhém poločase to ale napravil, když brejk 2 na 1 vyřešil uklizením k tyči.

„Jsem za něj hodně rád. Utržil spoustu ran, uhrál hodně osobních soubojů. Je to takový hybridní hokejista, vždy říkáme, že zády k bráně je hokejista a čelem k ní fotbalista. Jeho krytí míče je skvělé, i když ho to hodně bolí v těch soubojích. Gól nejprve nedal, je černá můra útočníků netrefit prázdnou bránu. 

Jsem rád, že v druhém poločase skóroval a že nenahrával, vzal to na sebe a uklidil. Jsme totiž specialisté na to takovouto situaci zničit nějakou přihrávkou nebo špatným zpracováním. Jsme s ním moc spokojení, je skvělé, že mu to tam spadlo, pak se nám utkání dohrávalo klidněji,“ pochválil jej na tiskové konferenci Trpišovský.

Komplexní Tomič

Skvělý výkon předvedl i střelec prvního gólu, Michal Tomič. Ten se postupně tlačí do základní sestavy a naznačuje velký potenciál.

„Pro mě je to strašně zajímavý hráč. Pokud bude zdravý, bude zajímavý do budoucna i pro Slavii. Je komplexní, ukázal spoustu věcí, ve které je silný. První věc je kopací technika oběma nohama, což je jeho obrovská výhoda. Má výbornou střelu a skvělý centr, navíc je dostatečně silový i na takovýto zápas. Myslím si, že důkazem toho může být například to, jak v závěru zápasu ve vápně tělem odblokoval Köstla,“ říká kouč Slavie.

„Tlačí se do sestavy, je to pro nás univerzální hráč, může nastoupit na kraji obrany, halfbekovi nebo i na křídle. Se Slováckem jsme dokonce zvažovali jeho postavení na střed hřiště, protože si myslím, že by to zvládl, má fotbalovost i potřebnou herní inteligenci. Je to komplexní hráč, který se zatím zabydluje, rozkvétá, a když to vezme za správný konec, bude pro Slavii do budoucna hodně zajímavý hráč. Hodí se to stylu, který hrajeme, a nemá moc slabin,“ chválí Tomiče Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.