Spojte se s námi


Fortuna liga

Chystá Plzeň redukci kádru? V létě by mohlo Doosan Arénu opustit pět hráčů

Viktoria Plzeň zažívá poměrně vydařenou sezonu. Ve Fortuna lize se s obrovským náskokem nachází na třetím místě, v Evropské konferenční lize si zahraje historické čtvrtfinále s Fiorentinou a v MOL Cupu ji čeká semifinálový duel se Zlínem. V létě ovšem s největší pravděpodobností dojde v Doosan Aréně k redukci kádru.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň zažívá poměrně vydařenou sezonu. Ve Fortuna lize se s obrovským náskokem nachází na třetím místě, v Evropské konferenční lize si zahraje historické čtvrtfinále s Fiorentinou a v MOL Cupu ji čeká semifinálový duel se Zlínem. V létě ovšem s největší pravděpodobností dojde v Doosan Aréně k redukci kádru.

Pokud s podíváme na tabulku Fortuna ligy, najdeme Viktorii Plzeň na třetím místě se ziskem 54 bodů. Na vedoucí Spartu má dvanáctibodové manko, naopak na čtvrtý Baník Ostrava má pohodlný náskok čtrnácti bodů.

Mužstvo zkušeného trenéra Miroslava Koubka se tak může plně koncentrovat na Evropskou konferenční ligu, kde doposud nenašlo přemožitele. Ve čtvrtfinále narazí na Fiorentinu s Antonínem Barákem, první utkání se odehraje v Doosan Aréně.

Západočeši pomýšlejí na úspěch také v rámci MOL Cupu. V semifinále přivítají v domácím prostředí Zlín a v případě postupu by se ve finále utkali s lepším z dvojice Opava – Sparta.

Chystá Plzeň redukci kádru?

Pro některé hráče to zřejmě bude poslední sezona v plzeňském dresu. Týkat by se to mohlo například Marián Tvrdoně, devětadvacetiletého brankáře. V aktuálním ročníku zasáhl do tří ligových duelů a zůstává otázkou, zda se s vedením klubu dohodne na pokračování.

Možná poslední sezonu v dresu Viktorie Plzeň kroutí také Radim Řezník. Zkušený pravý obránce toho za poslední roky moc neodehrál, na vině jsou ovšem také zdravotní problémy. V lednu oslavil již 35. narozeniny a je otázkou, jak dlouho ještě bude v aktivní kariéře pokračovat.

Na konci června vyprší smlouva také Ibrahimovi Traorému, jenž přišel před rokem ze Slavie Praha. Fotbalista z Pobřeží slonoviny sbírá pravidelně starty v základní sestavě a tudíž jeho setrvání rozhodně není vyloučeno.

Nejistá je rovněž i budoucnost Jhona Mosquery. Zkušený Kolumbijec stále patří mezi důležité hráče, v aktuálním ročníku přidal ke třem gólům i stejný počet asistencí. Ve hře ale zůstává i návrat do jeho rodné země.

Na konci června vyprší stávající kontrakt také Janu Klimentovi. Třicetiletý útočník i kvůli skvělé formě Tomáše Chorého obvykle začíná jen na lavičce náhradníků. Zůstane bývalý reprezentant na západu Čech i nadále?

Na nové angažmá si velmi rychle zvykl Cheick Souaré, jenž přišel na hostování z Vyškova. Aktuálně třetí tým Fortuna ligy si ale vyjednal opci na trvalý přestup, kterou může v létě aktivovat. S novým prostředím se velmi rychle sžil také Sampson Dweh, jenž patří mezi klíčové postavy v obraně. Jejich letnímu přestupu by nemělo nic zabránit.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.