Chybějící respekt v ženském fotbale? Musíme se dostat na nějaký šampionát, říká Bertholdová

Ženský fotbal není v tuzemském prostředí příliš oblíbený. Liga není profesionální, i fotbalistky z těch nejlepších celků si mnohdy musí přivydělávat. Reprezentantky by ale byly rády, když by se jejich sport začal brát vážně, což řekly v rozhovoru pro ČT Sport.

Ženský fotbal se v českém prostředí začal hojně řešit minulý týden, poté co fotbalový klub Příbrami sdílel video o tom, co si hráči mužského celku myslí o ženskému fotbale.

Ohlasy na video nebyly dobré a ohradilo se proti němu několik známých osobností. Video bylo staženo, poté si z toho ještě mnozí dělali legraci.

Pravdou ale je, že v České republice stále nemají fotbalistky respekt a mnozí je neberou vážně. Jedním z důvodů ale může být i to, že zatím nebyly vidět na nějakém závěrečném turnaji.

„Musíme splnit to, po čem celou dobu jdeme, a to je dostat se na nějaký šampionát. A pak se nám možná taky podaří, aby nás veřejnost vnímala trochu jinak,“ řekl sparťanka Petra Bertholdová v rozhovoru pro ČT Sport.

I české fotbalistky ale již nastupují ve světových týmech. Andrea Stašková hraje za Juventus, Barbora Votíková za PSG, Klára Cahynová za Sevillu a Kateřina Svitková za West Ham.

Je tedy z čeho brát.„Bohužel, to se tak nebere. Většinou se dívají jen na to, že ty holky by měly dělat nějaký jiný sport. A to mě na tom mrzí, že se nedíváme na ten úspěch a furt hledáme ty negativní věci,“ dodala Cahynová.

Zdroj: ČT Sport

Fantastický Martínez zachránil Argentinu před vyrovnáním, Messi zvítězil ve svém 1000. zápase kariéry

Argentina nastupovala do svého osmifinálového duelu jako favorit, Lionel Messi zároveň hrál svůj 1000. zápas své fotbalové kariéry. Fotbal tomu v prvním poločase vůbec nenapovídal, ale nakonec to byl právě Messi, kdo poslal Jihoameričany do vedení. I s velkým štěstím se Argentinci udrželi ve vedení a jdou v turnaji dál.

Od

Zápas Argentiny s Austrálií měl být přehlídkou dominance Jihoameričanů. Ti od začátku ovšem po herní stránce nevypadali tak dobře, o čemž mluví i poločasová statistika xG (Expected Goals – očekávané góly), která hovořila lépe pro Australany.

Nejsou to ale statistiky, které rozhodují o výsledku, což nám Argentinci ukázali. Za celý poločas se dostali pouze ke dvěma střelám na branku, z nichž jedna skončila mezi třemi tyčemi.

Otamendi nahrál ve vápně Messimu a hvězda Argentiny poslala svůj tým do vedení. Messi tak svůj 1000. zápas oslavil brankou do sítě Austrálie.

Sice v prvním poločase přeci jen jeden gól padl, ale pro diváky moc zajímavý nebyl. Ani druhá půle nezačala o moc atraktivněji. Pasivní výkon Australanů se nezměnil ani při vstupu do druhého poločasu.

Deset minut po začátku druhého dějství se předvedl Matthew Ryan, byť v tom negativním slova smyslu. Jeho ohromnou chybu potrestala dvojice de Paul – Álvarez. Druhý jmenovaný už to neměl těžké a do prázdné brány zvýšil na 2:0.

Do 77. minuty toho diváci moc neviděli, pak ovšem vypálil střídající Goodwin, jehož střelu si do branky srazil Fernández. Emiliano Martínez s tečovanou střelou nemohl nic udělat a Australané tak snížili na rozdíl jediné branky.

Austrálii se tak podařilo zdramatizovat toto osmifinálové klání, Argentinci měli několik velkých šancí, ve všech nicméně selhal Lautaro Martínez.

V poslední minutě pak pro fanoušky Argentiny došlo k infarktovému momentu, když vypálil Garang Kuol, jehož ohromnou šanci zastavil parádním zákrokem brankář Argentinců.

Messi tak zvítězil ve svém 1000. zápase a potvrdil s Argentinou roli favoritů. Za 6 dní je čeká duel s Nizozemskem ve čtvrtfinále. Právě ti se dnes přehráli USA a postoupili do další fáze mistrovství světa v Kataru.

Zdroj: MS 2022 v Kataru

USA bohužel pro své fanoušky při sobotním odpoledni nezvládlo svůj osmifinálový duel na mistrovství světa v Kataru proti Nizozemsku. Svěřenci kouče Gregga Berhaltera podlehli Nizozemsku 1:3, o velice spektakulární gól se ovšem postaral Haji Wright.

Američané vstoupili do zápasu s Nizozemskem vskutku velmi aktivně a úvodní minuty patřily právě jim. Pak ale první vážnější šanci využil Memphis Depay, jenž stál na konci krásné akce Nizozemska.

Nutno podotknout, kdyby Američané byli bývali vyřešili své solidní ofenzivní akce efektivněji, mohli se radovat z gólu jako první právě oni.

Už ve třetí minutě totiž naprostou tutovou příležitost zahodil Christian Pulisic, když v malém vápně mířil do pravého dolního rohu, Andries Noppert však předvedl skvělý zákrok.

Američané si během první půli vytvořili několik slušných akcí a slibných příležitostí, žádnou z nich však nedokázali proměnit. Ke gólu nevedl ani obrovský tlak v závěrečných minutách prvního dějství, ani tvrdá rána Timothy Weaha neskončila v síti.

V nastaveném čase prvního poločasu tak ještě jednou zaúřadovali Nizozemci a byl to právě Daley Blind, který po asistenci Denzela Dumfriese zvýšil na 2:0.

Národní tým USA se dočkal branky až v 76. minutě, když se prosadil útočník Antalyasporu Haji Wright. Nutno podotknout, jednalo se o vskutku spektakulární gól, který si nicméně ve videu níže můžete prohlédnout.

Američané se tedy pokusili o zdramatizování tohoto klání, o pět minut později nicméně gólem zpečetil postup Nizozemska Dumfries.

A jelikož Argentina zvládla své osmifinálové klání proti Austrálii 2:1, potkají se ve čtvrtfinále mistrovství světa v Kataru právě tyto dva celky.

Argentina ve večerních sobotních hodinách nastoupila ke svému osmifinálovému klání na mistrovství světa v Kataru proti Austrálii. O první gól se už v prvním poločase postaral Lionel Messi, druhý gól Australané svému soupeři téměř doslova darovali!

V sobotu večer bylo na programu druhé osmifinále na mistrovství světa v Kataru, konkrétně utkání mezi Argentinou a Austrálií.

První duel se odehrál o čtyři hodiny dříve, tedy v 16:00 a Nizozemsko svůj duel s USA zvládlo takřka na výbornou.

Oranjes svého soupeře zdolali 3:1, a to po brankách Memphise Depaye, Daleyho Blinda a Denzela Dumfriese, jenž byl právem označen za nejlepšího hráče zápasu. Jediný gól za Američany vsítil Haji Wright.

První poločas onoho druhého osmifinálového klání nenabídl příliš mnoho akce, gólu se fanoušci Argentiny dočkali až v 35. minutě. Rodák z Rosaria se prosadil po takřka až nechtěném přiťuknutí obránce Otamendiho.

Nutno podotknout, Messi zápasem s Austrálií naskočil už do 1000. utkání své velmi bohaté profesionální fotbalové kariéry.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Argentinu, jež po dlouhou dobu útočila takzvaně do plných. V druhém poločase se tak čekalo, co Australané předvedou a zda se jim dokonce podaří vyrovnat.

Nic takového se však nestalo, právě naopak. Austrálie podruhé inkasovala v 57. minutě, kdy obrovské chyby v defenzivě Australanů využil Julian Álvarez – 2:0. Na jeho branku se ostatně v níže přiloženém videu můžete sami podívat.

Aktuálně běží na stadionu Ahmad bin Ali Stadium 73. minuta a jestli Austrálie dokáže Argentině ještě ztížit postup do další fáze soutěže, to je velkou otázkou.