Reklama

Chyba systému? Pikantní los Ligy mistrů dost možná udělá ze hřiště bojiště!

V soutěžích UEFA na sebe z politických důvodů nemohou narazit ruské a ukrajinské celky, což je asi naprosto v pořádku, ale UEFA zapomněla na to, že podobné napětí historicky trvá i v jiných oblastech. Konkrétně třeba v zemích bývalé Jugoslávie! Los play-off Ligy mistrů připravil potencionálně pořádně peprný balkánský duel!

Je tohle chyba v systému nebo to na Balkáně dávno vyhaslo? To nám napoví blízká budoucnost, každopádně na UEFA se mohou modlit, aby jeden ze srbsko/chorvatské dvojice vypadl ve 3. předkole Ligy mistrů.

O co tedy jde? V případě postupu přes Sheriff Tiraspol a postupu přes Legii Varšava nastane balkánské peklo v podobě dvojzápasu CZ Bělehrad vs. Dinamo Záhřeb. Je otázka, jestli by vůbec na potencionální zápas mohli hostující fanoušci, ale i bez nich to pravděpodobně bude při nejmenším válka na hřišti.

Tyhle dva balkánské národy se nemají zrovna dvakrát v oblibě a navíc mezi kluby panuje historicky obrovská nevraživost.

Ve smutné historii balkánských zemí je tento duel zapsán velkými a tučnými písmeny jako tzv. Maksimir chaos. Právě tenhle zápas dle mnohých odšpuntoval rozpad Jugoslávie a následnou nevraživou válku v Jugoslávii.

Samozřejmě k zápasu vůbec nemusí dojít, ale Crvena Zvezda Bělehrad by přes moldavský Sheriff měla přejít a Dinamo Záhřeb půjde do dvojzápasu s polským mistrem též jako lehký favorit. Ale třeba chorvatské Dinamo zastaví český kanonýr Tomáš Pekhart!

Zdroje: UEFA, Albert Veli

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Dinamo Záhřeb půjde do souboje s Legií Varšava také jako výrazný favorit. Podle Transfermarktu má hodnotu kádru oproti Legii více než čtyřnásobnou a také bylo v uplynulých sezónách na evropské scéně nesrovnatelně úspěšnější. Dinamo prakticky nemá v domácí soutěži konkurenci a pro vedení klubu i fanoušky jsou evropské soutěže naprostou prioritou. (Před covidem na Dinamo chodilo v evropských soutěžích 20 – 30 tis. diváků, zatímco na domácí ligu sotva 5 tis.)

  2. Ten nemůže hrát s tím a ten zase s tím druhým. Běžte s tím do prdele, pokud ty kluby chtějí hrát poháry, tak je jedno odkud kdo je. Pokud mají problém, ať nic nehrají a čutají, jen svoji ligu. Takový Němci, by nemohli hrát vůbec, s nikým.

    • Je to prosté, když losují třeba Ukrajinské týmy, tak se z losovacího osudí odstraní ruské

    • A já zase znám Ukrajinku, která mi – pravda, ještě před Krymem a věcmi okolo, ono to už je skoro dvacet let – řekla něco ve smyslu “nazvi Ukrajince Rusem a pokud bude od rány, odpoví ti pěstí, my Ukrajinci se s Rusama rádi nemáme a oni nás moc taky ne”… takže ono to bude případ od případu.
      Koneckonců jako všechno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené