Spojte se s námi


Fotbal

Chudáci na předměstí? Žádný problém, v Kataru staví velkou zeď, aby zakryli polorozbořené domy. MS bude jako z pohádky

Mistrovství světa v Kataru ještě ani nezačalo, ale už je na světě mnoho videí a důkazů pro různé věci, které jsou k politování. S jednou takovou nyní přišel uživatel na TikToku @k_op11.5, který natočil, jak se v okolí konání šampionátu staví velká zeď.

Publikováno

dne

Mistrovství světa v Kataru ještě ani nezačalo, ale už je na světě mnoho videí a důkazů pro různé věci, které jsou k politování. S jednou takovou nyní přišel uživatel na TikToku @k_op11.5, který natočil, jak se v okolí konání šampionátu staví velká zeď, aby se zakryla chudá část města.

Otřesné podmínky pracujících dělníků na stadionech, kde budou brzy desítky tisíc fanoušků z celého světa oslavovat velký svátek fotbalu. Problémy s vyjadřováním se k LGBT+. To je jenom hrstka věcí, které se ohledně chystaného mistrovství světa v Kataru řeší.

Video od uživatele @k_op11.5 si nyní razí cestu světem, když ukazuje, jak se pořadatelé šampionátu snaží o to, aby bylo skutečně jako z pohádky.

Pro tento účel staví okolo chudých čtvrtí velkou zeď, která tyto nedostatky, které by na videích nevypadaly dobře, zamaskuje.

Pakliže nejsou všechny tyto věci v pořádku, jak se mohla uskutečnit olympiáda či mistrovství světa v Brazílii, kde jsou chudinské čtvrti na okraji velkých měst taktéž velkým problémem. V zemi je navíc ohromná kriminalita, především pak v již zmíněných slumech.

Západ takto ukazuje na Katar jako na otřesnou zemi, kde se neustále porušují lidská práva. Ruku na srdce, v Brazílii, USA či zde v Evropě je snad vše v pořádku? Nakonec, kdo přidělil Kataru pořadatelství.

Velmi trefně proto reagovali představitelé Kataru na australský fotbalový tým, který je velkým kritikem této akce. „Žádná země není dokonalá,“ nechali se slyšet.

Upozorňování na tyto problémy, kterých je na světě v dnešní době opravdu mnoho, je v pořádku a je to potřeba. Ale pakliže se ozývají ti, kteří dovolili, aby například klenoty Anglie (Newcastle, Manchester City) či Francie (PSG) vlastnili společnosti, které se tedy chovají tak opovrženíhodně, kdo je tady tedy ten špatný? Jako vždy, peníze nakonec zalepí oči všem.

Zdroj: Tik Tok, Sportbible

Reklama

Oblíbené