Spojte se s námi


Fotbal

Chorý je lepší než Hložek? Rozpoutala se diskuze, koho nakonec vezme Ivan Hašek na evropský šampionát

Podcast Kudy běží zajíc rozpoutal zajímavou diskuzi o plzeňském útočníkovi Tomáši Chorém, který rozhodl úterní přátelský zápas Česka proti Arménii. Vezme ho nakonec Ivan Hašek na Euro a je lepší než Adam Hložek?

Publikováno

dne

Podcast Kudy běží zajíc rozpoutal zajímavou diskuzi o plzeňském útočníkovi Tomáši Chorém, který rozhodl úterní přátelský zápas Česka proti Arménii. Vezme ho nakonec Ivan Hašek na Euro a je lepší než Adam Hložek?

„Už jsem smířený s tím, že Chorý na Euro pojede. Proti Arménii šel ale v 73. minutě do rozehraného zápasu proti soupeři, který hrál většinu času bez míče a měl do té doby jediné střídání. Jestli to je nějaký spasitel si nejsem jistý,“ rozpoutal diskuzi Jan Vacek.

Další kolegové z podcastu Jan Podroužek a Zdeněk Folprecht s bývalým novinářem Deníku Sport nesouhlasili. Upozorňovali na dobrou formu, kterou v celé této sezoně Chorý prokazuje jak v české lize, tak i v evropských pohárech. Ostatně už celkově nastřílel dvanáct branek.

Další dvě potom přidal v reprezentaci, stačily mu na to přitom pouhé tři starty. Svým důrazem a prací při hře zády k brance může Chorý českému národnímu týmu odvést velké množství práce. Navíc nemá, jak ukázal v úterý, problém s nástupem do již rozehraného duelu.

Chorý více než Hložek?

„Já u Chorého oceňuji kvalitu a současné schopnosti. Českému týmu určitě na Euru pomůže. Do zápasu může vstoupit třeba v 70. minutě jako proti Arménii a týmu pomoci utkání rozhodnout,“ vyjádřil svůj názor bývalý sportovní manažer Českých Budějovic Podroužek.

Kdo z českých forvardů by měl tedy na evropský šampionát nakonec odcestovat? Určitě tam bude Patrik Schick, zřejmě také Mojmír Chytil a na milost Ivan Hašek dost pravděpodobně vezme i Jana Kuchtu. A kdo dál? Václav Jurečka, Tomáš Chorý nebo Adam Hložek?

„Je to zvláštní říct, ale když vedle sebe v současné době postavíš Chorého a Hložka, tak by na Euro měl podle mého názoru jet Chorý. Je rozehraný, má sportovní formu a určitě je použitelný alespoň do části utkání,“ dodal k tématu moderátor podcastu Ondřej Novotný.

Moudřejší budeme v červnu. Důležitá samozřejmě bude aktuální forma každého z hráčů. Do hry mohou promluvit také zranění. Nakonec dost možná pojedou Hložek i Chorý. Ale forvard Plzně momentálně vypadá lépe.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, Kudy běží zajíc

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.