Chorvaté se po přesvědčivém výkonu posouvají do vedení skupiny

Očekávaný zápas na MS ve fotbale přinesl hodně branek a dobrý fotbal od obou týmů. Chorvaté ze zápasu nakonec vyšli vítězně. Ani první gól Kanady v historii mistrovství světa nedovedl Kanadu k vítězství. Andrej Kramarić rozhodl zápas dvěma brankami a dovedl svůj tým do čela skupiny.

Hned v prvních minutách diváci dostali to, na co čekali. Hlavička Daviese poslal Kanadu do vedení 1:0 a Chorvaté museli začít bojovat. Hráč Bayernu Mnichov si naskočil na centr Buchanana a poslal míč za záda chorvatského brankáře.

Davies se touto brankou stal prvním hráčem Kanady v historii, který vstřelil branku na mistrovství světa. Levý bek Bayernu je zároveň i prvním hráčem Bayernu, který dokázal dát gól na MS od branky Götzeho ve finále světového šampionátu v roce 2014.

Kanaďané byli v prvních třiceti minutách silní na míči a dokázali Chorvatské ofenzivě vzdorovat. Čekání na gól prolomil až ve 36. minutě Kramarić.

Neuběhlo ani dalších deset minut a Livaja poslal Chorvaty do vedení. Míč si na polovině vzal Juranović a dovedl ho až k hráči Hajduku Split a ten nekompromisně zakončil. Týmy tak odcházely do šaten za stavu 2-1.

Z druhého poločasu uběhlo necelých 25 minut a Perisić našel ve vápně volného Kramariće. Chorvatský útočník si obhodil jednoho z obránců Kanady a poslal míč po zemi za záda Borjana. Gólman s chorvatským původem na střelu nemohl dosáhnout.

V nastaveném čase přidali Chorvaté ještě jednu branku, tlak Kanady vyústil v protiútok Chorvatska, kanadský obránce na polovině nedokázal zahrát balón, což způsobilo poslední gólovou akci zápasu.

Se situací, kdy sami běželi dva chorvatští hráči na Borjana, nemohl kanadský brankář co dělat. Orsić míč nahrál Majerovi a hráč francouzského týmu Stade Rennes měl jednoduchou práci a uklidil balón za záda brankáře.

Výhra Chorvatska znamená, že se evropská země posouvá do čela skupiny se čtyřmi body. Jsou na tom nyní bodově stejně jako Maroko, a postupovou pozici si drží o jediný bod, který je dělí od Belgie.

Zdroj: FIFA, WC