Spojte se s námi


Fotbal

Chelsea si poradila s trápícím se Evertonem! Přesvědčivou výhru ovšem mírně zastínila šarvátka mezi spoluhráči

Chelsea si v duelu s trápícím se Everton nepřipustila žádné komplikace a zvítězila pohodlně 6:0. Výhru znovu režíroval Cole Palmer, anglická hvězda vstřelila čtyři branky a vyrovnala tak gólový nástřel svého bývalého spoluhráče Erlinga Haalanda.

Publikováno

dne

Chelsea si v duelu s trápícím se Everton nepřipustila žádné komplikace a zvítězila pohodlně 6:0. Výhru znovu režíroval Cole Palmer, anglická hvězda vstřelila čtyři branky a vyrovnala tak gólový nástřel svého bývalého spoluhráče Erlinga Haalanda.

Chelsea zažila skvělý vstup do utkání. Do vedení se dostala již ve třinácté minutě, kdy se jako již tradičně prosadil Cole Palmer. Anglický reprezentant využil nahrávky Nicolase Jacksona a střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.

O pět minut později přidal nejlepší střelec Chelsea další trefu. Střelu senegalského útočníka dokázal Jordan Pickford ještě vyrazit, nicméně odražený míč si našel právě Cole Palmer a zvýšil vedení svého celku.

Jednadvacetiletý fotbalista zkompletoval hattrick ve 29. minutě, a to po chybné rozehrávce hostujícího celku. Tentokráte se trefil pravou nohou, což v jeho případě není úplně obvyklé.

Ve 44. minutě se o čtvrtý gól utkání postaral již zmiňovaný Jackson. Druhý nejlepší střelec Blues se ve vápně skvěle zorientoval a zamířil naprosto přesně k pravé tyči. Rozhodně se jednalo o nejlepší poločas pod vedením trenéra Mauricia Pochettina.

Také po změně stran pokračovala Chelsea ve své aktivitě. V 64. minutě vstřelil Palmer z pokutového kopu svůj jubilejní dvacátý gól v právě probíhající sezoně. Penaltě ovšem předcházela šarvátka mezi spoluhráči, která mírně poskvrnila triumf domácích.

V poslední minutě základní hrací doby upravil skóre na konečných 6:0 střídající Alfie Gilchrist. teprve dvacetiletý pravý bek se na profesionální scéně prosadil vůbec poprvé, čímž si vysloužil obrovský potlesk zaplněného Stamford Bridge.

Chelsea se díky přesvědčivé výhře znovu přiblížila evropským pohárům, naopak Everton zůstává pouhé dva body nad sestupovým pásmem. V neděli jej navíc čeká veledůležitý zápas s Nottinghamem Forest.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.