Spojte se s námi


Fotbal

Chelsea chystá velký letní výprodej! Odejít by mohlo až 11 hráčů, londýnský klub pošle pryč i pět odchovanců

Londýnskou Chelsea by v nadcházejícím letním přestupovém okně mohlo opustit až jedenáct hráčů. Jedním z důvodů je preventivní opatření s ohledem na pravidlo finančního fair play, když celek ze Stamford Bridge loni utratil více než jednu miliardu liber za nové posily.

Publikováno

dne

Londýnskou Chelsea by v nadcházejícím letním přestupovém okně mohlo opustit až jedenáct hráčů. Jedním z důvodů je preventivní opatření s ohledem na pravidlo finančního fair play, když celek ze Stamford Bridge loni utratil více než jednu miliardu liber za nové posily.

Velký výprodej – to velmi pravděpodobně Chelsea čeká v nadcházejícím letním přestupovém okně. Celek ze Stamford Bridge totiž loni utratil za nové hráče přes jednu miliardu liber.

A aby splnil pravidla o finančním fair play ohledně zisku a udržitelnosti, potřebuje do kasy klubu přinést důležité finance. To má zajistit odchod hned jedenácti hráčů.

Jednou z nejvíce citelných ztrát bude odchod Conora Gallaghera, který je s přestupem spojován již delší dobu. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Chelsea má s klubem platný kontrakt až do konce června příštího roku, přičemž podle renomovaného webu Transfermarkt jeho tržní hodnota činí 48 milionů eur.

Podle posledních zpráv se o něj velice zajímá Tottenham. Dalším na seznamu je Trevoh Chalobah, jenž je rovněž absolventem akademie Chelsea.

Anglický klub má pak rozpůjčované další tři mladé talenty, jež prošli jeho akademií. Jedním z nich je Ian Maatsen, jenž je na hostování v Dortmundu. Po návratu do aktuálně devátého celku Premier League by mohl být prodán natrvalo.

Kdo další zřejmě opustí Chelsea?

Dalším talentem je Armando Broja, o kterého má zájem West Ham a v současné době hostuje ve Fulhamu. Třetím do party je Lewis Hall, který aktuálně hostuje v Newcastlu.

Další hvězdnou obětí by mohl být Marc Cucurella, který se od svého příchodu na Stamford Bridge spíše trápí. Chelsea si jej cení na 60 milionů liber. Čtyřleté působení v klubu zřejmě ukončí také Thiago Silva, téměř jistý je odchod Malanga Sarra.

Podle informací deníku The Sun figurují na seznamu možných odchodů další tři jména. A to Romelu Lukaku (hostování v AS Řím), Hakim Ziyech (hostování – Galatasary) a Kepa Arrizabalaga, jenž aktuálně hostuje v Realu Madrid.

Zdroj: The Sun, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.