Spojte se s námi


Fotbal

Charakter Petr Čech! Raúl Jimenez popsal krásné gesto českého bývalého brankáře

Petr Čech je skutečný fotbalový gentleman, což potvrzuje neustále. Teď na jeho adresu prší slova chvály od Raúla Jiméneze, útočníka Wolves. Ten zažil chvilku hrůzy, když mu v utkání minulé sezóny praskla lebka.

Publikováno

dne

Petr Čech je skutečný fotbalový gentleman, což potvrzuje neustále. Teď na jeho adresu prší slova chvály od Raúla Jiméneze, útočníka Wolves. Ten zažil chvilku hrůzy, když mu v utkání minulé sezóny praskla lebka.

Wolverhampton sice při startu Premier League podlehl 0:1 Leicesteru, fanoušci Wolves ale přece jen měli co slavit. Po 9 měsících se v soutěžním utkání představil Raúl Jiménez, největší útočná hvězda týmu.

V listopadu 2020 se při utkání s Arsenalem srazil s Davidem Luizem a první prognózy byly fatální.

„Lékaři mi řekli, že je zázrak, že jsem přežil. Měl jsem prasklou lebku, která tlačila na mozek a způsobila krvácení, proto mě tak rychle operovali. Odvedli opravdu dobrou práci,“ popisoval hrůzné zážitky pro Football Daily Raúl Jiménez.

Dlouhá rekonvalescence si žádala hodně sil, zejména psychických. Mexický útočník měl ale někoho, na koho se mohl spolehnout. Petr Čech si v roce 2006 sám zažil frakturu lebky, zbytek kariéry dochytal s helmou na hlavě. Dobře tak věděl, čím si Jiménez prochází.

„Byl jsem v kontaktu s Petrem, napsal mi on. Kdykoliv jsem něco potřeboval nebo chtěl, tak tu pro mě byl. Přišel na hotel s doktorem a vzal s sebou i helmu, abychom vyzkoušeli, zda můžeme udělat něco podobného pro mě. Je to krásné vidět, že lidi jsou tu pro vás, ačkoli se vlastně ani neznáte,“ vysekl Jiménez velkou pochvalu Čechovi.

Velkou pochvalu dostal Čech i od fanoušků v komentářích. Několik fanoušků bývalého českého brankáře nazývali legendou, další mu vyjadřovali velký respekt.

„Je vůbec nějaký fotbalista, který by byl takhle skvělý člověk a zároveň excelentní fotbalista? Nikdy jsem neviděl sportovce, kterého obrázek mimo hřiště by byl tak čistý, jako ten Čechův,“ vysekl fanoušek poklonu rodákovi z Plzně.

Zdroj: Football Daily

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.