Chaos při zápasu Sparty a Liberce! Fauly, penalty, zranění a nadávky

Že zápas Sparty a Liberce nebude velkou reklamou na fotbal, to se asi dalo čekat. Nejen kvůli pošmournému zimnímu počasí, které kombinační hře moc nepřeje, ale především i kvůli tomu, že je Slovan Liberec znám svou tvrdou hrou a velkou bojovností. Třetím důvodem mohlo být i vysoké hráčské zastoupení Slavie Praha v kádru hostí, kteří se na Spartu zákonitě chtěli vytáhnout.

Zdroj: sparta.cz

První poločas úterního souboje však všechna očekávání překonal. Hned v první desetiminutovce došlo k nucenému střídání na straně Sparty.

Hancko se hned v první minutě při odkopu míče na tribunu nešťastně srazil s Ondřejem Čelůstkou, doslova jej skluzem na kotník sestřelil. Hned na trávníku byl ošetřován, za postranní čárou se pak zkoušel dát Čelůstka dokupy.

Zranění však nerozběhal, a tak jej musel nahradit Polidar. Hned na začátku se tedy Sparta vlastní rukou oslabila.

Proti Liberci měla v úvodu zápasu možná opticky navrch, více se snažila kombinovat, ale to bylo tak všechno. V nebezpečných prostorách si Slovan svého soka pohlídal. Hra se postupem času stala spíše nakopávanou. Zato přibývalo faulů.

Ve čtvrté minutě si Slávista v dresu Liberce Yusuf za faul na Součka vysloužil žlutou kartu. V prvním poločase hráči Slovanu faulovali své soky v rudých dresech celkem 11x!

Ve 28. minutě zahrávali letenští rohový kop. Ve vápně došlo mimo pohled rozhodčího Marka ke střetu Kacharaby a Hancka, jenž pak zůstal ležet na trávníku. VAR doporučil sudímu celou situaci prozkoumat na monitoru.

Po shlédnutí opakovaného záznamu Kacharaba obdržel žlutou kartu a Marek ukázal na puntík pro pokutový kop. Míč si postavil kapitán Sparty Dočkal – mohl svůj tým poslat do vedení, uklidnit trenéra Kotala i zahnat kritiku, jež se na něj snáší. Penaltu však neproměnil, stav byl stále 0:0.

K vidění bylo nadále plno faulů, Hanousek krvácející z nosu po střetu se soupeřem, rychlé výpady Plavšiče. Ve 33. minutě se však událo něco, co kdyby člověk neviděl, neuvěřil by, že se může stát.

Liberecký Pešek vystřelil na Nitu, kterého trefil do nosu. Rumunský brankář zůstal ležet ve vápně, a tak se Sáček běžel podívat, zda nedošlo k jeho zranění. Míč, jež držel Nita v náručí, Sáček rukou posunul, důležité je však říci, že až do této doby nebylo pískáno.

Uživatel Bielsista na twitteru situaci shrnul docela trefně, souhlasíte s ním?

Přes hromadné protesty sparťanských fotbalistů se kopala penalta, kterou Mara poslal nekompromisně pod břevno – 0:1.

Vedení hostů vlilo ještě více zloby do žil domácích. Jak s člověkem dokáží cloumat negativní emoce, to dal najevo o tři minuty později Vindheim. Norský bek zfauloval Matouška, mimochodem, dalšího slávistu. Ten se v křečích svíjel na trávníku a křičel bolestí. Vindheim nad ním stál a nadával mu, domníval se nejspíše, že simuluje. Vzhledem k tomu, že byl Matoušek okamžitě vystřídán a na nosítkách odnesen do šatny, pravdu neměl.

Těsně před poločasem byl ještě žlutě napomínán Juliš. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1 a velké nespokojenosti domácích.

Ta se pár minut po nástupu do druhého poločasu zmírnila. Ve 48. minutě využil svého důrazu ve vápně Juliš, když hlavičkou přeloboval napůl vyběhnutého Nguyena, a Sparta střelecky srovnala s Libercem krok – 1:1.

Hned dvě žluté karty navíc byly libereckému mančaftu uděleny v 57. minutě. Sadílek v souboji s Julišem odehrál balón, pak však útočníka vévodící tabulkám střelců letošního ročníku Fortuna:ligy lidově řečeno zkosil. Co naplat, že kdyby se Juliš neotočil k Sadílkovi zády, vůbec by se třeba faul neodpískal. Sadílek nadšený nebyl, stejně tak Hoftych. Ten za protesty obdržel žlutou kartu mimo hřiště.

Další emoce přišly krátce po hodině hry. Dočkal fauloval Sadílka. Rozhodčí mu sečetl zákrok a následné protesty a tasil žlutou kartu. I po ní směřovaly z úst dočkala na adresu hlavního arbitra snadno ze rtů odečitatelné nadávky – to by si zkušený reprezentant dovolovat neměl, ať se cítí jakkoliv v právu. Na druhou stranu, jakou laťku v úvodu zápasu Marek nastavil, podle té se hrálo.

V 72. byl opět oheň na střeše. Mosquera centroval na polovině soupeře křižný balón na pravé křídlo, načež do něj zajel domácí Souček.

Jihoameričan se svíjel v bolestech na zemi, na budoucího příjemce žluté karty Součka se seběhl hostující kapitán Mikula a pokřikoval na něj ve stejném stylu jako v první půli Vindheim na Matouška. Až tak zlé to však pro Mosqueru nedopadlo, hned o pár chvil později už zase pobíhal na hřišti.

V 75. minutě byl Mosquera opět na kraji hřišti faulován, sestřelil ho Pavelka, opět za žlutou kartu. Faulů zkrátka bylo více než hezkých fotbalových okamžiků.

Až do konce zápasu se Sparta nacházela převážně na půli Liberce, měla převahu, ale k vyloženým šancím se nedostala. Za remízu tak ztratila dva body a zůstala na třetím místě za vedoucí Slavií a druhým Jabloncem.

Nebo snad ztratil po neproměněné šanci Rabušice v samotném závěru utkání dva body Slovan Liberec?

Zdroj: O2tv.cz, livesport.cz

1. T.Rosický J. Rosický a celá ta banda lehkoživku v ruzných vedoucích funkcí k 31.12. 2020 ven !!!! A s nimi ti zcela pruměrní zoufalci v čele s Dočkalem a jeho partou !!! Raději ať tam hrajou 19-20 letí mladí dravci za pár korun než ty nehorázně přeplacené primadony chodci lenoši vysloužilci dřeváci !

• Vy jste fanatik ! Jak rychle hypoteticky vyměníte hráče? Samozřejmě tu špatnou hru vidím už dost dlouho. Pokud jde o Matouška faul na něho to byl ne ,ale na úrovní té scény on sám přehrával pád a ano to byl důsledek zranění. Za 18 min 7 faulů bylo to vzájemné.Bez emocí ,nepochopil jsem penaltu proti Spartě já slyšel hvizd rozhodčího ,možná ,aby Nita vykopl,kdyż se sebral ,nevím a hádat se nebudu ,hra Sparty se mně nelíbí .Dnes se mně ze všech líbil Plavšič to je málo. Snad jaro bude lepší ,ale ruku do ohně bych zato nedal!

• Ti lemplové pruměráci vysloužilci dřeváci vubec do Sparty nikdy neměli přijíd za což zodpovídá poslední 2 roky T.Rosický a J.Rosický spolu s Dočkalem který si “vydupal” jak Pavelku tak Krejčiho st. !!! Sparta opět hnusný nakopávaný děs s 2 střelama na branku v domacim zápase ! Za poslední týdny jen domácí zápas s Ac Milan byl ze strany Sparty pěkný běhavý soubojový s pěknými fotbalovými momenty a při trošce štěstí mohli mladíci urvat cennou remízu ! Ano ještě zápasy s hruzostrašnym Celticem – ok. 3 opravdu povedené zápasy na které se dalo dívat za celý podzim !!

• A penalta pro Spartu v pohodě? Hráč Liberce zády, on pod něj uklouzne, ten ho šlapne… Juliš, žlutou měl a faul loktem… Nic. Ten rozhodčí asi jako hlavní dlouho nevydrží…

• Dočkal měl za to řvaní na hlavního rozhodčiho a jeho titulování slovy – čuraku zasranej – buzerante dostat okamžitě červenou !! Kdy si rozhodčí Jirku vyloučil nejmenovaného hráče “jen” za to že na něj ten to hráč vyštěkl – ses posral vole !!

2. Pane Andrej nechápu proč se divíte nesmyslné penaltě pro Liberec já se divím vymyšlené penaltě pro Spartu.Hráč který uklouzl sám od sebe na oraništi stadionu Letná a při pádu zavadil o nohu Libereckého obránce,který sledoval míč a neměl ani tušení o pádu Sparťana.Nejvíc mne nepřekvapujete vy,ale ve fotbalovém studiu tři Sparťani vědí,že nato kouká celá republika stokrát si tu rádoby ze Sparťanského pohledu penaltu přehrávají a moc dobře vidí ,že nebyla a dělají ze sebe hlupáky krčením ramen.Pro tyto momenty nemá Spartu nikdo rád.Myslel jsem,že pan Holoubek je seriozní,ale dnes nezapřel svůj Sparťanský smysl pro objektivní posouzení.Pan Sígl u něj tomu rozumím ten dal za Spartu snad 200 branek a spousty po totožných vymyšlených situacích.Největší problém Sparty je přiznat si ,jak pravidelně píše pán před Vámi,že je to od vedení po vrátnýho organizovaný chaos.

• Pane Fajt,možná by bylo dobré si připomenout nesmyslnou penaltu z Liberce,kdy Malinský evidentně fauloval hráče Sparty a pentli kopal Liberec,Malinsky poté v rozhovoru mluvil něco o “letenských “pravidlech.Dnes nebyl v televizi žadný ptůkazný záběr,tak nevím podle čeho soudíte tuto situaci.

• Na co jste se koukal, Holoubek jasně řekl, že obě penalty by neměli být. A nebudu tady připomínat Malinskýho, ten je mentálně na úrovni Lžimberskýho.

• Argumenty,kdy a kde ,který rozhodčí historicky zpátky poškodil ten ,který klub a specifikovat že proto nemají venkovské kluby rády Spartu je naivní argumentace proč? Nu protože to se ve fotbalu děje a bude i bez Berbra za další nevedu statistky ,kdy Liberec neprávem kopal penaltu proti jinému klubu to se rychle zapomene ,ale Sparta ta se pamatuje to není obhajoba jen chci upozornit na vaší naivnost! Subjektivně ,rozhodčí pískl ,aby se pokračovalo,následně po upozorňování se z půle otočil a šel řešit ano byla to chyba ,měl míč odkopnout do autu ,Sáčkovi to nevyčítám zazmatkoval v situaci ,kdy mu šlo o brankáře .Už čtu váš názor v případě opačném. Zápas na Spartě byl přerušovaný a nyní si dovolím tvrdit Liberec nasadil tento způsob hry ,Sadílek měl rudo ,doma takto nehrajete nebyl to pěkný fotbal!

3. Málem bych zapomněl pro Juliše druhá žlutá jasná červená opět záměrné udeření rukou do obličeje to snad trénujou nebo co a na Mosgueru jasná červená přebroušen po odehrání míče šílencem v plné rychlosti na stojnou nohu.Vyvázl zdraví jen se štěstím a následně ho přebrousil Pavelka.Nevím ráno jestli nebude potřebovat berle okopanej,jako tuřín.Tvrdý fotbal nasazení důraz prosím,ale zákeřný fauly to platí pro obě strany tudy cesta nevede.

• Málem bych zapoměl, cca 52. minuta a chycení(myslím že Součka) od Sadílka na půlce bez žluté karty. Až při dalším Sadílkovo faulu udělená žlutá. Krev v Hanouskově tváři jste taky asi neviděl.

4. Mám dojem,že rozhodčí zápas celkově nezvládl s citem pro situace a penalty posoudil nevím podle jakých pravidel. Penaltu proti Liberci přece hráč Liberce nemohl zavinit, protože Hancko nabíhal za zády bránícího hráče a nemohl přece nedošlápnout na zem.Že mu tam Hancko nohu strčil je jeho vina, a to že zodpovídá dle videorozhodčího kam bránící hráč šlape je přece nesmysl. Na druhé straně posouzení ruky Sáčka za úmyslné hraní rukou je chyba hlavního a ukázka jeho nerozhodnosti při otřesení Nici. To měl tedy písknout ruku a udělit žlutou kartu i při faulu na Sáčka kdy v pádu chytil míč dříve než stačil rozhodčí fal na něho odpískat. Myslím, že to chce víc citu a zdravého rozumu než slepě dodržovat pravidla, ze kterých se mimochodem poslední dobou dělá zbytečná věda jako osstatně z celého fotbalu.

5. Zamindrákovaní antisparťani zde koncertují.Vyhledávají jen fauly sparťanů a liberecké omlovají,nebo se raději o nich nezmiňují.Stačí jen 11 faulů libereckých hráčů za poločas,ale proti Spartě je to správné!Banda zamindrákovaných chlapečků si vylévá srdíčko nenávisti,kterou se zalykají.Penalta proti Spartě byla správná.Hra přerušena nebyla,což byla hrubá chyba rozhodčího.Zákeřné fauly budou pokaždé,když hostující sláviste začnou okopávat a následný efekt je potom takový,jaký v tomto zápase nastal.Hlavním viníkem je ale sudí,který svou úlohu nezvládl.

6. A co Sadílek? První faul zatížení jako Juliš, on však bez karty a až potom žlutá za další faul. Tady není co dodat. Zkus vytáhnout tu hlavu z prdele.

7. 1. Nguyen vyběhl předčasně ještě před kopem Dočkala (několikrát jsem si to přehrával) a sudí nenechal opakovat penaltu… a 2. z protiútoku nepřeruší sudí hru po knockoutu Nicy (jak je zvykem ve slušných ligách) a naopak číhá kdo se při první pomoci brankáři dotkne rukou míče…. Takže jasné poškození Sparty, Berbr asi dál SMSkuje i z basy..

8. 1. Rozhodčí měl přerušit hru.
    2. Když ji nepřerušil, měl se kopat nepřímý volný kop za zdržování za držení míče víc než 6 s. v malém vápně, takže penalta naprosto špatně.
    3. Liberec měl penaltu zakopnout jako při jiném podezření na zranění.

=> to všechno neomlouvá Sáčka, přestože je jeho reakce lidsky pochopitelná;
    => poměr faulů je dost alarmující, proti Slavii hráli Liberečáci jako baletky :-(((
    => odporný celek ten Liberec a Hoftych je taky dobře zkur.ená svině.

9. Proč furt sparťanský fanoušci řešej všecko možný jen né hru jejich milované Sparty která je hrůzostrašná a někdy až trapná a to už několik let po sobě. To je furt on nepísk tohle a ten zas tohle. Ale to že Sparta vystřelila dvakrát za celej zápas na bránu a to hrála doma o něčem vypovídá. Co hoši!!!

• Přesně tak ! To je jedna z vécí kvuli které je Sparta tolik let špatná ! Stále se hledají chyby všude jinde než tam kde opravdu jsou – majitel který si myslí jak rozumí fotbalu ale opak je pravdou navíc majitel který místo odborníku a slušných charakterních lidí zaměstnává kámoše z mokré čtvrti- mamanky- donašeče- lemply ! Další věc je snad nejhorší skauting oddělení pod vedením protekčního J.Rosického ! Špatný neschopný T.Rosický hrající si na sportovního ředitele a z toho vyplívající špatně poskládaný kádr plný pruměráku-vysloužilcu- přeplacených primadon a neprodejných dřeváku ( snad kromě 6-7 vyjimkám ) !! T.Rosický J.Rosický Čupr Svoboda ven a místo nich konečně pořadné odborníky slušné charakterní pokud možno srdcové Sparťany kterým v 1.řadě pujde o Spartu v 2.řadě o Spartu ve 3.řadě o její fanoušky a teprve na 4. místě budou mít svuj osobní prospěch prací pro Spartu !!

• Proč při článcích o Plísni či Rudé komunistické Slávii, je tak pusto? Protože se slézají sem.

• Komunistická je Slávie. Sparta je kapitalistická. Když budeš psát něco o minulosti, tak pomni, že pro někoho ze západu budeš třeba také komunista, když jsi se zde narodil. Jsi pěkný hlupák.

10. Naprostý souhlas s Millwallem už konečně bylo dost výmluv. Každý přece musí uznat že hru Sparty lze jenom nazvat jedna hrůza. Je jasný že nákupy starších navrátilcu zpět do naší ligy je obrovský úlet Rosického a spol. Na mladíky kteří hráli proti AC se dalo koukat. Tam je velký potenciál pro další roky. Ale určitě ne s vysloužilcema kteří jsou pomalí ale hlavně už prone nikde v zahraničí nebylo místo.

11. Rozhodčí měl být být citlivější. Mohl vidět že byl Nita zasažen do obličeje a měl rovnou přerušit hru. Taktéž mohl odpustit Sáčkovi “technickou” ruku, byť je to proti pravidlům.
    To že nám chybí rozhodčí posuzující situace hlavou místo příručky je bohužel výsledkem dlouhodobé spolupráce dua Berbr-Pelta.

12. Takhle slabého rozhodčího jsem už několik let zpátky neviděl. Ve vrcholových soutěžích zatím nemá co dělat a rozhodně by měl něco dělat se svojí psychikou. Obdobně by měl odejít člověk, který je na tak rizikový zápas nominoval. Chápu vztahy KR k předsedovi LFA, který je funkcionářem Sparty, stejně jako před tím byl sparťan Chovanec předsedou KR, ale tak to prostě je ! Těch našich rozhodčích je mi docela líto, jakým způsobem jsou v posledních letech řízeni. Dobře víme, a dnes už prokazatelně od OČTŘ, jakým způsobem se v zákulisí řídil MOL Cup, aby se Sparta dostala do EL a Liberečtí to mají a budou mít tu hořkost křivdy v sobě… Takový je prostě Český fotbal, ryba smrdí od hlavy !

13. Stále řešíme do kola co mněl sudí písknout co neměl písknout.Toto věčné téma ,jak vidno nevyřeší ani Var.Osobně je mi úplně jedno kdo vyhraje při takovém herním projevu,jaký předvedli včerejší soupeři.Chvílemi divák neví jestli je to ragby nebo nohejbal nebo česká holomajzna čili něco mezi tím.Jde o Spartu a řešíme to ,již léta za tolik peněz ,tak málo muziky.Český fotbal v Evropském kontextu táhne jen Slávie ostatní dělají jen křoví bez většího efektu.Plzeň vyklidila pozice Jablonec to je max druhé kolo ,Bolka Olmik ti končí většinou po prvním zájezdu.Liberec se tam snaží chvíli plácat,coby tým poskládaný týden před ligou.Zde je jádro pudla zde je prostor pro Spartu vyšperkovat koeficient v Evropě.To je to věčné téma napříč republikou,fanoušci z celé republiky fandí českým týmům v Evropě.Bohužel poslední léta je Sparta terčem posměchu zato,že není schopna vyhrát doma s Budějicema ,natož udělat průvan v pohárech.Ze Sparty je veterinářským pohledem pokusný králík.Poslední léta ,jak řekl velmi správně pan Vrba vymněnila snad 10 trenérú 50 hráčů vyhodila několik miliard a nula od nuly.Pořád čekáme na boží smilování a že snad,už z jara nebo s podzimu ,již si to sedá nebo přijde Bořek potom přijde Pavelka,Krejčí s Itálie no to bude jiný.Ředitelem sportovního úseku bude Tomáš Rosický legenda, pojem, autorita ten to dá dopořádku má plnou důvěru majitele zná detailně Sparťanskou líheň talentů atd atd.Z té slavné líhně jsme rádi ,že se koupil Krejčí ml.,Sáček,Hložek s Brna Souček s Opavy a Karabec už hrál 10 min.Vitík je lepší než Plechatý vše hokus pokus.Nenašel se doposud člověk typu Trpišovský,který to dokáže poskládat,aby to šlapalo,jako kdysi.Prostě tu Spartu potřebujeme za ty prachy v Evropě s nabitým kádrem 5-6 reprezentantů českých a 3-4 zahraničních.Nechceme už žádnou Suboticu.

14. Jsem sparťan a zápas bych zhodnotil následovně. Penalty bych nepískal ani jednu. Tedy pokud tu proti spartě písknul ( což asi podle pravidel musel, když nepřerušil hru po zásahu golmana do obličeje ani asi po 10 vteřinách.) , Liberec jí měl zakopnout. To svědčí o charakteru jejich hráčů a hlavně trenéra ( pako) . Největší problém v domácích zápasech vidím v terénu a nevhodném obutí hráčů. Hancko , ať hrál celkem obstojně za zápas snad 10x podklouzne a ne jen on. Často to vypadalo jak když hrají na ledě a nemají brusle. Třeba Julišův pohyb byl také velice ztížený. Pak se nemůžeme divit , že máme tolik zraněných hráčů. Týmy mají již Dočkala přečteného a pokud mu to troch znechutí úplně ho vyřadí ze hry. Po ztrátě míče se na to pak úplně vyse.. .Tak jak jsme na začátku sezony dokázali reagovat v průběhu zápasu na soupeřovu hru (viz třeba Karviná) , to teď vůbec není vidět. Ale ono s tím torzem hráčů na střídačce toho asi moc vymyslet nejde. Zároveň škoda že nemůže hrát ,,B” . Docela se tam pár hráčů začalo slušně rozehrávat, ale když již tak dlouho nejsou v zápasovém rytmu je to pasé. Doufejme, že se hráči dají za ty cca 3 týdny do kupy a začneme pokorně dotahovat ztrátu. Tým není špatný, jen to chce ho znovu nakopnout. Ustálit obranu a asi sehnat jednoho konstruktivního záložníka a útočníka, který na sebe vezme zodpovědnost. Vždyť místo Juliše nemá kdo na hrot. Minčeva raději nebudu hodnotit.
    PS. Ještě že nemohl nastoupit Krejčí ml. ten by 100% nedohrál. Jinak v něm vidím jednoho z nejlepších hráčů S.
    Přeji hezké svátky a doufám , že v novém roce se nám začne dařit.

15. Dobrý den,
    vstupuji sem, protože vidím, že mnoha přispívajícím zatemňuje “fotbalový” mozek klubismus.
    Nikomu v I.lize nefandím, chyby rozhodčích moc neřeším, mne zajímá fotbal především jako nádherná hra!
    Takže zde probíraný včerejší zápas byl především boj slavistického béčka s utrápeným sparťanským fotbalovým spolkem, kterému moderní fotbalové prvky jsou zcela cizí. Musím se jen usmát nad zde
    vzývaným sparťanským mládím. Kde by se tak asi naučili hrát moderní fotbal? Ve třetí lize, když ta první za moc nestojí?
    K Rosickému jen tolik: výborný hráč ještě nemusí být aspoň dobrým fotb. manažerem, spíše naopak ( viz Jankulovski, popř. Kováč teď v Opavě.

16. Pánové ,kdo z Vás si všiml,že se měl pískat nepřímý kop pro dlouhé držení míče brankářem.

• Já jsem se divil, že se nepískalo. Myslím si, že stále platí pravidlo 6 vteřin a pak se má pískat nepřímý kop za zdržování hry. Ale já když to vidím, v momentě když mančaft vede a do konce je pár minut, jak se každý brankář válí a zalehne míč po každým chycení.

Lídra španělské La Ligy málem skolil brankář Dmitrovič

Duel mezi Eibarem a Atléticem Madrid přinesl i moment, který patří mezi rarity. Ve 12. minutě se k penaltovému puntíku postavil gólman domácího celku Marko Dmitrovič a s přehledem skóroval.

Okénko minulosti: Bicanovy góly snad ani spočítat nelze

Kdo je nejlepším střelcem v historii? Jen jeden den se mohl touto nálepkou kochat famózní portugalský útočník Cristiano Ronaldo, když vstřelil v italském Superpoháru v dresu Juventusu Turín 760. gól.

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.