Spojte se s námi


Fotbal

Čeští fotbaloví fanoušci reagují na vyřazení Slavie! Přišla vlna podpory i kritiky

Slavia Praha byla blízko dorovnání svého největšího evropského úspěchu v moderní historii. V roce 1996 sešívaní došli do semifinále poháru UEFA. Družina Jindřicha Trpišovského nebyla daleko od semifinále Evropské konferenční ligy, vrátka ji však zavřely vlastní chyby.

Publikováno

dne

Slavia Praha byla blízko dorovnání svého největšího evropského úspěchu v moderní historii. V roce 1996 sešívaní došli do semifinále poháru UEFA. Družina Jindřicha Trpišovského nebyla daleko od semifinále Evropské konferenční ligy, vrátka ji však zavřely vlastní chyby. Z postupu se po výhře v Edenu (3:1) raduje Feyenoord. Jak reagují čeští fotbaloví fanoušci?

Českými sociálními sítěmi samozřejmě nejvíce rezonuje chyba brankáře Aleše Mandouse. Která poslala Feyenoord podruhé do vedení a slávistům naopak sebrala vítr z plachet.

Je však nutné říci, že sešívaní se v tomhle dvojzápase dopustili minimálně třech obřích chyb a v podstatě darovali nizozemskému celku 3 góly a to je opravdu hodně.

Sumarizace je jasná, pod třetím gólem Feyenoordu na De Kuip se podepsal Ondřej Kolář. Úvodní gól Desserse v Edenu zase chybovala stoperská dvojice Ousou-Kačaraba no a třetí chyba je až Mandousovo selhání.

Celek z Rotterdamu udělal výraznou chybu pouze jedinkrát, na mysli mám samozřejmě nepovedenou malou domů Orkuna Kökcüa, kterou zachytil a následně potrestal Ibrahim Traoré.

Odborná veřejnost hodnotila slávistickou evropskou cestu pozitivně a víceméně se shodla na tom, že Feyenoord postoupil zaslouženě. No žádný mediální lynč na sociálních sítích rozhodně nepřišel a co čeští fotbaloví fanoušci?

Reakce českých fanoušků

Mezi českými fotbalovými fanoušky se najdou oba přístupy k hodnocení slávistického vystoupení.

Najdou se velcí kritici, kteří kritizují slávistické brankáře a někteří se dokonce nebojí kritizovat realizační tým Slavie, ale také se našlo spousta fanoušků, jenž za Slavií stojí a plně ji podporují i přes nepříznivý výsledek.

„Když Slávia dostala v předkole bizarní gól od Ferencvárose, nikdo asi netušil, kolik podobných kousků budou muset fanoušci Slávie skousnout. Mandyho je mi dnes nesmírně líto, určitě si zaslouží podporu fanoušků víc, než hate.“

„Velký zápas, který jsme nezvládli v hlavě. Nervozita, obří chyby, podrážděnost. Dnes to nebyl tým. Musíme odpovědět v Jablonci! To je fotbal.“

„Provod, Hovorka, Kúdela, Jurásek a Fila. V příští sezóně budeme v Evropě ještě silnější než letos, moc se na to těším.“

„U brankáře je důležitá spolehlivost. I spolehlivý brankář udělá občas minelu, ale max cca 2x za sezónu. Jenže Mandous s Kolářem dělají v této sezóně minely pomalu 2x za měsíc.“

Zdroje: ČT Sport, Jan Podroužek, Pavel Kamarýt, Destralux, Thorklaer

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.